Žinomi Lietuvos žmonės papasakojo, kaip jautėsi užsikrėtę COVID-19: akistata – skirtinga

2020 m. lapkričio 8 d. 08:36
Jau ne juokais Lietuvoje įsisiautėjęs koronavirusas neaplenkia ir žinomų žmonių. Juo užsikrečia ir politikai, ir verslininkai, ir pramogų pasaulio atstovai. Apie akistatą su šiuo užkratu daugelis jų pasakoja skirtingai.
Daugiau nuotraukų (14)
„Visi tie bepročiai, kurie netiki, kad egzistuoja koronavirusas ir yra apsėsti sąmokslo teorijų, patys pasišalinkite iš mano feisbuko draugų. Kiek save atsimenu, nesu niekuo kraupesniu sirgęs per visą gyvenimą“, – prieš kelias dienas teigė buvęs Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka.
Dabar Kupiškyje gyvenančiam ir miesto savivaldybės administracijoje dirbančiam 41 metų vyrui koronavirusas smogė visa jėga – jį kankino ne tik aukšta, kartais ir 39,5 laipsnio siekianti temperatūra, bet ir bendras silpnumas, nugaros ir galvos skausmai.
Jautėsi praradęs jėgas
„Pajuokauju: visas jėgas sukaupęs atsikeli, nuskuti vieną bulvę ir turi 20 minučių pagulėti, pailsėti. Vis dėlto, be juokų, panašiai ir yra. Nuovargį jauti ir sėdėdamas, ir gulėdamas. Nėra taip, kad pagulėsi, sukaupsi jėgų ir ką nors padarysi. Atsistojęs vos išsilaikai – svaigsta galva“, – pasakojo J.Panka.
Sirgdamas jis visiškai prarado apetitą ir valgė tik todėl, kad supranta, jog tai būtina organizmui, kad jis galėtų įveikti baisią ligą.
Panašius simptomus jautė ir J.Pankos žmona. Medikai abiem sutuoktiniams siūlė gultis į ligoninę, tačiau jie atsisakė, nes nenorėjo palikti vienų vaikų.
Mintimis jau laidojo save
Buvusiam Seimo nariui 68 metų Edvardui Žakariui ligoninės išvengti nepavyko. Šiaulietis dabar mano, kad jei ne medikų globa, jo turbūt jau nebebūtų gyvo.
„Vieną dieną planuoji savo gyvenimą, o kitą jau supranti, kad svarbiausias tavo gyvenimo planas – likti gyvam“, – prisipažino net dvylika dienų ligoninėje praleidęs ir dabar namuose sveikstantis E.Žakaris.
Kur jis ir jo žmona užsikrėtė koronavirusu, buvęs parlamentaras neįsivaizduoja – abu stengėsi saugotis, vengė viešų renginių, o į parduotuvę eidavo tik su kaukėmis. Pirmieji simptomai, kuriuos E.Žakaris pajuto dar spalio viduryje, nieko blogo nežadėjo – tik šiek tiek skaudėjo gerklę, krėtė šaltis.
Koronaviruso testą vyras atliko po poros dienų – jis buvo teigiamas. Netrukus virusas parodė visą savo jėgą – iki 40 laipsnių pakilo temperatūra, prasidėjo kosulio priepuoliai, per kuriuos, kaip sakė E.Žakaris, jis negalėdavo nei įkvėpti, nei iškvėpti ir manydavo, kad tuoj mirs – uždus.
E.Žakariui, kaip ir J.Pankai, visiškai dingo apetitas, o kojos atrodė lyg guminės – reikėjo didžiausių pastangų, kad nueitų į tualetą.
„Gyvenimas kol kas tikrai nelengvas. Tenka mokytis kvėpuoti be deguonies kaukės, paeiti galiu pasiramstydamas į sienas. Bet tikiuosi, kad bus vis geriau.
