Santaros klinikose gydomi 6 COVID-19 sergantys vaikai

2020 m. lapkričio 3 d. 14:52
Lapkričio 3 dienos duomenimis, Santaros klinikose gydomi 120 COVID-19 sergančių pacientų, iš jų 10 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 120 COVID-19 sergančiųjų 6 yra vaikai.
Daugiau nuotraukų (10)
Būtinoji pagalba ir planinės paslaugos klinikose kitomis ligomis sergantiems pacientams teikiamos įprasta tvarka.
Klinikose koronavirusinė infekcija nuo spalio 1 dienos diagnozuota 40 medikų, izoliavęsi dėl kontakto su infekuotais žmonėmis – 46 medikai.
Atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje gydomi 56 COVID-19 sergantys pacientai, vienas iš jų – Reanimacijos-intensyviosios terapijos skyriuje.
VUL Santaros klinikų Infekcijų kontrolės skyriaus specialistai teikia metodinę pagalbą atraminių ligoninių personalui, prireikus vyksta į vietą.
Pastarąją savaitę vis augant koronavirusu užsikrėtusiųjų skaičiams, didžiausias krūvis tenka Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyriui, kad būtų įvertinta pacientų sveikatos būklė ir būtų valdomi pacientų srautai.
Skyriaus vedėjas Linas Svetikas informuoja, kad į Infekcinių ligų centro Priėmimo-skubios pagalbos skyrių kasdien kreipiasi 35–45 pacientai, kurių didžioji dauguma šiuo metu yra infekuoti COVID-19. Kai kuriomis dienomis stacionarizuojama beveik pusė atvykstančiųjų.
„Laikomasi griežtų infekcijų kontrolės reikalavimų. Koronavirusu sergantys pacientai gydomi tik tam skirtuose skyriuose, į kuriuos juose nedirbantys darbuotojai, ar pašaliniai asmenys, lankytojai tiesiog užeiti negali“, – sakė jis.
Santaros klinikose šiuo metu yra keturi skyriai, skirti COVID-19 sergančių pacientų gydymui, jie yra trijuose skirtinguose korpusuose. Jei bet kuriame nekovidiniame ligoninės skyriuje būtų nustatytas koronavirusu sergantis pacientas, toks pacientas būtų perkeltas tolesniam gydymui į COVID-19 skyrių.
„Tikriausiai viena svarbiausių problemų, su kuriomis susiduria ir kitos įstaigos – darbuotojų užsikrėtimas ar izoliacija po kontakto. Taip įvairūs skyriai netenka personalo ir didėja darbo krūviai“, – teigė L.Svetikas.
Daugėja sunkių pacientų
L.Svetikas antradienį tvirtino, kad vadinamuoju „ramybės periodu“ vasarą per parą kreipdavosi 20-30 pacientų, šiuo metu jų atvyksta apie 40 ir ypač padaugėja prieš savaitgalius ar po jų.
Anot jo, lyginant su pirmąja COVID-19 protrūkio banga, kai dauguma pacientų sirgo lengvesne ligos forma, daugėja sunkių ligonių.
„Dabar kiekvieną dieną į priėmimo skyrių atvyksta, iš tikrųjų, sunkiai sergantys ligoniai. Iš tikrųjų, buvo nerimas prieš ilgąjį savaitgalį, ar mes turėsime vietos visiems besikreipiantiems, kuriems reikia stacionarinio gydymo. Todėl, kad per dieną guldome ne po vieną, ne po du pacientus, kaip galbūt kai kam atrodo, bet dešimtimis yra paguldoma, bent jau pastaruoju metu, daliai pacientų reikalingas iš karto reanimacinis gydymas“, – teigė L. Svetikas.
Pasak klinikų atstovo, drastiškai augant pacientų skaičiui, reikėtų įvertinti, kad „ligoninės nėra guminės ir neišsiplės magiškai per trumpą laiką“, taip pat turės ir toliau gydyti kitus ligonius, tačiau, jo teigimu, didesnių problemų kiltų tik išnaudojus atraminių ligoninių rezervus.
Jis taip pat paneigė įsitikinimą, kad COVID-19 pavojinga tik vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis.
„Tai tikrai nėra tiesa. Elementarus geras pavyzdys: prieš savaitę jauna moteris, tiesiai iš mūsų Priėmimo skyriaus paguldyta į reanimacijos – intensyvios terapijos skyrių, sunkios būklės. Ši infekcija gali paliesti kiekvieną ir kiekvienas gali sirgti sunkiai“, – pabrėžė medikas.
Baiminasi, jog pritrūks medikų
L. Svetikas sako, kad toliau augant užsikrėtimų skaičiui, medikams taip pat kyla nerimas, ar jų pajėgų pakaks situacijai suvaldyti, taip pat ar pakaks personalo gydant kitus ligonius, nes vis daugiau kolegų dėl kontaktų ar pačios ligos izoliuojasi.
„Tikriausiai visiems tampa aišku, kad ne lovų skaičius viską lems, o kas tuos pacientus prižiūrės. Nes lovų ministerija, tikriausiai, mums gali nupirkti ir atvežti nors ir rytoj, kiek tik norime. Bet surasti kvalifikuotų medikų, kurie sugebės užtikrinti tokių pacientų priežiūrą, tikrai, per dieną, per dvi niekas tokių problemų neišspręs“, – kalbėjo jis.
Medikas taip pat piktinosi socialiniuose tinkluose plintančiais vaizdo įrašais, kai slapčia filmuodami gydymo įstaigų patalpas, skirtas užsikrėtusiems koronavirusu, kai kurie asmenys bando sudaryti įspūdį, jog nėra masinio ligonių antplūdžio. Jis prašė žmonių elgtis pagarbiai ir „neužsiimti destruktyvia veikla ypač tokiu jautriu momentu“.
„Gana bjauru žiūrėti tokius video, tai primena iškrypėlius Palangos pliažuose. Kažkaip sunkiai suvokiama – pagalvokite, ar norėtumėte, kai po vaikų darželio langais slankiotų koks nors tipas su kamera ir filmuotų, kas ten vyksta. Protu nesuvokiama ir būtų labai šaunu, jei visuomenė, pamačiusi taip besielgiančius veikėjus, juos sudrausmintų ir galbūt kviestų policiją“, – kalbėjo klinikų atstovas.
L. Svetikas taip pat ragino klausyti medikų, Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų ir nurodymų dėvėti kaukes, laikytis kitų saugumo priemonių ir susiimti.
„Būkime sąmoningi, nes jeigu mes ir toliau elgsimės kaip ką tik iš medžio išlipusios beždžionės, tai ateitis laukia liūdna visų. Taip, kažkuriems pasiseks, kažkurie prasirgs lengvai, tačiau, tikriausiai, ši infekcija, jei ir toliau nevaldysime situacijos, tikrai palies kiekvieną šeimą. Kiekvienoje šeimoje atsiras tokių, kurie neteks artimųjų arba kurių sveikata bus nepataisomai sužalota“, – kvietė jis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.