Anot SAM ministro, plinta klaidinga informacija, kurios tikslas – įbauginti tėvus ir jų vaikus.
„Nežinau, kas tokią nesąmonę sugalvojo ir paleido šią fake news, bet tie, kas taip padarė, panašu, kad šiaip turi sunkumų gyvenime. Kodėl? Nes taip elgtis yra mažų mažiausiai neatsakinga, neetiška, nekorektiška ir ne pilietiška. <...> Apgailestauju, kad atsiranda tokių žmonių, kurie kuria tokias sąmokslo teorijas, manipuliuodami mūsų mažiausiais visuomenės nariais“, – piktinosi A.Veryga.
SAM ministras paaiškina, kad švietimo įstaigų darbuotojai privalo pranešti apie pablogėjusią vaiko sveikatos būklę: „Jei vaikas ugdymo įstaigoje pasijustų prastai ir pajustų simptomus, panašius į koronaviruso, peršalimo ar kt., atsakingi darbuotojai nedelsiant turi paskambinti tėveliams ir informuoti, kad kuo greičiau pasiimtų savo atžalą. O vaikas, kol laukiama atvykstant tėvelių, turėtų palaukti atskiroje patalpoje, kabinete, salėje ar kitoje vietoje, kur nebūtų kitų žmonių, siekiant išvengti galimo viruso plitimo.“
Sveikatos apsaugos ministerija paneigė dezinformaciją: vaikams susirgus, jų niekas neatskirtų nuo tėvų
Trečiadienio popietę SAM pranešime spaudai oficialiai paneigė plintančią klaidingą informaciją. Pastebėjus viešojoje erdvėje plintančią klaidinančią informaciją dėl vaikų, pajutusių galimus koronaviruso (COVID-19) simptomus, priverstinio izoliavimo nesuderinus su tėvais, SAM ragina netikėti socialiniuose tinkluose platinama melaginga informacija.
Pranešama, kad mokytojams ar vaikų švietimo programų organizatoriams pastebėjus sunegalavusį vaiką, jie privalo konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 dėl tolimesnių veiksmų.
Pranešime spaudai taip pat pažymima, kad kaip ir bet kurios kitos ligos atveju ar kito nelaimingo atsitikimo metu neformaliojo švietimo paslaugų organizatoriai turi nedelsiant kviesti vaikų įstatyminius atstovus – tėvus, globėjus ar kt. Jei vaikui nustatomas koronavirusas, jis gydomas gydymo įstaigoje ar ambulatoriškai.
Daugėja židinių
Antradienį pranešta apie 23 naujus koronaviruso atvejus šalyje. 11 iš jų registruota Tauragės, 9 Vilniaus, 2 Kauno ir 1 Klaipėdos apskrityse. Viruso židinys išplito Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio batalione Tauragės rajone – čia nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų šauktiniams.
Grįžtama į balandžio mėnesio situaciją
NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinta 2929 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 973 asmenų, 1857 – pasveiko.
Per rugpjūtį iš viso užregistruoti 836 atvejai. Iš jų: įvežtinių atvejų – 11 proc., židiniuose apsikrėtė – 40 proc., nenustatyta užsikrėtimo grandinė – 19 proc., nežidininiai susirgimai per kontaktus – 30 proc.