Užsikrėtė viename iš koronaviruso židinių atostogavęs asmuo: simptomus juto, tačiau tylėjo Pradėtas tyrimas, prašo atsiliepti keliavusius kartu

2020 m. liepos 14 d. 10:41
Atnaujinta
Lietuvoje per praėjusią parą patvirtintas vos vienas naujas koronaviruso (COVID-19) infekcijos atvejis. Bendras ligos atvejų skaičius šalyje išaugo iki 1875, antradienį pranešė Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSC).
Daugiau nuotraukų (34)
NVSC antradienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 213 žmonių. Nuo jos mirė 79 asmenys, dar 12 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1571, izoliacijoje šiuo metu dar yra 130 asmenų.
Per praėjusią parą dėl įtariamos COVID-19 infekcijos buvo ištirti 3730 ėminių, o iš viso iki šiol ištirti 465 396 (iš jų 132 305 iš mobiliųjų punktų) ėminiai. Nuo birželio 1 d. registruoti 48 įvežtiniai atvejai.
Užsikrėtė Ispanijoje atostogavęs asmuo, vykdomas tyrimas
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės teigimu, naujausias atvejis – įvežtinis. Susirgo liepos pradžioje Barselonoje (Ispanija) atostogavęs asmuo, per Rygos oro uostą grįžęs į Vilnių.
„Asmuo keliavo po Ispaniją nuo liepos 3 d. iki liepos 9 d. Grįžo, kaip ir išvyko, lėktuvu. Pirmieji simptomai – pakilusi temperatūra – pasirodė beviešint Ispanijoje. Lėktuve skrendant atgal į Lietuvą atsirado sloga, kosulys.
Bet dėl šių simptomų į įgulos narius asmuo nesikreipė, jų neinformavo“, – portalą lrytas.lt informavo R.Lingienė.
Anot jos, asmuo į gyvenamąją vietą grįžo nuosavu automobiliu ir izoliavosi, kadangi jautė simptomus.
„Sąlytį turėjo tik kartu keliavęs draugas ir, be abejo, kartu lėktuvu skridę asmenys. Aiškinamės maršrutus ir juos paskelbsime savo interneto svetainėje, kad šie asmenys galėtų atsiliepti“, – tikino NVSC Vilniaus departamento vadovė.
Ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 15 žmonių
Pasak R.Lingienės, Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydoma 15 žmonių, vienas iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.
„Iš 15 hospitalizuotųjų dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui, su deguonies kaukėmis šiuo metu negydomas nė vienas žmogus“, – teigė ji.
Viruso plitimas
Radviliškio ir Vilniaus rajonuose sergamumas koronavirusine infekcija šiuo metu yra didesnis nei kitose šalies savivaldybėse, todėl šią savaitę, liepos 6-12 dienomis, jų gyventojai profilaktiškai testuojami intensyviau.
Pirmadienį buvo pranešta, kad sekmadienį Lietuvoje patvirtinti penki užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Du iš jų yra įvežtiniai – infekcija patvirtinta iš Uzbekistano ir Kazachstano grįžusiems žmonėms.
Kiti trys atvejai fiksuoti Vilniaus apskrityje: Rūdiškių gyventojos užsikrėtimas siejamas su židiniu „Maximos“ sandėlyje, naujas atvejis nustatytas židiniu tapusioje Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninėje, kur susirgo slaugytojo padėjėja, be to, užsikrėtė transporto įmonės darbuotojas.
Ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 13 žmonių. Šią savaitę intensyviau profilaktiškai dėl koronaviruso infekcijos bus tiriami Vilniaus, Anykščių, Trakų ir Kretingos rajonų gyventojai.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga perspėja, kad naują viruso bangą gali sukelti lietuvių turistai, grįžtantys iš Bulgarijos ir Kroatijos, jei sąžiningai nesilaikys saviizoliacijos reikalavimų.
Žiūrovai renginiuose
Dvi ministerijos Vyriausybei pateikė pasiūlymą nuo rugsėjo atsisakyti žiūrovų ribojimo tiek lauke, tiek uždarose patalpose vykstančiuose renginiuose.
Numatyta, kad nuo liepos 16 dienos renginiuose uždarose patalpose gali dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų, nuo rugpjūčio 1 dienos – iki 500, nuo rugpjūčio 16 dienos – iki 600 žmonių, o nuo rugsėjo 1 dalyvių skaičius nebūtų ribojamas.
Renginiuose lauke iki rugsėjo galėtų dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žiūrovų – tiek, kiek gali dalyvauti ir šiuo metu. Ministrų kabinetas šį pasiūlymą svarstys ketvirtadienį.
Kaukių dėvėjimas grįžtų viršijus 15 COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų
Sveikatos apsaugos ministro A.Verygos teigimu, reikalavimo dėvėti kaukes grąžinimas būtų svarstomas, jeigu sergamumas koronavirusu pasiektų tokį, nuo kurio rekomenduojama izoliuotis – daugiau kaip 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
„Dabar dar reikalo jokio nėra, bet jeigu mes pasiektumėme tokius rodiklius, kaip skaičiuojame kitoms šalims, iš kurių parvykus rekomenduojama saviizoliacija, tai yra, bent 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, tokiu atveju, manau, tikrai būtų grįžtama prie prievolės dėl kaukių dėvėjimo“, – sakė jis.
Pasak ministro, tai nebūtinai reikštų, kad būtų vėl skelbiamas karantinas. Pirmiausia reikalavimai dėvėti kaukes atsirastų viešajame transporte, pardavimo ir susibūrimo vietose.
„Esame pasiruošę, jeigu reikia, grąžinti tam tikras priemones – esu minėjęs, kad pirmiausia grįžtumėme prie tų, kurios mažiausiai kenkia žmonių gyvenimui ar ekonomikai: tai kaukės, atstumai ir panašūs dalykai“, – sakė jis.
Sergamumo koronavirusu vidurkis Lietuvoje šiuo metu siekia 1,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.