Dėl kitų priežasčių mirė aštuoni užsikrėtusieji. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 53 757 asmenys, 40 459 – tebeserga, 12 655 – pasveiko.
Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 449 žmonės, dėl kitų priežasčių – 194 užsikrėtusieji. Per praėjusią parą ištirta 11 312 ėminių dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 211 062.
Epidemiologų taikiniu tapę prekybos centrai ir toliau priims iš namų snaudulio trokštančius ištrūkti lietuvius.
Ligoninėse gydomi 1704 COVID-19 pacientai, 121 iš jų – reanimacijoje
Ligoninėse gydomi 1704 COVID-19 pacientai, 121 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.
Deguonis reikalingas 916 pacientų, 75 asmenims taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.
Šiuo metu užimta apie daugiau nei pusė ligoninių lovų 9 027 iš 16 788.
Iš 665 reanimacijos lovų užimta kiek daugiau nei pusė – 382. Iš 618 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 229, iš 6 323 lovų su deguonimi užimta 2 161.
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2104 koronaviruso atvejai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2104 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
441 atvejai buvo užfiksuoti Vilniaus apskrityje, 441 Kauno, 291 Šiaulių, 259 Klaipėdos, 194 Panevėžio, 126 Alytaus, 104 Tauragės, 94 Marijampolės, 78 Telšių, 62 Utenos apskrityse. 14 atvejų kol kas dar nėra priskirta jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Testų rezultatai yra susieti automatiškai. Šiuo metu dar nėra ištirti 756 atvejai Jų tyrimai vyksta šiuo metu.
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
Atvejai per vakar parą fiksuoti šiose asmens sveikatos priežiūros įstaigose: LSMU Kauno klinikose, LSMUL Kauno ligoninėje, Raseinių, Tauragės, Vilniaus Mykolo Marcinkevičiaus, Regioninėje Telšių, Respublikinėje Šiaulių, Santariškių klinikose, Biržų, Prienų, Alytaus, Radviliškio, Mažeikių, Naujosios Akmenės, Klaipėdos universitetinėje, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje, Tauragės, Mažeikių, Respublikinėje Panevėžio, Šakių ligoninėse. Taip pat atvejai fiksuoti Tauragės PSPC, Kėdainių PSPC, Šilutės PSPC, Panevėžio miesto poliklinikoje, Marijampolės GMP.
Per vakar parą atvejai fiksuoti šiose slaugos ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose: Strėvininkų, Adakavo, Didvyžių, Marijampolės Suvalkijos, Jurdaičių, Dūseikių, Stonaičių, Šeduvos ir Zarasų socialinės globos namuose, Varėnos slaugos ligoninėje, Kaltinėnų, Kvėdarnos senelių globos namuose, K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje, Baisogalos „Senjorų namuose“, Kėdainių slaugos ligoninėje, Panevėžio Šv. Juozapo, Muniškių, Pagramančio globos namuose, Riešės, Skaudvilės ir Utenos Šv. Klaros palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėse, Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre, Jonavos socialinių paslaugų centre, Kudirkos Naumiesčio parapijos socialinės pagalbos centro globos namuose.
134 asmenys NVSC specialistams nurodė, jog jie galėjo užsikrėsti šeimoje. 203 asmenys negalėjo nurodyti, kur galėjo užsikrėsti.
Lietuvoje – 17 mirties atvejų nuo koronaviruso ir 8 mirties atvejai dėl kitų priežasčių
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 17 mirties nuo koronaviruso atvejus. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 449 gyvybes.
10 mirties atvejų buvo užfiksuota Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 40-49, 70-79 ir 80-89 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
5 mirties atvejai buvo patvirtinti Kauno apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 70-79 ir 80-89 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
Po 1 mirties atvejį buvo užfiksuota Klaipėdos ir Tauragės apskrityse. Asmenys priklausė 80-89 ir 90-99 amžiaus grupėms. Visi jie turėjo kitų gretutinių susirgimų.
Mirties atvejai dėl kitų priežasčių vakarykštę parą buvo užregistruoti Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Vilniaus apskrityse.
Karantino pratęsimas ir jo pokyčiai
Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos parengtiems karantino pakeitimams, kuriuose numatyta, jog jis būtų tęsiamas iki gruodžio 17 dienos 24 valandos. Ar režimą reikės tęsti ir toliau – jau spręs naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė.
„Nors matome tam tikrą atvejų skaičius augimo sulėtėjimą, tikrai turime sudėtingą situaciją, todėl siūlome pratęsti karantino režimą ir nustatyti, kad karantinas būtų pratęsiamas ik gruodžio 17 dienos 24 valandos“, – posėdyje sakė laikinasis sveikatos apsaugos ministras A.Veryga.
Muziejai, galerijos, ekskursijos. Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos siūlymui švelninti karantino sąlygas kultūros įstaigoms, taip pat – leisti vykdyti ne didesnes nei penkių asmenų ar vienos šeimos ekskursijas, jei užtikrinamos visos kitos ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos taisyklės.
Muziejų ir galerijų lankymas bus leidžiamas ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis (išskyrus šeimas), jei bus užtikrintas 10 kvadratinių metrų plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo tarp asmenų ar grupių. Šių nuostatų įsigaliojimas numatytas nuo gruodžio 10 dienos.
Tam nelabai norėjo pritarti A.Veryga. „Tiesą sakant, aš esu skeptiškas ir manau, kad tikrai per anksti dar yra apie tokius dalykus šnekėti, duoti pažadus kažkam, jog bus lengviau.
Juo labiau, kad mes dar nematome situacijos gerėjimo, matome tiktai augimo sulėtėjimą, kuris vis tiek rodo, jog situacija išlieka tikrai labai sudėtinga“, – dar prieš posėdį sakė jis.
Prekybos centrų klausimas
Vyriausybė nusprendė kol kas griežčiau neriboti prekybos centrų darbo, nes šie, laikinojo premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, atsižvelgė į Ministrų kabineto perspėjimus apie galimas papildomas priemones ir ėmėsi dar didesnio saugumo užtikrinimo.
„Taip, tokie svarstymai yra, bet, kalbant apie tą vadinamąjį pirmąjį karantiną, prekybos centrai tikrai pasirodė kaip socialiai atsakingi, už ką mes esame dėkingi. Tokio paties atsakingumo mes tikimės ir toliau iš jų.
Jie į tuos mūsų ketinimus, pasvarstymus sureagavo, žada imtis papildomų saugomo priemonių, reguliuoti srautus, užtikrinti saugumo priemones. Kol kas šis klausimas nėra įtrauktas į mūsų darbotvarkę“, – sakė S.Skvernelis.
Laboratorijos (ne)sklandus darbas
Daugumos COVID-19 tyrimams reikalingų medžiagų, pagal dabartines testavimo apimtis, neužteks iki Kalėdų, todėl medžiagos bus perkamos patobulintų neskelbiamų derybų būdu, trečiadienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL).
Jos duomenimis, tamponėlių, kurių šiuo metu likę 514 tūkst. vienetų, ir virusologinių terpių, kurių likę 327 tūkst. vienetų, pakaks iki gruodžio vidurio.
Mėgintuvėlių, kurių likę 534,5 tūkst. vienetų, turėtų užtekti iki gruodžio pabaigos, o tyrimams reikalingų PGR reagentų, kurių likę 248 tūkst. vienetų, pakaks iki sausio pradžios.
Taip pat likę beveik 363,5 tūkst. vienetų RNR reagentų, nurodoma, kad jų turėtų pakakti iki vasario vidurio ir įsigyti daugiau kol kas nesiruošiama.