Koronavirusas Lietuvoje: užfiksuota 2360 naujų užkrato atvejų, mirė dar 36 žmonės

2020 m. gruodžio 31 d. 09:20
Dar papildyta
Per praėjusią parą nustatyta 2360 naujų COVID-19 atvejų, mirė 36 sirgusieji, ketvirtadienį praneš Statistikos departamentas.
Daugiau nuotraukų (16)
COVID-19 iš viso užsikrėtė 140 579 žmonių, mirė 1458 užsikrėtusieji, dar 749 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.
Nuo COVID-19 pasveiko 71 028 sirgusieji, 67 344 – tebeserga. Per praėjusią parą ištirta 12 045 ėminiai dėl koronaviruso, iš viso nuo pandemijos pradžios jų ištirta 1 626 256.
Statistikos departamentas taip pat atkreipia dėmesį, jog dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro techninių nesklandumų atsirado neatitikimų tarp ketvirtadienio ir trečiadienio skelbtų statistinių duomenų.
Pasak Statistikos departamento, vidutinis praėjusios savaitės dienos atvejų skaičius yra 2372.
Pirmųjų vakcinos nuo koronaviruso dozių Lietuvos medikams nepakako. Jau ir aistros užvirė, ar skiepai buvo išdalinti teisingai. Tuo metu ekspertai nedrąsiai spėlioja, kad Kalėdų egzaminų lietuviai galbūt išlaikė. Gyventojų mobilumo duomenis rodo, kad šventes žmonės sutiko namie.
Nuo COVID-19 mirė 40-99 metų žmonės
Nuo COVID-19 per parą mirė 36 žmonės, kuriems buvo tarp 40 ir 99-erių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.
Tarp mirusiųjų – 16 moterų ir 20 vyrų. Vienas miręs asmuo buvo per 40 metų, penkiems buvo per 50, aštuoniems – daugiau kaip 60, po devynis mirusiuosius priklausė amžiaus grupėms per 70 ir per 80, keturiems buvo daugiau kaip 90 metų.
Daugiausia, 11 žmonių, mirė Šiaulių apskrityje, Vilniaus apskrityje registruotos devynios mirtys, Marijampolės apskrityje – penkios, Panevėžio – keturios. Po du žmones mirė Klaipėdos ir Utenos apskrityse, Telšių, Kauno ir Tauragės apskrityse – po vieną.
Naujo COVID-19 atvejai – senelių namuose, audinių fermoje
Nauji koronaviruso atvejai registruoti senelių namuose, audinių ūkyje, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
36 koronavirusinės infekcijos atvejai registruoti Kėdainių rajone veikiančiuose Senelių globos namuose „Smiltelė“, užsikrėtė gyventojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 44 COVID-19 atvejai.
15 infekcijos atvejų siejama su Pakruojo rajone veikiančiais Linkuvos socialinės globos namais, čia taip pat užsikrėtė gyventojai. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejamas 261 COVID-19 atvejis.
Taip pat registruoti keturi atvejai, kai infekcija patvirtinta Radviliškio rajone audines auginančioje bendrovėje dirbantiems asmenims. Šiuo metu epidemiologinis tyrimas tęsiamas, kol kas nėra nustatyta sąsajų tarp šių asmenų susirgimų. Trečiadienį skelbta, kad koronavirusu užsikrėtė ir fermoje laikomi žvėreliai.
Nauji atvejai susiję su protrūkiais Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, Kauno klinikose, LSMU Kauno ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, VUL Santaros klinikose, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Anykščių, Visagino, Elektrėnų ligoninėse, Kupiškio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre.
Dalis susirgimų taip pat siejami su protrūkiais Kauno rajono senjorų globos namuose „Šatijų rezidencija“, Kalvarijos socialinės globos namuose, Biržų parapijos Šv. Vincento Pauliečio globos namuose, Panevėžio rajone įsikūrusiuose Jotainių socialinės globos namuose, Šilalės rajono Kvėdarnos senelių globos namuose, Ukmergės rajono Jasiuliškių socialinės globos namuose, Šakių rajono Ilguvos socialinės globos namuose, Prienų globos namuose, Jonavos rajone veikiančiuose Ruklos globos namuose, Kelmės rajono Liolių socialinės globos namų Užvenčio filiale, Pakruojo rajono Linkuvos socialinių paslaugų centro padalinyje „Atokvėpis“.
Be to, registruoti COVID-19 ligos atvejai, siejami su protrūkiais Pravieniškių atvirojoje kolonijoje, Rokiškio policijos komisariate, Šiaulių Ringuvos mokykloje, Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje, Vilniaus Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.
Taip pat patvirtinti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Kauno maisto pramonės, vandens priežiūros, projektavimo, pieno perdirbimo, elektronikos prekių, durų gamybos įmonėse, pramonės įmonėse Jonavoje, pieno perdirbimo įmonėje Rokiškyje, baldų gamybos įmonėje Radviliškyje.
Ukmergėje registruoti koronavirusinės infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais biuro baldų, minkštų baldų, durų gamybos, metalo apdirbimo įmonėse, taip pat plastiko gaminių įmonėje Vievyje, žuvies perdirbimo įmonėje Raseiniuose, Raseinių vartotojų kooperatyve.
