Įprasta, kad gydytojai praėjus keletui mėnesių po ligos išsitiria antikūnų kiekį prieš COVID-19 kraujyje. Šis parodo, kaip gerai imunitetas būtų pasirengęs reaguoti į pakartotinę viruso ataką. Tačiau su laiku antigenų kiekis organizme mažėja. Imunitetas tampa vis labiau pažeidžiamas.
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Ausų, nosies, gerklės ligų centro ir „Baltijos Amerikos klinikos“ LOR gydytojas D. Rauba lrytas.lt patikino, kad daliai pavasarį sirgusių medikų antikūnų organizme jau visai nebelikę. Tačiau vienas jo draugas su COVID-19 pacientais susiduria periodiškai dirbdamas priėmimo skyriuje. Po kiekvieno išvykimo į „karštą tašką“ jis pasidaro antikūnų testą. Šių jo organizme stabiliai mažėjo, bet po paskutinės išvykos jų kiekis ženkliai pakilo, netgi pranoko turėtą praėjus mėnesiui po ligos.
Koronavirusu susirgti jis negalėjo, nes simptomų nejautė, o ir ligą nustatantis PGR tyrimas parodė neigiamą rezultatą. Pasak D.Raubos, nedideli mediko kontaktai su sergančiaisiais sustiprino jo imunitetą. „Jo kolegos, kurie dirbo kartu beveik visi sirgo, jis kontaktavo su jais, kol dar jie nežinojo, kad serga, bet matyt nedidelis kontaktas ir nedidelės dozės viruso ligos nesukėlė, o tik papildomai imunizavo jį“, – lrytui.lt pasakojo D.Rauba.
Šį atvejį jis plačiau aprašė savo Facebook paskyroje:
„Sveiki, visi. Kadangi tampu savotišku Covido „ekspertu“, nes vienas pirmųjų susidūriau su šiuo sukėlėju, taip pat bendrauju su nemaža grupe žmonių, kurie taip pat sirgo dar pavasarį ir domimės kaip mūsų imuninė sistema sureagavo į virusą, kaip mūsų imuninės sistemos būklė keičiasi su laiku, ko galima tikėtis iš ateinančios vakcinos, todėl savo pastebėjimais ir dalinuosi su Jumis.
Dalinuosi, kad būtų drąsiau sutikti šį sukėlėją, ką daryti susirgus ir ko tikėtis ateityje. Viskas iš asmeninės patirties, o ne iš teorijos ir prognozių. Jau skelbiau, kad mano antikūnų prieš Covid kiekis nukrito žemiau teigiamo rezultato ir, kad tikiuosi, kad imunitetas dabar yra atminties fazėje. Taip pat rašiau, kad ir kitiems mano pažįstamiems palaipsniui antikūnai mažėjo: pas kai ką nukrito žemiau normos, o pas ką buvo 70 – nukrito per pusę.
Vienas iš mūsų kompanijos reguliariai darosi antikūnų testą, nes kas mėnesį kelias savaites kasdien labai artimai susiduria su sunkiai Covid sergančiais pacientais. Jis pavasarį taip pat sirgo, antikūnų buvo virš 5. Vėliau vasarą nukrito iki 4.5, spalį 1.8. Dabar grįžo po eilinio darbo Covid skyriuje ir.... Antikūnų – beveik 30.
6 kartus daugiau, nei po pirmo sirgimo, kurio simptomų beveik nejautė. Per tą mėnesį kol dirbo su Covid pacientais, nemažai kartu dirbusių gydytojų užsikrėtė ir sirgo Covid‘u, jis kontaktavo su jais, kontaktavo su ligoniais, bet jokių simptomų nejuto. PGR po mėnesio darbo – taip pat neigiamas. Vadinasi, jis visgi gavo viruso dozes ne kartą, kol dirbo tą mėnesį, bet jo imuninė sistema prisiminė tą virusą ir labai gražiai sureagavo į parazitą.
Taigi mūsų imuninė sistema – tobulas Dievo kūrinys. To labai tikimės ir iš vakcinos, kad ji sukels mūsų imuninės sistemos atsaką, supažindins ją su nauju gamtos kūriniu ir išmokys ją ateityje tinkamai reaguoti į pakartotinius užsikrėtimus. Aš per 20 m. darbo skyriuje, kur kasdien ore skraido dešimtys rino, corona, influezos ir kitų virusų rimtai nesirgau nei karto (tfu, tfu, tfu..), o vakcinavausi, tik porą kartų nuo gripo (aplinkybės liepė), nes kasdien po truputį dirgindavau savo imunitetą, o Covid‘as buvo naujas, mano nesutiktas virusas, todėl ir pagavo mane.
Žmonėms, kurių imuninė sistema silpnesnė, kurie serga lėtinėmis ligomis, kurios ir slopina imuninę sistemą, kurie dirba pakankamai „sterilioje“ aplinkoje ir kiekvienas virusas jiems kaip naujas, tikrai turėtų skiepytis nuo naujojo Covid viruso, kad supažindinti savo organizmą su naujoku. Saugokitės patys ir saugokite kitus, nes kiekvienas skirtingai reaguoja net į uodo įkandimą“, – socialiniame tinkle skiepytis ragino D.Rauba.