Visiems skeptikams iš karto pasakau – koronavirusas egzistuoja ir jam visai nesvarbu, kad niekada per daug nesiskundei prastu imunitetu, kad didžiąją gyvenimo dalį vienaip ar kitaip save siejai su sportu, fizine veikla, kad stengeisi laikytis privalomų reikalavimų“, – jau grįžęs į namus teigė E.Žakaris.
Smogė ir Seimo nariams
Išvengti viruso nepavyko ir trims Seimo nariams – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovei Irinai Rozovai (62 metų), konservatoriui Pauliui Saudargui (41 metų) ir valstiečiui Valerijui Simulikui (54 metų).
„Nejaučiu jokių simptomų, gali būti, kad testas yra netikslus“, – socialiniuose tinkluose savo liga abejojo, tačiau vėliau įrašus ištrynė I.Rozova.
Parlamentaras P.Saudargas buvo atviresnis. Pasak jo, liga pirmiausia pasireiškė nedideliu karščiavimu, gerklės skausmu, užgulusia nosimi ir nestipriu kosuliu. Vėliau prasidėjo užmigti neleidęs kaulų laužymas.
„Jau buvau besidžiaugiąs, kad temperatūros rytą nėra, bet vakarop ji vėl pakilo, o naktį vėl ėmiau nosimi arti lovą – bandžiau išbrūžinti vagą paguldyti tam sunkiam bičių aviliui, kokia buvo mano galva.
Išgėriau paracetamolio. Veikia puikiai. Išprakaituoju, nukrinta temperatūra, galima sugrūsti tuos tūkstančius paklaikusių minčių į jų stalčiukus ir bandyti užmigti.
Sako, šita klastinga liga yra labai banguojanti. Iš tikrųjų – jau atrodo, kad pradeda gerėti, tačiau tuoj vėl atkrenti. Antra koronaviruso banga – globali ten už lango ir man pačiam“, – savo pojūčiais pasidalijo Seimo narys.
Koronavirusu užsikrėtęs Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas (61 metų) teigė susidūręs su lengvesne viruso forma, o sunkiausia jam buvo pirmoji ligos para, nes staiga pakilo aukšta temperatūra.
Gelbėtoju tapo skiepai?
Koronavirusu susirgo ir visa palangiškio verslininko, buvusio Seimo nario Antano Boso šeima. Apie tai trečiadienį prabilo jo žmona Daina. Pasak moters, jos vyras ir dukra nieko nejautė, o jai atrodė, kad kankina peršalimas ar gripas: „Aš jums prisiekiu, nė vienas iš jūsų nenorėtų sužinoti, kokia forma koronavirusas pakutens jus.“
49 metų verslininkė mano, jog tam, kad jos 65 metų vyras susirgo daug lengvesne forma nei ji, įtakos galėjo turėti skiepai nuo gripo. A.Bosas skiepijosi, ji – ne. Tačiau kitais metais moteris teigė šios klaidos nedarysianti.
Liga išguldė visą šeimą
Kas yra koronavirusas, savo kailiu patyrė ir verslininkas 33 metų Šarūnas Mazalas, susirgęs kartu su dar keturiais šeimos nariais.
„Aš geriau dvi savaites pasėdėčiau užsidaręs namie, nei kentėčiau nuo viruso. Be perstojo skaudantys raumenys, kaulų laužymas, prarasta uoslė ir skonis (ir tai yra baisu, nes nežinai, kada jis grįš, duok Dieve, kad grįžtų be komplikacijų), galvos skausmas ir nuolatinis silpnumas“, – teigė verslininkas ir prisipažino, kad pats jau buvo pagalvojęs apie save kaip apie mirusį.
Jis teigė, kad tokia kraupi mintis užklupo vieną rytą sėdint ant klozeto. „Kęsdamas nežmonišką skausmą žiūrėjau į savo baltas kojas ir galvojau, kad taip atrodo mirusysis“, – prisipažino verslininkas ir ragino žmones netikėti tuo, ką apie virusą kalba skeptikai.
