Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 48 užsikrėtimo atvejai. Tai didžiausias užsikrėtimų skaičius nuo balandžio 19 d.
Iš viso Lietuvoje COVID-19 nustatytas 2810 žmonių. Šiuo metu sergančių – 895. Nuo koronaviruso infekcijos mirė jau 86 žmonės. Lietuvoje koronavirusu sirgo, bet mirė dėl kitų priežasčių 13 žmonių.
Ligoninėse nuo koronaviruso gydomi 55 asmenys. Aštuoni gydomi reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma trims asmenims, o su deguonies kauke gydoma 19 asmenų.
„Visi nustatyti penkiose apskrityse ir daugiausia, net 28, yra Vilniaus apskrityje. Tai Vilniaus regionas tampa lyderiu blogąja prasme koronaviruso infekcijos atžvilgiu. Dešimt atvejų Utenos apskrityje nustatyta, šeši Kauno, trys Panevėžio ir vienas Klaipėdos apskrityse. Iš visų 48 vakar nustatytų atvejų net 36 yra simptominiai“, – pridūrė R.Lingienė.
Kaip pastebėjo R.Lingienė, Lietuvoje dominuoja būtent simptominiai atvejai. O besimptomių atvejų Lietuvoje skaičiuojama apie 24-23 proc.
Švenčionių rajone apriboti renginiai
Dėl koronaviruso protrūkio medicinos priemonių gamybos bendrovėje „Intersurgical“ Švenčionių rajone apriboti masiniai renginiai.
„Valdant šį protrūkį ir atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją Švenčionių rajone buvo susirinkusi ekstremalių situacijų komisija ir, dalyvaujant ir pritariant NVSC Švenčionių kolegoms, buvo numatyta apriboti šiame rajone masinius renginius“, – sakė R.Lingienė.
Pasak jos, taip pat dėl šios priežasties nuspręsta savivaldybėje nedaryti didelių Rugsėjo 1-osios švenčių.
Praėjusią parą šiame židinyje nustatyti aštuoni nauji atvejai. Asmenys buvo izoliacijoje, todėl pavojaus kitiems asmenims nesukėlė. Iš viso registruoti 24 su šiuo židiniu Pabradėje esančioje gamykloje siejami atvejai.
R.Lingienės duomenimis, saviizoliacijoje dėl šio protrūkio iš viso yra 156 aukštos rizikos sąlytį turėję „Intersurgical“ darbuotojai.
Su kitu šiuo metu aktyviu viruso židiniu – „PravalFestu“ – siejami 7 nauji atvejai. Iš viso su židiniu susieta 14 atvejų.
Riziką kelia ne tik Švenčionys
NVSC atstovės teigimu, tam tikrų papildomų priemonių gali tekti imtis ir Vilniuje bei Trakuose.
„Savivaldybėse tam tikros priemonės gali būti įvedamos priartėjus segamumo rodikliui prie 16 arba 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų. Antras rodiklis yra išplitusios nevaldomos infekcijos ne židiniuose, ne įvežtinių atvejų, kai to yra 10 proc. ir daugiau.
Tokiu atveju NVSC siūlymu administracijos direktorius gali riboti renginius arba kurį laiką atšaukti. <..> Šiandien yra rizika, kad savivaldybėse gali būti priemonės, kalbant apie Vilniaus apskritį, Vilniaus, Švenčionių ir Trakų. Šios dienos duomenimis“, – paaiškino R. Lingienė.
Neatsekamų koronaviruso atvejų skaičius mažėja
„Atvejų, kurių aplinkybių nepavyko nustatyti, yra 19. Laimei, šis skaičius neauga. Tai geroji žinia, nes skaičius neauga“, - pranešė R.Lignienė. Pasak jos, situaciją apsunkina tai, kad kartais asmenys nenori pasakyti visų kontaktų.
Kartu NVSC atstovė pastebėjo, kad įvežtinių atvejų rugpjūčio mėnesį mažėjo.