Tai didžiausias per parą užfiksuotų mirčių skaičius nuo pandemijos pradžios.
Praėjusią parą pasveiko 2591 sirgusysis.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 96 452 asmenys, 53 501 – tebeserga, 41 665 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 863 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 423 užsikrėtusieji.
Praėjusią parą ištirti 8377 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 430 715.
Ligoninėse gydoma beveik 2,4 tūkst. COVID-19 pacientų, iš jų 180 – reanimacijoje
Ligoninėse gydomi 2372 COVID-19 pacientai, 180 iš jų – reanimacijoje, antradienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis reikalingas 1282 pacientams, 111 žmonių taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų: 8234 iš 16 tūkst. 560.
Iš 685 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 406. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 236, iš 6206 lovų su deguonimi užimtos 2127.
Dauguma mirusiųjų nuo koronaviruso buvo vyresnio amžiaus
Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirus 38 žmonėms, dauguma iš jų buvo vyresnio amžiaus, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Daugiausia – 17 – mirusiųjų buvo nuo 80 iki 89-erių metų amžiaus.
Dar 10 žmonių priklausė 70–79-erių metų amžiaus grupei, trys – 90–99 metų amžiaus grupei.
Keturiems mirusiesiems buvo nuo 60 iki 69-erių metų, taip pat keturiems mirusiems žmonėms buvo nuo 50 iki 59-erių metų.
Aštuonios mirtys fiksuotos Kauno, septynios – Utenos, penkios – Alytaus, po keturias – Klaipėdos ir Šiaulių, po tris – Panevėžio ir Telšių bei po dvi – Vilniaus ir Marijampolės apskrityse.
Per praėjusią parą mirė 25 moterys ir 13 vyrų.
Praėjusią parą patvirtinti 1432 koronavirusinės infekcijos atvejai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 1432 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 439 iš jų registruoti Vilniaus, 296 Kauno, 168 Klaipėdos, 154 Panevėžio, 150 Šiaulių, 85 Alytaus, 60 Marijampolės apskrityse. Dar infekcijos 26 atvejai patvirtinti Tauragės, 23 Utenos ir 21 Telšių apskrityse. 10 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Šiuo metu atlikta 848 atvejų epidemiologinė diagnostika (584 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį, todėl jie tiriami šiandien).
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y. epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruota 120 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Atvejai, fiksuoti protrūkiuose
Pirmadienį fiksuoti koronavirusinės infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais žemės ūkio technika Šilutėje prekiaujančioje įmonėje, Klaipėdoje veikiančioje krovinių gabenimo įmonėje, Kazlų Rūdoje, Marijampolėje veikiančiose baldų gamybos įmonėse. Taip pat – Šiauliuose veikiančiose plieno apdirbimo, elektros prietaisų gamybos įmonėse bei biuro įranga, automobilių detalėmis prekiaujančiose įmonėse.
Be to, vakar registruoti ir infekcijos atvejai, siejami su protrūkiais Jurbarko rajone veikiančioje pieno produktų pramonės įmonėje, Tauragėje veikiančioje baldų gamybos įmonėje, Marijampolėje maisto produktais prekiaujančioje įmonėje, Vilniuje – kanceliarinėmis prekėmis prekiaujančioje įmonėje, taip pat – transporto, metalo, siuvimo, maisto pramonės įmonėse.
Vakarykštę parą taip pat registruota po du ar kelis koronavirusinės infekcijos atvejus, siejamus su protrūkiais Kaune veikiančioje „Privačioje slaugos tarnyboje“, Kauno socialinės globos centre „Vija“, Marijampolės rajone veikiančiuose Suvalkijos socialinės globos namuose, Šakių greitosios medicinos pagalbos stotyje.
Be to, registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su COVID-19 susirgimais Anykščių policijos komisariate, Joniškio rajono savivaldybėje, Šalčininkų rajono Baltosios Vokės seniūnijoje.
Taip pat fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais LSMU Kauno ligoninėje, Kauno klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Vilniaus Mykolo Marcinkevičiaus ligoninėje, Marijampolės, Tauragės, Jurbarko, regioninėje Telšių, Mažeikių ligoninėse.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 118
Spręs mirčių statistikos nesutapimus
Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad jam žinoma problema dėl nesutampančios e.sveikatos ir Statistikos departamento skelbiamos mirčių statistikos, šis klausimas bus sprendžiamas.
„Taip, man šita problema yra žinoma. Taip, mes ją spręsime“, – pirmadienį sakė ministras.
Anot jo, taip pat bus sprendžiami ir kiti klausimai, susiję su komunikacija. Ją ketinama koordinuoti kartu su Vyriausybe.
„Pasakysiu kaip žmogus, jei šiandien reaguočiau į kiekvieną skambutį, žinutę, aš tiesiog neturėčiau laiko, kada dirbti. Mes labai norime eiti dirbti ir daryti konkrečius darbus“, – kalbėjo A. Dulkys.
Naujausiais e.sveikatos duomenimis, nuo koronaviruso mirė 1035 žmonės.
Tuo tarpu Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, kuriuos skelbia Statistikos departamentas, nuo COVID-19 mirė 825 žmonės.
Kaip BNS informavo Statistikos departamentas, įstaiga šiuo metu kartu su NVSC ir Registrų centru „intensyviai ieško sprendimų dėl prieigos prie papildomų Covid-19 mirčių automatizuotam skaičiavimui būtinų duomenų“.
Į e.sveikatą duomenys apie mirtis nuo koronaviruso patenka gydytojams užpildžius mirties liudijimą.
NVSC apie mirusiuosius sužino iš gydytojų, šiems užpildžius ir įstaigai atsiuntus specialią formą. Tuomet ši informacija yra perduodama Statistikos departamentui.
Mobilieji punktai dirbs ir savaitgaliais
Savivaldybės turės užtikrinti mobiliųjų COVID-19 patikros punktų darbą ir savaitgaliais.
Tai numato buvusio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos kaip ekstremalios situacijos operacijų vadovo paskutinę jo darbo pareigose dieną, penktadienį, priimtas sprendimas.
Sprendime numatyta, kad savivaldybių, kuriose įsteigti mobilieji punktai, administracijų direktoriai turi užtikrinti, kad šios COVID-19 patikros vietos veiktų ir savaitgaliais „bent po kelias valandas“.
Taip pat numatyta, kad gydymo įstaigos, teikiančios pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, esant poreikiui, turės skirti darbuotojus ir užtikrinti jų apmokymą bei tolimesnį darbą mobiliame punkte pagal mobilaus punkto koordinatoriaus pateiktą grafiką.
SAM atkreipia dėmesį, kad į mobilų punktą negalima vykti savarankiškai – būtina užsiregistruoti tyrimui skambinant į Karštąją liniją 1808. Sprendimą, ar skambinantį tikslinga ištirti dėl koronaviruso, priima konsultantas, taip pat gyventojai informuojami apie galimą tyrimo laiką bei adresą.