Lietuvoje – 476 nauji užsikrėtimai koronavirusu, pranešta apie 24 mirtis, paskiepyti – 43

2021 m. sausio 18 d. 06:08
Papildyta
Lietuvoje mažėja per parą užfiksuotų naujų koronaviruso atvejų, tačiau kova su pandemija dar nėra baigta. Kol ekspertai svarsto, kaip geriau valdyti ir reguliuoti visuomenės ribojimus, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) darbuotojai toliau skaičiuoja naujus susirgimus ir mirtis.
Daugiau nuotraukų (10)
Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 476 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso COVID-19 jau nustatytas 167 992 žmonėms. Šiuo metu serga – 60 014.
Sekmadienį mirčių nuo koronaviruso skaičius padaugėjo 24. Sekmadienį mirė 21 pacientaas, dar 3 mirtys įtrauktos iš anksčiau. Lietuvoje COVID-19 jau nusinešė 2469 gyvybes.
Sirgusių koronavirusu, bet mirusių dėl kitų priežasčių statistika vis dar nepateikiama.
Per praėjusią parą pasveiko 52 žmonės. Iš viso pasveikusių šalyje – 104 297.
Sekmadienį buvo paskiepyti 43 žmonės. Iš viso paskiepytų jau 47 498. Sekmadienį buvo ištirti 3583 ėminiai.
Iš viso ištirtų ėminių Lietuvoje – 1 810 382.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1910 COVID-19 pacientų, 148 iš jų – reanimacijoje, pirmadienį informavo Statistikos departamentas.
Deguonis papildomai tiekiamas 1073, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 98 žmonėms.
Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,6 tūkstančio.
Iš 698 reanimacijos lovų užimtos 388. Iš 652 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 253, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2256 iš 6393.
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 21 žmogus, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo pirmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 14 vyrų ir septynios moterys.
Daugiausia mirusiųjų – aštuoni – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, penkiems mirusiesiems buvo nuo 70 iki 79-erių metų.
Keturi mirusieji registruoti 50–59 metų, po du – 90–99 metų ir 60–69 metų amžiaus grupėse.
COVID-19 Lietuvoje tebeserga 3794 sveikatos priežiūros specialistai, pirmadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
Kaip BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė, absoliuti dauguma atvejų medikams patvirtinta antrosios koronavirusinės infekcijos bangos metu – nuo rugsėjo mėnesio.
„Šiuo metu vis dar serga 3794 medikai. Per visą pandemijos laikotarpį COVID-19 patvirtinta per 12 tūkst. sveikatos priežiūros specialistų. Iki rugsėjo mėnesio registruota beveik 500 sveikatos priežiūros specialistų užsikrėtimo atvejų“, – teigė ji.
Centro duomenimis, per visą pandemijos laikotarpį nuo COVID-19 mirė 18 medikų.
Per praėjusią parą izoliuoti 935 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 84 789 asmenys.
 
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 89 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Per vakar parą 2 atvejai patvirtinti Šakių ligoninės protrūkyje. Atvejai patvirtinti šios ligoninės pacientams. Taip pat 2 atvejai buvo užfiksuoti Telšių ligoninės židinyje.
Naujas židinys patvirtintas Klaipėdos miesto lopšelyje-darželyje „Giliukas“. Su šiuo židiniu siejami 2 atvejai. 2 atvejai taip pat buvo užfiksuoti Vilniaus rajono Marijampolio lopšelio-darželio židinyje.
3 atvejai per vakar parą buvo patvirtinti Telšių rajone įsikūrusios pakavimo, fasavimo paslaugas teikiančios įmonės protrūkyje. 2 atvejai vakar buvo patvirtinti maisto produktų gamyba užsiimančioje įmonėje Marijampolėje.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 64.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Reikia didesnės vakcinavimo apimties
Ekspertai sako, kad vakcinavimo apimtis Lietuvoje vis dar nepakankama, kad būtų galima kalbėti apie sumenkusį viruso keliamą pavojų
Pastarųjų 14 dienų sergamumo rodiklis Lietuvoje: 100 tūkstančių žmonių tenka 762,1 patvirtinto naujo COVID-19 atvejo. Vienuolikoje iš 60-ies Lietuvos savivaldybių šis santykinis rodiklis viršija 1000 atvejų 100 tūkst. žmonių.
Ypač sudėtinga situacija išlikusi savivaldybių sąraše jau ne vieną parą pirmaujančiame Visagine (2050,1 atv.), kiek švelnesnė ji yra antroje vietoje esančioje Trakų rajono savivaldybėje (1392,1 atv.) bei trečioje – Alytuje (1210,5 atv. 100 tūkst. gyventojų). Mažiausiai naujų COVID-19 atvejų dviejų savaičių laikotarpiu 100 tūkst. gyventojų užfiksuota Rietavo savivaldybėje (303), Neringoje (339,9 atv.) ir Jurbarko rajone (362,4 atv.).
„Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcinos vėluos trumpiau, nei skelbta anksčiau
Šeštadienį „Pfizer“ ir „BioNTech“ paskelbė, kad sutrumpins numatytą vakcinų pristatymo Europoje vėlavimą iki vos vienos savaitės. Po penktadienį paskelbto farmacijos milžinių pranešimo Europos šalys sunerimo, kad skiepus bus vėluojama pristatyti artimiausias keturias savaites. JAV farmacijos įmonė „Pfizer“ ir jos partnerė Vokietijoje „BioNTech“ dabar praneša susitarusios dėl plano, kuris leis „padidinti gamybos pajėgumus Europoje ir antrąjį ketvirtį pristatyti kur kas daugiau vakcinos dozių“.
„Pfizer“ ir „BioNTech“ pažadėjo, kad nuo sausio 25 d. bus sugrįžta prie anksčiau su Europos Sąjunga (ES) suderinto pristatymo tvarkaraščio, o nuo vasario 15 d. jau bus pristatoma daugiau, negu planuota anksčiau. Tačiau, kad tai įvyktų, esą „jau dabar reikia modifikuoti kai kuriuos gamybos procesus“.
Penktadienį „Pfizer“ pranešė, kad dėl darbų Belgijoje esančioje gamykloje vakcinų pristatymas vėluos artimiausias tris ar keturias savaites. Po tokių žinių penktadienį šešių ES šalių sveikatos apsaugos ministrai bendru laišku kreipėsi į Europos Komisiją, reikšdami „didžiulį susirūpinimą“ dėl numatomo vėlavimo.
2020-ieji Lietuvoje: mirusiųjų augimo rekordas ir mažiausias naujagimių skaičius nuo Nepriklausomybės atkūrimo
Statistikos departamentas paskelbė, kad pernai mirė 13 proc. daugiau žmonių nei ankstesniais metais. Mirčių 2020 metais buvo 5 tūkstančiais daugiau nei metais anksčiau. Tai didžiausias pokytis nepriklausomoje Lietuvoje.
„Matyt, priežastys yra nepakankamas aprūpinimas žmonių sveikatos priemonėmis ir tai, kad jie negali pasiekti tam tikrų gydytojų paslaugų“, – sakė Statistikos departamento vadovo pavaduotoja Inga Masiulaiytė-Šukevič. Taip pat pernai gimė rekordiškai mažai vaikų – tai aiškinama tuo, kad dėl neapibrėžtumo žmonės atideda šeiminius planus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.