Koronaviruso atvejų rekordas Lietuvoje: protrūkis globos namuose, mirė asmuo, priklausęs 40-49 m. amžiaus grupei Daugiau nei pusė atvejų – neištirti

2020 m. gruodžio 5 d. 09:30
Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2848 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 21 žmogus, šeštadienį pranešė Statistikos departamentas.
Daugiau nuotraukų (11)
Tai didžiausias naujų atvejų skaičius per parą nuo pandemijos pradžios.
Per praėjusią parą pasveiko 2424 žmonės.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 72 tūkst. 430 asmenų, 41 tūkst. 225 – tebeserga, 30 tūkst. 277 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 611 žmonių, dėl kitų priežasčių mirė 318 užsikrėtusiųjų.
Per praėjusią parą ištirti 12 tūkst. 039 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 317 tūkst. 637.
Ligoninėse gydomas 1981 COVID-19 pacientas, 147 iš jų – reanimacijoje.
Deguonis reikalingas 1067 pacientams, 87 žmonėms taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Šiuo metu užimta apie pusę ligoninių lovų: 8626 iš 16 tūkst. 660.
Iš 672 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 392. Iš 624 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 228, iš 6225 lovų su deguonimi užimtos 2121.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, 939 iš jų naujų paros atvejų registruoti Kauno, 787 Vilniaus, 213 Panevėžio, 197 Klaipėdos, 189 Šiaulių, 155 Utenos, 133 Marijampolės apskrityse. Po mažiau nei šimtą infekcijos atvejų patvirtinta 98 Telšių, 66 Alytaus ir 54 Tauragės apskrityse. 17 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Šiuo metu atlikta 1117 atvejų epidemiologinė diagnostika atlikta (1731 atvejai į NVSC sistemą pateko vėlai vakare arba naktį).
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, šiuo metu registruoti 158 (iš tų atvejų, kurių epidemiologiniai tyrimai atlikti).
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
Daugiausiai atvejų – 43 – per vakar parą užregistruota Strėvininkų socialinės globos namuose Kaišiadorių rajone. Atvejai fiksuoti 24 šių namų gyventojams ir 19 – darbuotojams.
17 atvejų penktadienį buvo patvirtinta Pasvalio socialinių paslaugų globos centre. Iš viso su šiuo protrūkiu jau siejami 24 atvejai.
Vakarykštę parą patvirtinti 6 koronavirusinės infekcijos atvejai siejami su protrūkiu Rokiškio psichiatrijos ligoninėje.
Marijampolės ligoninėje per vakar patvirtinta 10 atvejų: 2 darbuotojams ir 8 pacientams. Taip pat 10 atvejų patvirtinta Vilkaviškio ligoninėje.
Atvejai taip pat fiksuojami Marijampolės pataisos namuose. Čia per vakar parą patvirtinta iš viso dar 16 atvejų.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje, šiuo metu turimais duomenimis, registruota 103.
Per vakar parą 21 mirties nuo koronaviruso atvejai
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 21 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 611 gyvybių.
6 mirties atvejai registruoti Panevėžio apskrityje. Asmenys priklausė 40-49, 60-69, 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
4 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 60-69 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70-79 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Telšių apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
Po vieną atvejį registruota Utenos, Marijampolės, Kauno ir Klaipėdos apskrityse. Asmenys priklausė 60-69, 70-79, 80-89-erių metų amžiaus grupei.
Be to, vakarykštę parą registruota 12 mirties atvejų, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.
Karantinas griežtės
A.Verygos teigimu, siekiant mažinti žmonių būriavimąsi, griežtesnes priemones, beveik analogiškas kaip pavasarinio karantino metu, bus siūloma taikyti visose viešose, prekybos ir paslaugų vietose, taip pat nustatyti griežtesnius reikalavimus ugdymo procesui, kultūrai ir kitoms sritims.
Pasak ministro, COVID-19 komitete bus svarstoma parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų nustatyti didesnius prekybos ploto reikalavimus: vietoje 10 kv. m. ploto nustatyti arba 15 arba 30 kv. m. plotą, atsižvelgiant į parduotuvės dydį – ar jis didesnis, ar mažesnis nei 10 tūkst. kv. metrų. „Taip pat siūlome nustatyti papildomas rekomendacijas.
Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip penki žmonės, o šeimoms – eiti tik po vieną“, – teigė ministras.
Jis taip pat pridūrė, kad „neatmestinos ir griežtesnės alternatyvos“.