Nauji atvejai siejami su Vilniaus rajone veikiančia automobilių remonto įmone, baldų gamybos, siuvimo, inžinerinių sistemų projektavimo įmonėmis Vilniuje, medikamentais ir medicinine įranga prekiaujančiose įmonėse.
Vilkaviškyje židinys registruotas siuvimo įmonėje, Kazlų Rūdoje – medienos perdirbimo įmonėje, nauji atvejai siejami ir su Kudirkos Naumiestyje, Marijampolėje, Kalvarijoje, taip pat Šakių rajone veikiančiose maisto pramonės ir Marijampolės tekstilės įmonėmis.
COVID-19 iš viso užsikrėtė 140 tūkst. 579 žmonių, mirė 1458 užsikrėtusieji, dar 749 sirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.
Ginčai dėl skiepų dalybų
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad ligoninės, gavus pirmąją vakcinos nuo koronaviruso siuntą, pirmiausia turėjo skiepyti su COVID-19 gydymu dirbančius medikus.
„Mes, ministerija ir Vyriausybė, tikrai nesikišome į konkrečių darbuotojų sąrašus, tiesiog su ekspertais buvome pateikę labai aiškų prioritetą, kad pirmoji partija turi būti skirta išskirtinai medikams ar darbuotojams, kurie tiesiogiai susiję su COVID-19 ligos gydymu ir veikimu karštuose taškuose“, – trečiadienį sakė A. Dulkys.
Santaros klinikose šiomis dienomis paskiepyti nuo koronaviruso buvo ir žinomi šeimos gydytojai Vytautas Kasiulevičius ir Valerijus Morozovas.
Gydymo įstaiga teigia, kad vakcinavimas buvo vykdomas pagal rekomendacijas, tačiau kartais darbuotojai dėl įvairių priežasčių skiepytis neatvykdavo, tad tuomet į jų vietą buvo kviečiami kiti.
Santaros klinikų sprendimą skiepyti šiuos šeimos gydytojus sukritikavo Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė, kadangi ne visi su COVID-19 gydymu susiję medikai sulaukė skiepo.
Nauja vakcinos siunta
Trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę, teigia A.Dulkys.
A. Dulkys teigė besitikintis, kad trečiosios vakcinų siuntos data dar bus patikslinta ir ji bus „artima“ sausio 4 dienai.
Jis teigė besitikintis, kad trečioje siuntoje bus ne mažiau nei 20 tūkst. vakcinos dozių.
Neapskaitytų mirčių detektyvas
A.Dulkys teigia, kad jo neįtikino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) direktoriaus Roberto Petraičio paaiškinimai dėl rastų 804 neapskaitytų mirčių.
„Visą krizės laikotarpį kartojosi netikslumai dėl įvairių statistinių dalykų. Ypač susiję su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veikla. Manęs kaip ministro tai netenkina. Todėl buvau susitikęs su institucijos vadovu ir kalbėjome apie įvairias praktines veiklos problemas. Susitikimo metu aš nebuvau įtikintas atsakymais, todėl paprašiau, kad institucijos vadovas man raštu pateiktų išsamų situacijos vertinimą dėl nustatytų 804 neapskaitytų mirčių. Kad pateiktų situacijos susidariusias aplinkybes ir priežastis“, – sakė A. Dulkys.
Ministras A. Dulkys nurodė NVSC direktoriui pateikti išsamų situacijos vertinimą raštu, kurį gavus bus imtasi reikiamų priemonių.
„Paprašiau, kad būtų pateiktas visų atliekamų epidemiologinių tyrimų detalus darbų skaitmenizavimo grafikas ir išsamus paaiškinimas, kaip vis dėlto įgyvendinama šio centro pareiga perimti užkrečiamų ligų ir jų sukėlėjų valstybės informacinės sistemos valdytojo teises ir pareigas. Bei kokių konkrečių veiksmų buvo imtasi. Gavęs raštiškus atsakymus imsiuosi konkrečių priemonių“, – teigė sveikatos apsaugos ministras.
Pirks daugiau vakcinų
Vyriausybė trečiadienį pritarė, jog Lietuva įsigytų beveik 1,4 mln. dozių COVID-19 vakcinų iš Vokietijos farmacijos bendrovės „CureVac“.
Šių vakcinų pirkimą dar lapkritį svarstė kadenciją baigęs Ministrų kabinetas, tačiau, kaip trečiadienį nurodė Sveikatos apsaugos ministerija, „dėl galimai techninės klaidos“ Vyriausybės protokole tuomet nebuvo nurodyta, kad pritariama vakcinos dozių įsigijimui pagal nustatytas proporcijas, t.y. pagal vadinamąjį pro rata principą. Taip pat nebuvo nurodyta ir konkretaus vakcinų kiekio.
„Vakar kaip tik gavome iš Europos Komisijos prašymą patvirtinti galutinį kiekį, ar Lietuva toliau laikysis pro ratą principo ir rezervuos tą 1,4 mln. kiekį. Mes siūlome nieko nekeisti, laikytis pro rata principo, tik šį kartą protokole jį užfiksuoti“, – posėdyje sakė A.Dulkys.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.