Praėjusią savaitę įmonės „BioNTech“ ir „Pfizer“, kurios kuria COVID-19 vakciną, pranešė, kad išankstinė analizė parodė, jog jų vakcina yra 90 proc. veiksminga.
Testuose dalyvavo apie 43 tūkst. žmonių.
Farmacijos milžinės „BioNTech“ įkūrėjas Uguras Sahinas bendraudamas su BBC tikino, kad vakcina turės didžiulį poveikį kovojant su koronavirusu.
„Esu įsitikinęs, kad viruso plitimas mažės, gal ne 90 proc., bet 50 proc. tai tikrai. Tai dramatiškai sumažins pandemijos plitimą“, – teigė mokslininkas.
Pranešama, kad Jungtinė Karalystė dar iki kitų metų pabaigos sulauks apie 10 mln. vakcinos dozių. Vienam žmogui teks skiepytis dukart.
Tikėtina, kad vakcinos pirmenybė bus teikiama vyresnio amžiaus žmonėms.
Vakcina – kitų metų pradžioje
U.Sahinas teigė, kad koronaviruso vakcina turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje. Jo teigimu, pirminis tikslas – 300 mln. dozių, skirtų visoms pasaulio valstybėms, dar iki balandžio mėnesio.
„Vasarą susirgimų skaičius ir taip sumažės, o kitų metų rudenį ir žiemą vakcinacija jau bus įsibėgėjusi“, – prognozavo specialistas, pridurdamas, kad būtent tada žmonės galės drąsiai grįžti į įprastą gyvenimą.
Anot U.Sahino, svarbu, kad visos imunizacijos programos būtų baigtos iki 2021 metų rudens.
Prakalbo apie šalutinį poveikį
Mokslininkas taip pat atskleidė, kad žmonės, kurie savanoriškai sutiko išbandyti kuriamą vakciną, jautė ir šalutinius poveikius. Pasak jo, ne vienas asmuo jautė skausmus toje vietoje, kurioje buvo leidžiama vakcina. Kiti žmonės kelias dienas jautė karščiavimą.
„Nepaisant to, nematėme rimto šalutinio poveikio, dėl kurio tyrimai būtų sustabdyti“, – BBC pasakojo U.Sahinas.
Šiuo metu pasaulyje yra kuriame 11 vakcinų nuo koronaviruso. Joms reikės išlaikyti tarptautinius sertifikatus ir atitikti daugybę reguliavimų.