Lietuvoje užfiksuotas didžiausias paros naujų COVID-19 atvejų skaičius, mirė dar 16 žmonių

2020 m. lapkričio 20 d. 07:40
Atnaujinta
Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 2 tūkst. 272 nauji COVID-19 ligos atvejai, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Daugiau nuotraukų (11)
Tai didžiausias iki šiol nustatytas paros atvejų skaičius šalyje. Praėjusią parą nuo koronoaviruso mirė dar 16 žmonių, aukų skaičius padidėjo iki 357. Praėjusią parą dėl kitų priežasčių mirė septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės. Iš viso tokių mirusių jau 143.
Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 42 757 asmenys, 31 759 – tebeserga, 10 498 – pasveiko.
Nuo birželio pradžios šalyje registruoti 503 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą ištirta 15 tūkst. 148 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 241 tūkst. 490.
Praėjusią parą patvirtinti 2272 koronaviruso atvejai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2272 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 670 iš jų registruoti Kauno, 497 Vilniaus, 270 Šiaulių, 241 Klaipėdos, 130 Telšių, 110 Alytaus.
Dar 106 infekcijos atvejai patvirtinti Marijampolės, 104 Panevėžio, 87 Tauragės ir 42 Utenos apskrityse. 15 atvejų kol kas dar nėra priskirti jokiam šalies regionui dėl informacijos trūkumo. Kuriems regionams priskirti šiuos atvejus, paaiškės po epidemiologinio tyrimo.
Iš per praėjusią parą gautų 2272 teigiamų testų rezultatų 945 į sistemą pateko vėlai vakare ir naktį. NVSC darbo valandomis buvo gauti 1327 teigiami testų rezultatai, iš kurių 1077 epidemiologinė diagnostika atlikta, likusių – atliekama šiandien.
Atvejų, kai asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo, registruota 267.
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
Praėjusią parą registruoti infekcijos atvejai, susiję su protrūkiais Švenčionių ligoninėje, Širvintų, Klaipėdos Jūrininkų, Šilutės, Klaipėdos universitetinėje ligoninėse, Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centre. Taip pat – Tauragės, Jurbarko, Mažeikių, Regioninėje Telšių ligoninėse.
Toliau fiksuojami atvejai, susiję su protrūkiais LSMU Kauno ligoninėje, kur įvairiuose padaliniuose vakarykštę parą patvirtinta 19 infekcijos atvejų, taip pat – Kauno klinikose, kur registruoti 6 susirgimai. Be to, ketvirtadienį registruoti atvejai, siejami su protrūkiais Prienų globos namuose, Raseinių rajone įsikūrusiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose, Raseinių ligoninėje.
Praėjusią parą registruotas naujas protrūkis Kretingos rajone įsikūrusiuose Padvarių socialinės globos namuose. Čia infekcija patvirtinta 22 žmonėms, iš kurių 21 yra gyventojas ir 1 darbuotojas.
Taip pat naujas protrūkis fiksuotas Vilniaus Vilkpėdės ligoninėje, kur infekcija vakar patvirtinta 3-ims įstaigos darbuotojams.
Epidemiologų vertinimu, naujas protrūkis fiksuotas ir Lietuvos Respublikos Seime. Šiandien į Seimą vyksta NVSC specialistai, kurie vertins situaciją.
Atvejų, susijusių su protrūkiais šeimose, praėjusią parą visoje Lietuvoje registruota 260.
Lietuvoje – dar 16 mirties nuo koronaviruso atvejų
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 16 mirties nuo koronaviruso atvejų, asmenys turėjo gretutinių susirgimų. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 357 gyvybes.
3 mirties atvejai registruoti Šiaulių apskrityje. Asmenys priklausė 50-59, 60-69 ir 70-79-erių metų amžiaus grupėms.
3 mirties atvejai registruoti Tauragės apskrityje. Asmenys priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
3 mirties atvejai registruoti Vilniaus apskrityje. Asmenys priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
2 mirties atvejai registruoti Klaipėdos apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 90-99-erių metų amžiaus grupėms.
2 mirties atvejai registruoti Panevėžio apskrityje. Asmenys priklausė 50-59 ir 80-89-erių metų amžiaus grupėms.
Kauno apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 80-89-erių metų amžiaus grupei.
Taip pat praėjusią parą 1 mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje. Asmuo priklausė 70-79-erių metų amžiaus grupei.
Alytaus apskrityje praėjusią parą registruotas 1 mirties atvejis. Asmuo priklausė 60-69-erių metų amžiaus grupei.