Susirgo po smagios šventės
Kad koronavirusu lengva užsikrėsti, bet sunku pasveikti, prieš pusantros savaitės pranešė lapkričio 3-iąją mirusio kompozitoriaus Fausto Latėno dukra aktorė Elžbieta Latėnaitė (34 metų). Ji ir dar septyni giminaičiai, tarp kurių yra ir E.Latėnaitės 89 metų močiutė, užsikrėtė per šeimos šventę.
„Šventės metu jautėmės puikiai, tuo metų sirgę dar nejautė simptomų, nedėvėjome kaukių, kelis jaunus žmones apsikabinau ir bučiavau“, – apie giminaičiams lemtingą tapusią šventę, po kurios du žmonės atsidūrė ligoninėje, pasakojo E.Latėnaitė.
Pasak aktorės, jos močiutei koronavirusas sukėlė plaučių uždegimą, o jos pačios liga – banguojanti: tai nukrinta, tai vėl atsiranda temperatūra, skauda galvą ir akiduobes, jaučiasi bendras silpnumas.
„Tai tokia fiziškai ir emociškai varginanti liga, kurios niekam nelinkėčiau. Tikiuosi ir toliau sveikti, nepajusti dusulio ir išvengti visokių komplikacijų. O labiausiai norėčiau atsukti laiką ir išvengti pačios ligos“, – teigė E.Latėnaitė.
Prasikamavo dvi savaites
Kol kiti laukia, kol virusas pasitrauks, žurnalistas Andrius Tapinas (43 metų) pranešė jau įveikęs klastingą ligą: „Virusas pasitraukė. Iš lėto, nenoromis, vis primindamas apie save galvos skausmais, silpnumu ir nuolatiniu nuovargiu. Bet pasitraukė, ir gydytojas konstatavo, kad po beveik dviejų savaičių galiu atsisveikinti su šituo nekviestu svečiu.“
Kad užsikrėtė koronavirusu, žinomas žurnalistas sužinojo prieš pat antrąjį rinkimų į Seimą turą – spalio 24-ąją.
Liga jam pasireiškė kaulų laužymu, temperatūra, užgulta nosimi, galvos ir akių skausmu.
„Dabar galiu konstatuoti, kad turėjau vieną lengviausių koronaviruso formų, tačiau, prisimenant visus kaulų laužymus, galvos ir akių skausmus, silpnumą, tai tikrai nebuvo pasivaikščiojimas parke. Galiu tik įsivaizduoti, kaip atrodo vidutinė ar sunki viruso forma“, – apie savo sveikatą kalbėjo žurnalistas.
Prieš karantiną – rekordinis šuolis
Šeštadienį pranešta apie staigų ir rekordinį susirgimo koronavirusu atvejų per parą skaičių Lietuvoje – 1972. Prieš tai trys didžiausi skaičiai buvo 1656, 1001 ir 999. Nuo koronaviruso mirė dar 11 žmonių.
Iš viso Lietuvoje COVID-19 patvirtinta 22 719 asmenims, 16 834 tebeserga, 5616 pasveiko. Nuo šio viruso iš viso mirė 192 žmonės. Izoliacijoje šiuo metu yra 41 444 žmonės.
Nuo koronaviruso pandemijos pradžios registruota 1818 medikų susirgimo atvejų, šiuo metu jų tebeserga beveik 1,2 tūkst.
Jo metu draudžiama viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešti. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, kiti renginiai ir žmonių susibūrimai draudžiami, parduotuvės gali tęsti veiklą ribodamos klientų srautus. Viešosiose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, visur privalomos kaukės.
Penktadienį pranešta, kad įvedus karantiną nuo kitos savaitės visiems moksleiviams, kurie yra vyresni nei 6 metų, privaloma per pamokas dėvėti veido kaukes. Ikimokyklinis ir pradinis ugdymas vyks įprastu būdu, o pagrindinis, vidurinis ir neformalus ugdymas – nuotoliniu arba daliniu nuotoliniu būdu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.