Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 1239 nauji koronaviruso atvejai, mirė – 27
BNS ir lrytas.lt inf.
2021-01-03 09:31Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1239 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė dar 27 žmonės, sekmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Taip pat praėjusią parą pasveiko 587 sirgusieji.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 146 tūkst. 637 asmenys, 66 tūkst. 782 – tebeserga, 77 tūkst. 362 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1643 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 850 užsikrėtusiųjų.
Praėjusią parą ištirti 6399 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 651 tūkst. 623.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 2494 COVID-19 pacientai, 185 iš jų – reanimacijoje, pranešė Statistikos departamentas.
Deguonies reikia 1501 sergančiajam COVID-19, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 119 pacientų.
Iš daugiau kaip 16,6 tūkst. Lietuvos ligoninių lovų šiuo metu užimtos 7801, iš 686 reanimacijos lovų – 412. Iš 638 lovų, kur gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos 279, taip pat užimtos 2182 iš 6285 lovų su deguonies tiekimu.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 146 tūkst. 637 asmenys, 66 tūkst. 782 – tebeserga, 77 tūkst. 362 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1643 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 850 užsikrėtusiųjų.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą iš Lietuvoje patvirtintų 1239 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų 380 iš jų registruoti Vilniaus, 246 Kauno, 169 Klaipėdos, 162 Šiaulių, 73 Panevėžio, 67 Alytaus, 59 Marijampolės, 51 Utenos, 11 Tauragės ir 5 Telšių. 16 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 52, skelbiama NVSC pranešime.
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
7 atvejai praėjusią parą patvirtinti su LSMU Kauno klinikomis siejamame protrūkyje. Du atvejai patvirtinti protrūkyje, siejamame su LSMU Kauno ligonine.
Taip pat po 2 atvejus patvirtinta protrūkiuose, siejamuose su Vilniaus universiteto ligonine Santaros klinikomis ir Respublikine Vilniaus universitetine ligonine.
Per praėjusią parą patvirtinti 2 atvejai, kurie siejami su Vilkaviškio pirminio sveikatos priežiūros centro protrūkiu. Iš viso šiame protrūkyje jau užregistruota 13 atvejų.
3 atvejai užfiksuoti Vilkaviškyje įsikūrusioje siuvimo įmonėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama viso 53 atvejai, iš kurių 3 yra antriniai.
Taip pat 3 atvejai praėjusią parą buvo patvirtinti Klaipėdos apskrityje įsikūrusioje statybos darbus atliekančioje įmonėje. Su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.
Du atvejai praėjusią parą patvirtinti Marijampolėje įsikūrusioje pieno produktus gaminančioje įmonėje. Su šiuo protrūkiu jau siejama iš viso 13 atvejų.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 33.
Daugiausiai mirčių – Kauno apskrityje
Daugiausia mirčių praėjusią parą registruota Kauno apskrityje, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Kauno apskrityje mirė septyni žmonės. Dar po penkis žmones mirė Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse, trys – Telšių, po du – Alytaus, Marijampolės ir Tauragės apskrityse. Dar vienas žmogus mirė Panevėžio apskrityje.
Mirčių neregistruota Vilniaus ir Utenos apskrityse.
Praėjusią parą mirę žmonės priklausė 40-99 metų amžiaus grupei. 40-49 ir 50-59 metų amžiaus grupėse registruota po vieną mirtį, 60-69 – keturios, 70-79 metų – šešios, 80-89 – dvylika, o 90-99 – trys mirtys.
Tarp mirusiųjų – 11 moterų ir 16 vyrų.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 146 tūkst. 637 asmenys, 66 tūkst. 782 – tebeserga, 77 tūkst. 362 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 1643 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 850 užsikrėtusiųjų.
Per parą apgręžta 3,4 tūkst. vairuotojų, dėl karantino reikalavimų nubausti 168 žmonės
Nepaisant to, kad naujų koronaviruso atvejų skaičiai vis dar siekia tūkstančius, lietuviai pasiduoti suvaržymams neketina. Šeštadienį iki vidurnakčio policija ir jai talkinančios institucijos apgręžė 3439 į kitas savivaldybes vykusį vairuotoją, dėl karantino reikalavimų nesilaikymo nubausti 168 žmonės, BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
Iš 168 žmonių, nubaustų už karantino reikalavimų nesilaikymą, 98 gavo baudas už daugiau nei vieno šeimos ūkio kontaktus, 11 nubausti už judėjimo tarp savivaldybių draudimo pažeidimus, 7 – dėl šventinių vakarėlių organizavimo, 37 – dėl būriavimosi ir buvimo transporto priemonėje daugiau nei dviem asmenims, 15 – dėl kaukių nedėvėjimo.
