Anksčiau toks sergančiųjų rekordas buvo fiksuojamas balandžio 20 dieną, kai vienu metu jis siekė 1048 atvejus.
Palygino situaciją su balandžio mėnesiu
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė portalui lrytas.lt aiškino, kad, nors sergančiųjų skaičius dabar yra aukščiausias, nerimauti nereikėtų, nes dauguma pacientų – besimptomiai arba jaučiantys lengvus koronavirusui būdingus simptomus.
Tuo tarpu balandžio mėnesį, kai buvo fiksuotas panašus sergančiųjų skaičius, tarp jų buvo daugiau stacionare ar net reanimacijoje gydytų pacientų.
„Tas sergančiųjų skaičius dabar yra didelis, bet faktas, kad balandžio mėnesį buvo daugiau sunkiai sergančių asmenų – daugiau buvo gydoma stacionare, reanimacijoje, su deguonies kaukėmis. Dabar labai daug užsikrėtusiųjų serga lengva forma.
Kartais ir to gydymo simptominio mažai reikia, ypatingai jauniems žmonėms, bet jie vis tiek laikomi kaip tuo metu sergantys ir privalo būti saviizoliacijoje, kol gydytojas nekonstatuoja, kad asmuo yra pasveikęs“, – portalui lrytas.lt sakė R.Lingienė.
Anot R.Lingienės, apie pasveikusius asmenis NVSC turi informuoti pačios gydymo įstaigos, todėl ji vylėsi, kad šios tai daro operatyviai. Primename, kad asmuo yra laikomas pasveikusiu tuomet, kai bent du kartus atliktas koronaviruso testas parodo neigiamą atsakymą.
„Pasveikimas yra konstatuojamas šeimos gydytojo arba stacionare, jeigu asmuo yra gydomas. Kada asmuo pasveiksta, informuoja sveikatos priežiūros įstaigos. Jie privalo mus informuoti, kaip ir apie ligą, taip ir apie pasveikimą.
Labai tikiuosi, kad įstaigos laiku praneša apie pasveikusiuosius“, – situaciją komentavo NVSC atstovė.
Patvirtinti dar 36 nauji atvejai
Po to, kai per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinti 36 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų skaičius šalyje išaugo iki 3199. Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1070 asmenų, 2030 – pasveiko.
Nuo COVID-19 iš viso mirė 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų. Izoliacijoje yra 7074 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyta 217 įvežtinių atvejų.
Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 5497 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta 682 tūkst. 97 ėminiai.