„Pirmoji alternatyva. Parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose ir teritorijose šalia jų turi būti užtikrinamas 20 kv. m. prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas žmogus ir užtikrinamos kitos srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos ir kitos priemonės“, – rašė A.Veryga.
Antroji alternatyva, anot ministro, „tokia pat, kaip pavasarinio karantino metu“. Būtų draudžiama parduotuvių, prekybos centrų, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis draudimas galėtų būti netaikomas tik parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas, maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose, internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos atsiėmimo punktuose.
„Situacija yra stabiliai įtempta“, – apie padėtį ligoninėse penktadienį sakė A.Veryga.
Siūlys kaukes dėvėti darbe
Kitą savaitę, pirmadienį, COVID-19 valdymo komitete bus iš naujo peržiūrimos karantino sąlygos ir priemonės. Bus diskutuojama, kokių naujų priemonių reikėtų ir būtų galima imtis tam, kad atvejų skaičius pradėtų mažėti“, – informavo laikinasis ministras.
Pasak A.Verygos, komitete bus svarstomos priemonės, susijusios darbo reglamentavimu.
„Bus kalbama tiek apie priemones darbo vietoms, ką būtų galima griežčiau reglamentuoti: tą patį nuotolinį darbą, kaukių dėvėjimą ne tik ten, kur klientai aptarnaujami, bet ir kai yra bendraujama su kolegomis“, – komentavo jis.
Ministras teigė, kad ir vėl bus keliamas klausimas dėl nuotolinio ugdymo, taip pat bus siūloma atsisakyti arba atidėti jau suplanuotas karantino taisyklių išimtis. „Siūlysime pirmadienį atidėti įsigaliojimą išimčių ir muziejams, ir kitoms kultūros įstaigoms, tikrai dabar ne laikas tokiems reiškiniams“, – teigė A.Veryga.
Pagal anksčiau patvirtintą tvarką, nuo gruodžio 10 dienos planuota leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei dviejų žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei du asmenys, išskyrus šeimos narius.
Kovidiniams ligoniams skyrė papildomą padalinį
Rekordinis ketvirtadienį nustatytas užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius atsispindi ir ligoninių užimtumo statistikoje: COVID-19 pacientams skirta Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) dalis Antakalnio g. 124 penktadienio rytą turėjo vieną laisvą likusią vietą. COVID-19 ligonių gydymą koordinuojančių Santaros klinikų prašymu, nuo penktadienio koronavirusu sergantiems pacientams atveriamos ir VMKL patalpos Antakalnio g. 57.
Apie 40 iš 190 šiuo metu čia gydomų pacientų paguldyti per pastarąsias dvi paras, tad VMKL vadovybė nesitiki, kad daugiau nei keli pacientai galėtų būtų išrašyti dar iki šio savaitgalio. Savaitgalį planuojamas nemažėjantis stacionarinio gydymo poreikis, tuo tarpu Vilniaus regione šiuo metu užimta 89 proc. aktyvaus gydymo – tokių, kaip gali pasiūlyti VMKL – lovų.
VMKL patalpose Antakalnio g. 57 veiklą tęs tik ginekologijos ir akušerijos bei vaikų ligų skyriai, visi kiti terapijos skyrių pacientai šiuo metu perkeliami į kitas ligonines – Santaros klinikas, Respublikinę Vilniaus universitetinę ligoninę, Mykolo Marcinkevičiaus ligoninę.
VMKL Antakalnio g. 57 ligoninė nuo penktadienio yra pasirengusi priimti 60 COVID-19 sergančių pacientų. Vertindami prastas pastarųjų dienų tendencijas medikai prognozuoja, kad pirmuosius pacientus čia teks priimti jau penktadienio vakarą.
Plinta Seime
Koronavirusu užsikrėtė dar vienas Seimo narys. Penktadienį susirgęs COVID-19 virusu pranešė „darbietis“ Andrius Mazuronis.
„Na ką. Ant COVID grėblio užlipau ir aš. Vakar ryte daryto testo rezultatas teigiamas. Panašu, dar kurį laiką, darbas vyks iš izoliacijos vietos, kurioje jau esu nuo pirmadienio. Jaučiuosi puikiai. Žinią apie testą perskaičiau darydamas 37-ąjį atsispaudimą“, – feisbuke penktadienį paskelbė Seimo narys.
Savaitės pradžioje apie užsikrėtimą koronavirusu informavo ir kitas Darbo partijos narys Viktoras Fiodorovas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.