R. Matonio teigimu, kiekvieną parą dirba beveik 2 tūkst. policijos pareigūnų, o jiems padeda apie 450 šaulių, karo policininkų, pasieniečių, viešojo saugumo tarnybos pareigūnų, policijos rėmėjai.
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, Vyriausybė iki sausio 3 dienos uždraudė judėjimą tarp savivaldybių be būtino reikalo. Masiškai tikrinti vykstančius automobilius policija nutarė savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Nuo gruodžio vidurio, kai buvo įvestas judėjimo draudimas tarp savivaldybių, kontrolės postuose pareigūnai apgręžė per 36 tūkst. transporto priemonių. Beveik 16,5 tūkst. automobilių buvo apgręžti per ilgąjį Kalėdų savaitgalį.
Žmonėms keliauti galima darbo tikslais, vykstant pas gydytoją ar į laidotuves. Automobiliu gali važiuoti ne daugiau dviejų asmenų arba drauge gyvenantys asmenys.
Savo darbo užkulisius atskleidė NVSC darbuotojai
Apie darbo krūvius šeštadienį prakalbo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
„Labai dažnai centro darbuotojams tenka „sugerti“ blogas žmonių emocijas ir teikti psichologinę pagalbą“, – pasakoja NVSC visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė.
Anot J. Petravičienės, labai dažnai epidemiologinį tyrimą atliekančiam žmogui tenka teikti ir psichologinę pagalbą.
„Dauguma pandemijos laikotarpiu išgyvename nežinomybės jausmą, patiriame stresą, tad natūralu, kad bendraujantiems su užsikrėtusiais koronavirusine infekcija ar turėjusiais rizikingą sąlytį tenka susidurti su įvairiomis žmonių emocijomis“, – pasakoja NVSC visuomenės informavimo specialistė.
Žmonės, kurie suserga, dažnai būna pasimetę, sunkiau nei įprastomis sąlygomis priima jiems teikiamą informaciją, taip pat nerimauja dėl savo ir artimųjų sveikatos.
Tokia situacija labai žmogiška, tačiau, kaip pabrėžia NVSC atstovė, tikriausiai retas pagalvoja, kad atvejus tiriantys specialistai, kariai savanoriai – tie patys žmonės, lygiai taip pat pavargę nuo šios situacijos, turintys savų rūpesčių, neretai dirbantys neskaičiuodami darbo valandų, aukodami savo šeimų laiką.
Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai pabrėžė, jog kiekvieną dieną stengiasi išsiaiškinti, kurie asmenys turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiaisiais ir juos perspėti, įvardinti, kad jie privalo izoliuotis: „Tai lenktynės su virusu ir su laiku, kurias ne visuomet pavyksta laimėti, tačiau stengiamės, kiek galime, juk kalbame apie mūsų piliečių gyvybes“.
Suprasdami ir susidurdami su situacijos rimtumu, NVSC atstovai ir savanoriai kariai pabrėžia, kad, kaskart skambindami užsikrėtusiam COVID-19, tikisi, jog asmuo elgėsi atsakingai ir, pajutęs ligos simptomus, iškart izoliavosi.
„Tuomet mūsų darbas yra daug paprastesnis ir, tikėtina, kad tuo konkrečiu atveju nebus užkrėsta daug žmonių. Labiausiai norėtųsi, kad visuomenė laikytųsi rekomendacijų, būtų atsakingi“, – kalba KASP atstovai.
Neturėtume atsipalaiduoti
Šeštadienį paskelbta, jog per savaitę 15,5 proc. sumažėjo naujų COVID-19 ligos atvejų, patvirtinamų Lietuvoje atskiromis dienomis.
Šalies prezidento sudarytos ekspertų tarybos narys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius prof. Kęstutis Petrikonis, šeštadienį kalbėdamas per LRT radiją, pasakė, kad COVID-19 situacija šalyje stabili, tai rodo vis mažėjantys naujų susirgimų skaičiai bei kiti rodikliai, išskyrus nerimą keliantį didelį mirčių skaičių. Bet pagrindo švelninti karantino reikalavimus esą dar nėra. Tad kiekvienas privalo jų laikytis, saugodamas save bei kitus.
Būtina ne tik naudoti asmenines apsaugos priemones – kaukes, dažnai plauti, dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus atstumo, nesibūriuoti, be didelio reikalo neiti iš namų, bet ir būnant namuose ar darbovietėse, dažniau vėdinti bei dezinfekuoti patalpas.
Nuo COVID-19 pandemijos pradžios Lietuvoje jau atlikta 1,64 mln. tyrimų.