Inovatyvios farmacijos pramonės investicijos Lietuvoje pernai siekė net 34 mln. eurų

2020 m. lapkričio 21 d. 10:32
Beveik 40 Lietuvoje veikiančių farmacijos kompanijų kiekvienais metais savanoriškai skelbia informaciją apie bet kokią paramą medikams, gydymo įstaigoms ir farmacijos specialistams.
Daugiau nuotraukų (2)
Naujausiais duomenimis, 2019 metais inovatyvios farmacijos pramonės investicijos Lietuvoje siekė daugiau nei 34 mln. eurų ir nuo 2018 m. išaugo net 8 mln. eurų.
Atskleidimo kodeksą pasirašiusios farmacijos įmonės, kurias vienija Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA), Vaistų gamintojų asociacija (VGA) ir kitos organizacijos, nuo 2016 m. savanoriškai skelbia duomenis apie inovacijų pažangai būtiną bendradarbiavimą su medikais.
Tokia praktika parodo, kiek farmacijos kompanijos investuoja į klinikinius tyrimus, kuriuose Lietuvos pacientai gali gauti naujausius vaistus, mokslines konferencijas ir kitas veiklas, kurios prisideda prie gydytojų kvalifikacijos kėlimo.
„Farmacijos pramonė yra pirmasis sektorius Lietuvoje, kuris savo iniciatyva įgyvendina tokią bendradarbiavimo viešinimo tvarką, kuri jau seniau yra taikoma pažengusiose Europos Sąjungos (ES) šalyse. Praėjusių metų pabaigoje priimtas Vyriausybės sprendimas įpareigoti visas farmacijos kompanijas atskleisti informaciją apie bet kokią paramą sveikatos sistemai dar labiau sustiprins sektoriaus skaidrumą ir leis auginti visuomenės pasitikėjimą“, – sako Agnė Gaižauskienė, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė.
2019 m. IFPA narės – 17 inovatyvios farmacijos pramonės kompanijų – klinikiniams tyrimams skyrė 3,8 mln. eurų, o socialiniams projektams ir medikų edukacijai – 2,5 mln. eurų.
Per metus IFPA narių valstybei sumokėtų mokesčių suma siekė 27,6 mln. eurų.
Pasak A.Gaižauskienės, privataus sektoriaus investicijos yra labai svarbios, tačiau siekiant gerinti Lietuvos sveikatos apsaugą ir valstybei tai turėtų tapti prioritetine sritimi.
„Pagal sveikatai skiriamą valstybinį finansavimą mūsų šalis net 2 proc. atsilieka nuo EPBO šalių vidurkio, siekiančio 6,6 proc. BVP. Farmacijos pramonė yra suinteresuota gerinti sveikatos apsaugos lygį Lietuvoje, tačiau ir valstybė turi atlikti tam tikrus darbus, iš kurių svarbiausias – užtikrinti, kad valstybinis finansavimas siektų bent EPBO šalių vidurkį“, – teigia IFPA direktorė.
Tarp visų Rytų Europos šalių mažiau už Lietuvą sveikatos apsaugos finansavimui, į kurį įeina ir PSDF biudžetas, skiria tik Bulgarija, Latvija ir Rumunija.
Apie Inovatyvios farmacijos pramonės asociaciją (IFPA)
Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA) veiklą pradėjo 1997 m. spalį. Šiuo metu IFPA priklauso 17 narių – inovatyvių farmacijos kompanijų ir jų atstovybių, registruotų Lietuvoje.
Tai bendrovės, kuriančios naujus, patentinius vaistus ir propaguojančios etinius veiklos principus.
2017–2019 m. IFPA narės Lietuvoje investavo 98,6 mln. eurų, kurie buvo skirti klinikiniams tyrimams, socialiniams projektams ir edukacijai bei mokesčiams Lietuvoje.
Nuo 2004 m. IFPA yra Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacijos (angl. EFPIA – European Federation of Pharmaceutical Industries and Associations) narė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.