Izoliacijoje yra 3146 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 158 įvežtiniai atvejai. Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 4973 ėminiai, iš viso iki šiol ištirti 594478 ėminiai.
Naujausia koronaviruso auka – šimtą metų perkopusi moteris
Kaip portalui lrytas.lt sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, miręs asmuo priklausė rizikos grupei pagal amžių. „Rizikos grupės, labai garbingo amžiaus“, – sakė R.Lingienė.
Moteris mirė Kauno klinikinėje ligoninėje, buvo Prienų rajono gyventoja, turėjo gretutinių ligų.
NVSC vėliau patikslino informaciją, mirusioji buvo garbaus amžiaus, jai buvo daugiau nei 100 metų, ji turėjo gretutinių susirgimų.
Praėjusią parą patvirtini 32 koronaviruso atvejai
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 17 iš jų registruota Kauno, 11 Vilniaus, 3 Klaipėdos apskrityse. Dar 1 atvejis patvirtintas Tauragės apskrities gyventojui.
Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė 25 žmonės, 7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Per praėjusią parą įvežtinių atvejų neregistruota.
15 naujų atvejų siejami su židiniais
6 atvejai, nustatyti vakarykštę parą, siejami su protrūkiu Kaune veikiančiame grožio salone „Wash and Blow“. Visi asmenys jautė koronavirusui būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 8 COVID-19 ligos atvejai. Vertinama, kad liga šiame grožio salone išplito nuo darbuotojo, kontaktavusio su užsikrėtusiuoju, kurio susirgimo aplinkybės siejamos su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje.
3 per vakar nustatyti atvejai (Kauno apskritis) yra siejami su laisvalaikio erdve Kauno senamiestyje (Rotušės a. 20, Kaunas). Visi asmenys yra lankytojai, dalyvavę rugpjūčio 6 d. organizuotame renginyje, visi jie jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus. Iš viso su šiuo židiniu siejami 49 COVID-19 ligos atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar parą.
Dar 4 vakar Kaune registruoti atvejai yra susiję su židiniu Akademinėje kredito unijoje. 2 asmenys yra darbuotojai, kiti du – turėję sąlytį. Visi šie atvejai – simptominiai. Kaip užsikrėtė pirmasis žmogus, šiuo metu vis dar nėra aišku, tačiau kaip viena iš prielaidų nurodomas asmens apsilankymas restorane.
Taip pat 2 nauji COVID-19 ligos atvejai Vilniuje siejami su choru „Draugiški projektai“. Abu asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.
Be to, nustatyta, kad 10 žmonių – 1 – Klaipėdoje, 3 – Kauno ir 6 Vilniaus apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.
7 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios
Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 7 asmenys: 3 Vilniaus, 2 Klaipėdos ir po 1 Kauno ir Tauragės apskrityse. 6 asmenys jaučia COVID-19 ligai būdingus simptomus, vienam jie nebuvo pasireiškę. Šiam žmogui koronavirusas nustatytas tyrimą atlikus prieš planines paslaugas gydymo įstaigoje.
Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
Kompensacijos ir pinigai už keliones
Vyriausybė paskirstė apie 190 mln. eurų paramai nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui bei darbuotojams. 11 mln. eurų skiriama savivaldybėms – jos galės kompensuoti įvairias išlaidas, patirtas dėl koronaviruso.
Vyriausybė siūlo iki 14 dienų sutrumpinti terminą, per kurį turistams turėtų būti grąžinami pinigai už neįvykusias keliones. Sprendimas priimtas Europos Komisijai pradėjus pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą dėl Seimo sprendimo, numačiusio tam 90 dienų terminą.
Lietuvos kelionių organizatorių atstovai sako, kad nepajėgs grąžinti pinigų per trumpesnį laiką. Galutinį sprendimą šiuo klausimus turės priimti parlamentas.
Apribojimai įstaigoms
Vyriausybė nusprendė nuo rugsėjo neriboti dalyvių skaičiaus renginiuose, tačiau bilietai turės būti parduodami tik internetu arba užtikrinama dalyvių registracija elektroniniu būdu. Taip pat dėl koronaviruso svarstoma kitą savaitę įvesti darbo laiko ribojimus klubams, peržiūrėti leidimą nedėvėti kaukių kavinėse.
„Šiandien jau turime epidemiologinius rodiklius, kur drąsiai galėtumėme skelbti radikalesnes priemones, tačiau to tikrai nesinori daryti. Manome, kad vasarišką atsipalaidavimą pavyks suvaldyti tomis priemonėmis, kurios kas savaitę įvedamos“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.
Besiplečiant su renginiu Kaune susijusiam koronaviruso židiniui taip pat svarstoma įvesti apribojimus miesto pramogų ir viešojo maitinimo sektoriui. Į Vyriausybę su siūlymu riboti darbo laiką antradienio vakarą kreipėsi Kauno miesto savivaldybė. S.Skvernelis teigia, jog savivaldybei pageidaujant, būtų galima įvesti lokalų karantiną.