Be to, vakarykštę parą registruoti 7 mirties atvejai (2 Klaipėdos, 2 Marijampolės, po 1 – Tauragės, Kauno ir Telšių apskrityse), kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
Ligoninėse dėl koronaviruso gydomas 1501 žmogus
Lietuvos ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomas 1501 žmogus, 117 iš jų – reanimacijoje, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.
Deguonies kaukės reikalingos 798 ligoniams, plaučių ventiliacija taikoma 71.
Pagal 61 iš 61 gydymo įstaigos pateiktus duomenis, šiuo metu Lietuvoje užimta 8 tūkst. 981 ligoninių lova iš 16 tūkst. 805.
Iš 669 reanimacijos lovų užimtos 396, dirbtinės plaučių ventiliacijos – 226 iš 618, iš lovų, kuriose yra deguonies tiekimas, užimtos 2 234 iš 6 303.
Medikai su nerimu laukia savaitgalio
Medikai griebėsi už galvų. Tiek daug sunkių COVID-19 pacientų jie dar nematė. Į ligonines kasdien plūstant vis daugiau ligonių gydymo įstaigų vadovus kamuoja įsisenijęs klausimas, kur juos visus reikės paguldyti?
Penktadieninės nuotaikos gydymo įstaigose nė kvapo – laukia ypač sunkus savaitgalis.
Numatomas karantino pratęsimas
Karantiną bus siūloma pratęsti dar mažiausiai trims savaitėms, ketvirtadienį sakė kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Nedrįsčiau dabar spėlioti, manau, kad trys savaitės mažiausiai toks siūlymas bus, bet gal net ilgesniam laikotarpiui gali būti siūlymas“, – apie karantino pratęsimą ketvirtadienį Seime sakė A. Veryga.
Pasak jo, ilgiau karantiną gali būti siūloma tęsti atsižvelgiant į tai, kad keisis valdžia. „Atsižvelgiant į tai, kad bus valdžių pasikeitimo kaip tik momentas, žinant, kol viskas įsibėgės, priiminėti sprendimus reikės tikrai labai greitai – gal net ir ilgesnį laikotarpį pasiūlysime“, – sakė ministras.
Jo teigimu, šiuo metu situacija gydymo įstaigose išlieka įtempta, tačiau pamažu stabilizuojasi, nes nebėra drastiško naujų guldomų pacientų augimo.
„Vis užtikrinčiau galime sakyti, kad stabilizuojasi, juo labiau matome, kad su ligoninėmis stabilizuojasi situacija, nebėra to šuolio tokio pacientų guldymuose ir situacija darosi labiau valdoma. Vertiname kaip tam tikrą stabilizaciją“, – sakė A. Veryga.
Tiek sunkių ligonių dar nematė
LSMU Kauno ligoninė jau kelios savaitės yra daugiausiai Lietuvoje COVID-19 pacientų turinti gydymo įstaiga. Koronavirusas nuolat praretina ir dalį ligoninės darbuotojų – ketvirtadienį jų sirgo apie 90.
Tiek sunkių ligonių dar neturėta Buvo parų, kai LSMU Kauno ligonėje gydyta per 180 ligonių. Lapkričio viduryje šis skaičius svyruoja tarp 160-170. Daugiau kaip pusei ligonių reikia deguonies terapijos, kitai daliai būklė bet kada gali pablogėti.
„Jau turime nemažai pacientų, kurių amžius prasideda nuo 40 metų. Nuolat guli 3-4 vaikai. Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje plaučių ventiliacijos nuolat reikia dešimčiai ir daugiau pacientų. Ši ligoninė dar niekada nematė tokio didelio skaičiaus sunkių ligonių“, – situaciją apibūdino LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.
Mobiliųjų komandų plėtra
Ketvirtadienį SAM informavo, kad mobilias komandas jau įsteigė Raseinių, Prienų ir Ukmergės rajonų savivaldybės, o Panevėžio rajono savivaldybėje nuo lapkričio 25 d. pradės veikti net 2 mobilios komandos, kurios teiks paslaugas COVID-19 sergantiems gyventojams, priklausantiems rizikos grupei, t. y. nėščioms moterims, 65 m. amžiaus ir vyresniems žmonėms, taip pat sergantiesiems lėtinėmis ligomis.
Pagal naująją tvarką, koronavirusu sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, nedelsiant turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją. Šis, nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, turės nukreipti į mobilią komandą.
Tokią mobilią komandą sudaro šeimos gydytas, bendrosios praktikos slaugytojas (ar bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas. Komanda pas pacientus turėtų vykti paciento kreipimosi dieną. Mobili komanda paslaugas teiks kasdien, ne darbo metu pablogėjus paciento sveikatos būklei, jis turėtų kviestis greitąją medicinos pagalbą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.