Per parą pasveiko 163 žmonės, iš viso pasveikusiais laikomi 4329 žmonės. Vis dar tebeserga 6844 žmonės. Izoliacijoje šiuo metu yra 27 714 žmonių.
Kaip antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija, praėjusią parą nuo koronaviruso mirė dar 5 žmonės, bendras aukų skaičius padidėjo iki 141.
Padidėjo ir sirgusių COVID-19 liga, bet mirusių dėl kitų priežasčių aukų skaičius. Praėjusią parą užfiksuota dar viena tokia mirtis. Bendras skaičius pasiekė 48. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruotas 391 įvežtinis atvejis. Praėjusią parą – net 13 tokių atvejų.
Per praėjusią parą ištirta 9390 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iš viso iki šiol ištirti 964 352 ėminiai.
Paskutines savaites skaičiuojanti Vyriausybė priversta imtis vis drąsesnių priemonių. Karantinas įvedamas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kaukių dėvėjimas lauke vėl tampa privalomas. Nauji ribojimai gali paliesti ir besirengiančius svarbiai šeimos šventei.
Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse. Dar po 12 atvejų registruota Telšių ir Tauragės, 10 Marijampolės, 9 Alytaus ir 1 Utenos apskrityse.
Nuo šeštadienio, pasitelkus Lietuvos kariuomenės pajėgas, epidemiologinė diagnostika vykdoma sparčiau. Be to, visą šią savaitę vykdomi papildomų kariuomenės pajėgų, savanorių mokymai, siekiant dar daugiau žmonių įtraukti į atvejų epidemiologinės diagnostikos procesą. Pajėgumų gausinimas leis užtikrinti dar spartesnį atvejų ištyrimą, kuris yra ypač svarbus, siekiant suvaldyti COVID-19 ligos plitimą.
Iš visų pirmadienį patvirtintų atvejų šiuo metu atlikta 319 atvejų epidemiologinė diagnostika. Iš šių atvejų didžioji dauguma – 253 atvejai – registruoti, kai asmenys užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas. Tuo metu, 66 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
Praėjusią parą atvejai fiksuoti protrūkiuose
Kauno apskrityje vakarykštę parą registruoti atvejai, siejami su protrūkiais „RIO sporto arenoje“, Kauno technologijos universiteto Inžinerijos licėjuje, Vilkijos lopšelyje-darželyje „Daigelis“, taip pat – Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje ir kt.
Vilniaus apskrityje protrūkiai ir toliau plinta laisvalaikio praleidimo vietose – registruoti atvejai siejami su protrūkiais šokių studijoje „Spindulys“, Sostinės krepšinio mokykloje, chore „Belcanto“ Vilniaus Arkikatedros jaunimo chore. Taip pat registruoti atvejai, siejami su protrūkiais „Santaros“ klinikos, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje, Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje.
Šiaulių apskrityje parėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Kelmės rajono Liolių socialinės globos namuose, Joniškio GMP, Kelmės ligoninėje, Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.
Klaipėdos apskrityje praėjusią parą fiksuoti atvejai, susiję su protrūkiais Grūšlaukės kaimo bendruomenėje, Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje.
Panevėžio apskrityje fiksuoti atvejai, siejami su protrūkiais Panevėžio miesto savivaldybėje, taip pat įmonėje „Energijos skirstymo operatorius“.
Marijampolės apskrityje registruoti atvejai, epidemiologų vertinimu, susiję su protrūkiais Kalvarijos savivaldybės administracijoje, Kazlų Rūdos Socialinės paramos centre, Marijampolės socialinės pagalbos centre.
Tauragės apskrityje praėjusią parą registruoti 5 atvejai, siejami su protrūkiu Jurbarko ligoninėje. Visi asmenys yra šios įstaigos darbuotojai.
Lietuvoje – dar 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
NVSC praneša, kad iš gydymo įstaigų praėjusią parą gauta informacija apie 5 mirtis nuo koronaviruso Kauno, Marijampolės, Klaipėdos, Šiaulių ir Tauragės apskrityse. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 141 gyvybę.
Pirmasis mirties atvejis registruotas Kauno apskrityje. Asmuo priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 25 d.
Antrasis mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje – mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 22 d.
Trečiasis mirties atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje – asmuo priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 19 d.
Ketvirtasis mirties atvejis registruotas Šiaulių apskrityje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 14 d.
Penktasis mirties atvejis registruotas Tauragės apskrityje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo lėtinių susirgimų. Koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 16 d.
Taip pat vakarykštę parą Šiaulių apskrityje patvirtintas vienas mirties atvejis, kai užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių.
Karantinas – didmiesčiuose, veido kaukės ir lauke
Dar aštuoniose Lietuvos savivaldybėse – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybėse, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybėse – patekusiose į raudonąją zoną, skelbiamas karantinas, pirmadienį skubiai surengtame posėdyje nusprendė Vyriausybė.
Lokalus karantinas šiose aštuoniose savivaldybėse skelbiamas nuo trečiadienio, spalio 28 dienos. Jis truks dvi savaites iki lapkričio 11 dienos. Iš viso Lietuvoje karantino režimas įvestas jau 21 savivaldybėje.
Anot sveikatos apsaugos ministro, atsižvelgiant į blogėjančią situaciją, numatytos ir papildomos priemonės, tokios, kaip privalomas kaukių dėvėjimas visose viešose vietose. Kaukių dėvėjimas bus privalomas visose viešose vietose, išskyrus asmenis, kurie sportuoja, dalyvauja aukšto meistriškumo varžybose, yra instruktoriai, teisėjai, neįgalūs asmenys.
Kaukių nereikės dėvėti ir už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius. „Kaip pamenate iš pirmojo karantino, kaukių dėvėti nereikės už gyvenamųjų vietų – miestų ar miestelių“, – aiškino A.Veryga.
Privaloma registracija
Nuo pirmadienio įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią iki vidurnakčio apribotas barų, restoranų, naktinių klubų darbo laikas, jų lankytojus bus privaloma registruoti.
Ta proga, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad įsigaliojusi lankytojų registravimo tvarka yra taikoma ir lošimo namams.
Turės būti patikrinta kiekvieno lankytojo asmens tapatybė, užregistruojamas jo vardas, pavardė ir telefono numeris, o gavus atitinkamą prašymą, šie duomenys per dvi dienas turės būti pateikti NVSC.
Taip siekiama lengviau identifikuoti žmones, jeigu lošimo namuose apsilankytų koronavirusu (COVID-19) užsikrėtę asmenys. Tokiu atveju NVSC specialistai pradės epidemiologinį tyrimą ir aiškinsis, su kuo kontaktavo infekuotas lankytojas, informuos sąlytį turėjusius asmenis.
Lankytojų registracija reikalinga įeinant į tokias atskiras laisvalaikio ir pramogų vietas kaip kino teatrai, šokių studijos, sporto klubai, vaikų karstynių erdvės, boulingas, lazerių arenos, pabėgimo kambariai ir pan., taip pat viešojo maitinimo įstaigas, restoranus, kavines, barus, naktinius klubus ir kitas pasilinksminimo vietas, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų, lažybų ir totalizatorių punktus, esančius prekybos centruose.