Koronavirusas – dar dviejose mokyklose: serga 18 mažamečių, izoliacijoje – per 300 A. Veryga: saviizoliaciją susitrumpinti galės ne visi

2020 m. rugsėjo 10 d. 13:17
Papildyta
Praėjusią parą patvirtinus dar 36 naujus koronaviruso atvejus, Lietuvoje pasiektas nerimą keliantis rekordas – šiuo metu šalyje COVID-19 infekcija serga 1070 asmenų. Tai – didžiausias sergančiųjų COVID-19 skaičius Lietuvoje nuo pat pandemijos pradžios.
Daugiau nuotraukų (34)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė tvirtino, kad sergamumas koronavirusu šalyje pasiekė piką, tačiau didžioji dalis užsikrėtusiųjų serga lengva infekcijos forma.
„Šiuo metu fiksuojamas didžiausias sergamumo pikas, iš tikrųjų didžiausio pakilimo laikotarpiu balandžio 20 dieną fiksuoti 1048 sergantys asmenys, tai šiandieną iš tikrųjų yra daugiau.
Bet noriu nuraminti, kad šiuo metu žmonės serga labai lengvomis formomis ir absoliuti dauguma jų gydoma ne stacionarinėse sveikatos priežiūros įstaigose, bet ambulatoriškai“, – sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė.
Kokia situacija ugdymo įstaigose?
Naujausiais duomenimis, koronavirusas patvirtintas ir dar dviejose mokyklose – Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje ir Gabijos gimnazijoje. 
NVSC Vilniaus departamento direktorė R.Lingienė informavo, kad koronavirusas, naujausiais duomenimis, yra nustatytas 21 ugdymo įstaigoje. Iš jų dvi – ikimokyklinio ugdymo.
„Iš viso diagnozuoti 25 COVID-19 ligos atvejai: yra susirgę 18 mažamečių, tai yra vaikų, ir septyni personalo nariai. Keturi jų dalyvauja ugdymo procese, trys – neturi tiesioginio sąlyčio su ugdytiniais. Iš viso iki šiol jau izoliuota 318 asmenų“, – sakė R.Lingienė.
Anot NVSC atstovės, kol kas nei vienas ugdymo įstaigose patvirtintas koronavirusinės infekcijos atvejis nesusijęs su plitimu pačioje ugdymo įstaigoje. Visi asmenys, jos teigimu, virusą „atsineša“ iš namų, įvairių švenčių.
„Taigi šiuo metu infekcija ugdymo įstaigose neplinta“, – konstatavo R.Lingienė.
Nauji koronaviruso atvejai Rokiškio rajono gimnazijoje
Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje koronavirusu susirgo du darbuotojai – pedagogas ir kitas personalo darbuotojas. NVSC epidemiologai nustatė 6 didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis. Visi jie – gimnazijos darbuotojai.
Taip pat nustatyti 40 mokinių, kurie turėjo mažos rizikos sąlytį. Iš viso izoliuoti buvo tik 6 asmenys. Visi jie – giimnazijos darbuotojai.
„Gerbiame mokyklos sprendimą dirbti nuotoliniu būdu, tačiau norėčiau pasakyti, kad reikia suprasti šio sprendimo pasekmes, nes vaikų tėveliai nedarbingo pažymėjimo dėl šios priežasties tikrai negaus“, – situaciją komentavo R.Lingienė.
A.Veryga ragina nepanikuoti
Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragino mokyklų vadovus nepanikuoti ir dėl vieno koronaviruso atvejo neišvaryti visos mokyklos mokytis nuotoliniu būdu.
„Matome, kad vis tik kai kurios mokyklos ir savivaldybės be NVSC nurodymo priima sprendimus išeiti į nuotolinį mokymą. Noriu dar kartą akcentuoti, kad taip, savivaldybės turi teisę tokį sprendimą priimti, bet jie nėra susiję su NVSC nurodymais ir ten, kur yra nurodymai duodami, paprastai tai yra 1-2 klasių išėjimas į nuotolinį mokymąsi.
Noriu dar kartą paraginti nepanikuoti. Tam ugdymo įstaigos turėjo pasiruošti tvarkas ir atskirti srautus, kad į nuotolinį mokymą nereikėtų išvaryti visos ugdymo įstaigos“, – priminė ministras.
