„Porą dienų deguonies kiekis kraujyje buvo smukęs iki kritinės ribos“, – prisiminė architektas, pataręs kiekvienam pacientui įsigyti pulsoksimetrą – prietaisą, nustatantį arterinio kraujo įsotinimą deguonimi ir pulsą.
A.Karaliaus ligos forma palyginti lengva, tačiau simptomai neapleidžia ir nesilpnėja jau dvi savaites.
Architektas negailėjo kritikos iš centrinės valdžios „nuleistai“ tvarkai kovojant su koronavirusu.
„Turėjau „malonumo“ iš vidaus susipažinti su Sveikatos apsaugos ministerijos ir jos vadovo A.Verygos frontu. Patirtis įdomi ir pamokanti.
Dabar žinau – tam, kad tau būtų peršviesti plaučiai ir atliktas kraujo tyrimas, tenka užtrukti net 9 valandas, apsilankyti net trijose vietose (Karščiavimo klinikoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės padaliniuose Šančiuose ir Šilainiuose), o šiame kelyje tave „naviguoja“ net septyni medikai su skirtingomis maršruto versijomis.
A.Verygos frontas pakrikęs, orientuotas į detales, o ne į struktūrą ir sistemą. Daug mechaninių judesių, mažai logikos ir racionalumo.
Medikai greitai pavargs, nes yra priversti atlikti begalę nebūtinų judesių, funkcijų ir formalumų.
Grįžęs namo gydžiausi liaudiškomis priemonėmis – gauromečių, vingiorykščių arbatomis ir Edmundo Kučinsko dainomis“, – prisiminimais su humoro gaidele dalijosi A.Karalius.
Sąmokslo teorijas apie išgalvotą virusą kuriantiems ir skleidžiantiems žmonėms architektas patarė įsiklausyti į proto balsą: „Liga iš tikrųjų egzistuoja, ji klastinga, greitai plintanti ir labai pavojinga. Atsipalaiduoti tikrai nereikėtų.
Kuo greičiau susitelksime, laikysimės atsargumo, tuo greičiau ją įveiksime.“