Kai kurie gyventojai baimindamiesi koronaviruso nusprendžia dėvėti ne tik kaukes, bet ir veido skydelius, o išradingesni netgi gaminasi juos patys. Vis dėlto, specialisto teigimu, veido skydeliai yra neefektyvi priemonė siekiant apsisaugoti nuo viruso ir neatlieka nė vienos funkcijos.
Veido skydelių veiksmingumas yra daug mažesnis nei veido kaukių, „Žinių radijo“ laidoje teigė Kauno technologijos universiteto prof. Dainius Martuzevičius.
„Paprasčiausios medicininės arba trikotažinės kaukės turėtų užtekti, jeigu abu žmonės dėvi šitą priemonę“, – laidoje teigė profesorius. Pasak jo, veido skydeliai yra tik pagalbinė priemonė prie kitų, ir apsaugo tik, pavyzdžiui, odontologus, kuriems tenka tiesiogiai susidurti su greitai tyškančiais kūno skysčiais.
„Skydas uždengia tik nuo tiesioginio kontakto, bet viskas, ką mes iškvepiame, „apeina“ pro skydo šonus ir patenka į patalpą. Jeigu yra sergantis žmogus ir jis turės skydą užsidėjęs, tai virusą skleis sėkmingai kaip ir be to skydo“ , – laidoje komentavo specialistas. D.Martuzevičiaus teigimu, skydas yra tik „atsimušimo“ nuo didesnių lašų priemonė – mažesni lašeliai veido skydelius „apeina“ be didelių sunkumų.
Už reikalavimo dėvėti kaukes nesilaikymą bus baudžiamos ne tik įmonės, tačiau ir fiziniai asmenys. Dėl apsauginių kaukių nedėvėjimo ir saviizoliacijos pažeidimų praėjusį savaitgalį nubausta 18 asmenų.