Fiksuoja protrūkį židiniuose, koronavirusas plinta ligoninėse
BNS, ELTA ir lrytas.lt inf.
2021-01-16 07:32Per pastarąją parą Lietuvoje užfiksuoti nauji koronaviruso 1122 atvejai, dar 38 žmonės mirė. Iš viso Lietuvoje nustatyti 166 680 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.
28 žmonės mirė per praėjusią parą, dar 10-ties faktinė mirties data yra ankstesnė. Šiuo metu oficialiai nuo koronaviruso mirė 2414 žmonių.
Per praėjusią parą pasveikę laikomi dar 3475 žmonės. Iš viso pasveikusių – 104 047. Šiuo metu serga 59 048 žmonės.
Per penktadienį ištirta 9540 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.
Per pastarąją parą paskiepyti dar 5896 žmonės. Iš viso Lietuvoje pirmojo skiepo sulaukė jau 45 475 žmonės.
Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydoma 1850 COVID-19 pacientų, 138 iš jų – reanimacijoje.
Deguonis papildomai tiekiamas 1064, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 97 žmonėms.
Iš daugiau nei 16,5 tūkst. ligoninių lovų šiuo metu užimta kiek daugiau nei 8,3 tūkstančio.
Iš 701 reanimacijos lovos užimtos 429. Iš 656 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 248, o iš lovų, kur tiekiamas deguonis, užimtos 2004 iš 6393.
Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė 50–99 metų žmonės, daugiausia – 80–89 metų grupėje
Praėjusią parą nuo COVID-19 mirė 28 žmonės, jiems buvo nuo 50 iki 99-erių metų, rodo šeštadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Iš viso praėjusią parą mirė 15 vyrų ir 13 moterų.
Daugiausia mirusiųjų – 12 – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, dešimčiai mirusiųjų buvo nuo 70 iki 79-erių metų.
Trys mirusieji registruoti 90–99 metų, du mirusieji – 60–69 metų amžiaus grupėse. Vienam mirusiajam buvo nuo 50 iki 59-erių metų.
Be to, į bendrą mirčių statistiką įtraukta dešimt mirčių nuo koronaviruso, kai faktinė mirties data yra ankstesnė.
Nuo koronaviruso iš viso mirė 2414 žmonės. Daugiausiai mirusiųjų – 866 – priklausė 80–89 metų amžiaus grupei. Be kita ko, nuo šios ligos mirė trys 20–29 metų žmonės.
Koronavirusas Lietuvoje: nustatyti 1122 nauji atvejai, dar 38 žmonės mirė
Per praėjusią parą nustačius 1122 naujus COVID-19 atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šeštadienį informuoja, kad infekcinė liga plinta globos namuose, ligoninėse.
Naujas židinys užfiksuotas Varnių Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Čia per praėjusią parą patvirtinti 22 susirgimai COVID-19 liga. Šioje įstaigoje židinys buvo 2020-ųjų lapkričio-gruodžio mėnesį, tačiau gruodžio mėnesį buvo suvaldytas.
12 koronavirusinės infekcijos atvejų patvirtinta Rumšiškių senelių globos namuose „Auksinis amžius“. Atvejai patvirtinti 11 šių globos namų gyventojų ir vienam darbuotojui.
Po penkis atvejus patvirtinta Alantos senelių globos namų ir Antavilių pensionato židiniuose. Trys atvejai nustatyti Vilkaviškio ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje. Taip pat po tris atvejus patvirtinta Telšių rajono senelių globos namų ir Zarasų ligoninės slaugos skyriaus židiniuose.
Po du atvejus patvirtinta Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Medicininės slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus bei Šv. Roko ligoninės Vilniuje židiniuose.
12 atvejų patvirtinta Kelmės ligoninės židinyje, Plungės rajono ligoninės židinyje nustatyti septyni ligos atvejai, šeši susirgimai patvirtinti Regioninės Telšių ligoninės židinyje, trys atvejai – LSMU Kauno klinikų židinyje.
Po du koronavirusinės infekcijos atvejus patvirtinta Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Švėkšnoje įsikūrusio Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Psichiatrijos departamento, Vilniaus universiteto Santaros klinikų bei jų filialo Valstybinio patologijos centro, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos židiniuose.
Kazlų Rūdos lopšelio–darželio „Pušelė“ protrūkyje patvirtinti trys atvejai, du iš jų yra antriniai. Du atvejai buvo patvirtinti Marijampolės lopšelyje darželyje „Rasa“.