A.Veryga: saviizoliaciją susitrumpinti galės ne visi
A.Veryga taip pat pranešė, kad galimybę susitrumpinti saviizoliacijos laiką nuo 14 iki 10 dienų turės ne visi.
„Yra planuojama tokią tvarką priimti ir kad ji įsigaliotų rugsėjo 15 d. Jeigu taip paprastai, buitiškai, tai šita tvarka daugiausia būtų aktuali asmenims, kurie atvyksta į Lietuvą, norintiems susitrumpinti savo izoliacijos laiką.
Planuojama, kad jį būtų galima susitrumpinti nuo 14 iki 10 d., bet su viena sąlyga – ne anksčiau, kaip po 8 saviizoliacijos dienų turi būti atliktas koronavirusas testas ir jis turi būti neigiamas“, – sakė A.Veryga.
„Trumpesnė izoliacija nebūtų taikoma asmenims, kurie turėjo aukštos rizikos kontaktą su infekuotuoju asmeniu ir kuriems reikia izoliuotis dėl galimo užsikrėtimo“, – pabrėžė ministras.
Saviizoliacijos laiką nutarta trumpinti tiems žmonėms, kurie atvyko ar sugrįžo iš užsienio šalių, bet neturėjo sąlyčio su užsikrėtusiais koronavirusu, nepajuto simptomų ir praėjus 8 dienoms po atvykimo į Lietuvą pasidarė COVID-19 testą, kuris yra neigiamas.
Tokie asmenys, anot premjero Sauliaus Skvernelio, galės palikti saviizoliacijos vietą praėjus 10-čiai, o ne 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą. Premjeras tikisi, kad šie pokyčiai leis greičiau grįžti į darbą ir visuomeninį gyvenimą tiems, kurie tikrai neserga koronavirusu.
Sprendimą dėl saviizoliacijos laikotarpio trumpinimo artimiausiu metu turėtų pasirašyti sveikatos apsaugos ministras A.Veryga. Premjeras S.Skvernelis įvardijo, kad šis sprendimas galėtų įsigalioti jau kitą savaitę. Plačiau apie tai skaitykite čia.
Sieks išsaugoti Baltijos šalių burbulą
Sveikatos apsaugos ministras teigė siūlantis Latvijai ir Estijai kelti kartelę vadinamame Baltijos burbule, kai atvykstantiems dėl koronaviruso paplitimo šalyje reikalinga saviizoliacija, iki 25 atvejų šimtui tūkstančių gyventojų nuo dabar esančių 16.
„Darysime iš savo pusės viską, kad išsaugotume tą burbulą. Jau siūlymai yra pateikti tiek latviams, tiek estams, atsisakyti to 16 atvejų rodiklio ir pereiti prie 25 rodiklio. Tada tas burbulas galėtų būti išsaugotas, juo labiau, kad apie panašius rodiklius diskutuoja ir Europa, ne tik Baltijos šalys“, – sakė jis.
Anot ministro, jei vis dėlto Baltijos šalių burbulas subyrės, Latvija gali pritaikyti ribojimus tiek Lietuvai, tiek ir prastesnėje padėtyje esančiai Estijai, kurios sergamumo rodiklis jau pasiekė 20.
„Bet mes bet kokiu atveju stengsimės tada ieškoti kažkokių galimybių, išimčių, kad tiek mūsų piliečiai galėtų ten keliauti, tiek jų šalių piliečiai, atvykę pas mus, galėtų turėti šiek tiek laisvesnes sąlygas. Bet tikimės, kad pavyks susitarti dėl to 25 atvejų rodiklių ir tada problema išsispręstų“, – tikino jis.
A.Veryga pabrėžė, kad ši kartelė būtų taikoma visiems keliaujantiems tarp valstybių, ne tik asmenims iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Kiek turime sunkesnių atvejų?
Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 34 žmonės, 4 iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma dviem pacientams, su deguonies kaukėmis gydoma 15 asmenų.
„Iš šiandien nustaytų atvejų, 24 asmenys jautė koronavirso simptomus, 12 atvejų – besimptomiai“, – teigė NVSC Vilniaus departamento direktorė R.Lingienė.
Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyta 217 įvežtinių atvejų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.