Aštuoni atvejai užfiksuoti Vilniaus saldumynų gamyba užsiimančioje įmonėje, šeši – Ukmergėje įsikūrusiame autoservise, keturi – Utenos įmonėje, gaminančioje mėsos produktus. Po tris atvejus patvirtinta Klaipėdoje įsikūrusioje baldų gamybos įmonėje bei vieno prekybos centro Vilniuje darbuotojams. Zarasų rajone įsikūrusioje kepykloje patvirtinti 2 atvejai.
Trys atvejai patvirtinti Kauno tardymo izoliatoriaus židinyje.
Su protrūkiais šeimose siejama 116 naujų atvejų. Dar 187 žmonių užsikrėtimo aplinkybės nėra žinomos.
Artimiausiu metu gausime mažiau dozių
COVID-19 vakcinos gamintojai „BioNTech“ ir „Pfizer“ perpus sumažino artimiausias keturias savaites planuojamą pristatyti vakcinos dozių skaičių.
Kaip penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, vėlų ketvirtadienio vakarą bendrovės informavo, kad artimiausias keturias savaites bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės, o 54 405.
Kaip BNS informavo ministerija, šiuo metu specialistai skaičiuoja reikiamus vakcinos kiekius antrai dozei tų asmenų, kurie jau yra paskiepyti.
Skiepijimo prioritetų eilė keičiama nebus, o vakcinacija toliau vyks taip pat kaip numatyta, tik truks ilgiau nei buvo planuota.
Pasak ministerijos, planuojami pristatyti kiekiai mažinami visoms Europos Sąjungos šalims.
Vakcinos gamintojo atstovybės teigimu, gamybos linijos perprogramuojamos, validuojamos ir autorizuojamos naujiems gamybos pajėgumams.
Ministerijos teigimu, „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinos atstovas tikina, kad vėliau pristatomų vakcinų dozių kiekiai didės. Apie tikslų pristatomų vakcinų kiekį gamintojas informaciją žada pateikti artimiausiu metu.
Bendras Lietuvos užsakytų „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcinų kiekis yra 3,1 mln. ir dėl šio laikino tiekimo sumažinimo nekis.
Pirmumo skiepas olimpiečiams
Pirmenybė skiepijant nuo COVID-19 bus teikiama ir į tarptautines misijas siunčiamiems kariams bei olimpinės ir paralimpinės rinktinių sportininkams.
Penktadienį Vyriausybė pasitarime pritarė tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui.
Kaip teigė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, prioritetai koreguojami sulaukus Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinės sportininkų asociacijos prašymų. Tam, pasak ministro, pritarė ir trečiadienį posėdžiavusi Vyriausybės patariamoji Ekspertų taryba, išskyrusi, kad dėl šių grupių reikia „ne kažkokių epidemiologinių, o politinių sprendimų“.
Anot jo, abiem atvejais kalbama apie „po keletą šimtų žmonių“.
Vakcinacijai trūksta kontrolės
Antikorupcinį skiepijimo nuo COVID-19 vertinimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) penktadienį pranešė, kad vakcinavimas yra nepakankamai kontroliuojamas.
STT teigimu, skiepijimo procesas nėra pakankamai kontroliuojamas.
Anot tarnybos, sveikatos priežiūros įstaigos nėra įpareigotos vakcinos poreikio paraiškų derinti nei su savivaldybės vakcinavimo koordinatoriumi, nei su Ekstremalių sveikatai situacijų centru (ESSC), nei su kitais už ekstremalios situacijos valdymą ar sklandų vakcinacijos organizavimą atsakingais subjektais.
Pasak STT, taip pat nėra pagrindžiamas vakcinos poreikis.
Skiepijimą organizuojančios gydymo įstaigos ESSC teikia paraiškas dėl COVID-19 vakcinos, kuriose nurodytas paskiepyti numatytų asmenų skaičius, tačiau įstaigos nėra įpareigotos pateikti nei numatomų skiepyti pacientų sąrašų, nei jų priskyrimą prioritetinei grupei pagrindžiančių duomenų, nei kitos informacijos, leisiančios įsitikinti prašomo vakcinos kiekio ir poreikio pagrįstumu bei teisėtumu.
Taip pat nėra užtikrintas vakcinos panaudojimo atsekamumas.