Lietuvoje – naujas įvežtinis atvejis iš Švedijos, koronavirusas plinta viename Vilniaus bare

2020 m. birželio 25 d. 09:39
Lietuvoje per praėjusią parą registruoti vos du nauji koronaviruso atvejai: vienas jų įvežtinis, kitas nustatytas asmeninėje šventėje dalyvavusiam medikui. Tai jau nebe pirmasis minėtosios šventės dalyvis, kuriam patvirtinta infekcija. 
Daugiau nuotraukų (20)
Iš viso Lietuvoje užfiksuoti 1806 užsikrėtimai. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, per praėjusią parą šalyje pasveiko 10 COVID-19 pacientų. Pasveikusiųjų skaičius pasiekė 1494.
Susirgo 4 iš devynių šventės dalyvių
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė portalui lrytas.lt sakė, kad vienas COVID-19 ligos atvejis registruotas Vilniaus, kitas – Utenos apskrityje.
Vilniuje užsikrėtė Santaros klinikų darbuotojas. Jis, kartu su bendradarbiais dalyvavo sostinės bare „Beer House“ birželio 12 dieną vykusioje asmeninėje šventėje, apie kurią minėta jau anksčiau. Iš devynių šventėje dalyvavusių žmonių keturiems patvirtintas koronavirusas.
„Izoliuoti visi šventės dalyviai ir juos aptarnavęs personalas. Nors tikėtina, kad užsikrėtusių gali būti ir daugiau, protrūkį galime vertinti kaip suvaldytą, nes identifikuoti ir izoliuoti visi asmenys. Visi jie sąžiningai laikėsi saviizoliacijos“, – teigė R.Lingienė.
Įvežtinis atvejis iš Švedijos
Utenos apskrityje registruotas atvejis – įvežtinis.
„Žmogus grįžo iš Švedijos, kur gyveno ir dirbo. Lietuvą pasiekė 19 d. Atplaukė keltu per Ventspilį.
Simptomų jis neturėjo, bet pats kreipėsi į mobilų punktą išsitirti“, – sąmoningumu džiaugėsi R.Lingienė.
Nustatytas sąlytis su dviem asmens bendradarbiais Švedijoje ir apie tai informacija per Skubaus įspėjimo ir reagavimo sistemą perduota minėtai šaliai.
Epidemiologinė diagnostika dėl šio atvejo tęsiama.
R.Lingienė pasidžiaugė, kad įvežtinių atvejų Lietuvoje pastaruoju metu yra nedaug, o toks atvejis, kaip šis, rodo, kad grįžus iš kitų šalių, ypač tokių, kaip Švedija, kur epidemiologinė situacija ypatingai nepalanki, yra labai prasminga išsitirti dėl koronaviruso.
Serga 224 žmonės
Šiuo metu šalyje serga 224 žmonės. Įvežtinių atvejų nuo birželio 1-osios – 22. Izoliacijoje – 143.
Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 78 žmonės. Užsikrėtė koronavirusu, bet mirė dėl kitų priežasčių – 10 asmenų.
Per praėjusią parą buvo ištirta 2716 ėminių. Iki šiol ištirti 406557 ėminiai.
78-oji koronaviruso auka – Klaipėdos hospiso pacientas
Nuo koronaviruso mirė Klaipėdos hospiso pacientas, taip pat šia infekcija susirgo Santaros klinikų darbuotojas, jau anksčiau buvęs izoliuotas dėl kontakto su sergančiu asmeniu, trečiadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Anot Vilniaus departamento vadovės Rolandos Lingienės, 76 metų asmuo Klaipėdos hospise slaugytas nuo praėjusių metų lapkričio pabaigos, koronavirusu susirgo balandžio 18 dieną. Jis mirė šį pirmadienį nuo COVID-19 infekcijos ir kitų gretutinių ligų.
Vienintelis per paskutinę parą patvirtintas COVID-19 atvejis Santaros klinikų darbuotojui, tačiau jis sąlyčio su kitais asmenimis neturėjo ir užkrato platint negalėjo, nes buvo jau anksčiau izoliuotas dėl buvusio sąlyčio su sirgusiu asmeniu.
Buvęs karantinas keičia vaikų stovyklų pobūdį – daugėja dieninių ir gamtos stovyklų
Po karantino atsinaujinus stovyklų registracijoms, keičiasi įprasti stovyklų formatai, daugėja dieninių ir lauko stovyklų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija informuoja, jog šiemet skirstant finansavimą vaikų vasaros užimtumo veikloms, prioritetas teikiamas vaikams su negalia ir šias veiklas rengiančioms nevyriausybinėms organizacijoms.
VPT: respiratorius pandemijos metu vidutiniškai kainavo 4 eurus, kombinezonas – 16,6 eurų
Respiratorius pandemijos metu vykusiuose pirkimuose vidutiniškai kainavo keturis eurus, apsauginis kombinezonas – 16,6 eurų, skelbiama Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) kovos su koronavirusu metu vykdytų viešųjų pirkimų apžvalgoje.
VPT duomenys rodo, jog sausį vienas respiratorius vidutiniškai kainavo 4,67 euro, tuo tarpu vasarį kaina šoktelėjo net iki 16,41 euro. Vėliau ji mažėjo ir gegužę respiratorius jau kainavo 1,72 euro. Iš viso įsigyta beveik 17,9 mln. vienetų kaukių ir respiratorių, kurių vienas vidutiniškai kainavo 4,23 euro.
Tuo tarpu chalatai sausį pirkti už 12,88 euro, o vasarį jau tik 1,73 euro. Per visą laikotarpį įsigyta daugiau kaip 2,3 mln. chalatų, jie pirkti už vieną vidutiniškai mokant 2,67 euro.
1,6 mln. kombinezonų vidutiniškai pirkti už 16,56 euro už vienetą. Vasarį jie kainavo 3,63 euro, o kovą kaina šoktelėjo iki 19,8 euro, balandį ir gegužę ji siekė 13,27–12,47 euro.
Pasak VPT, kainų intervalai dideli dėl tos pačios prekių grupės skirtingų prekių rūšių didelės įvairovės.
Per antrąjį etapą vienkartinės išmokos skirtos ketvirtadaliui prašiusių menininkų
Lietuvos kultūros taryba skyrė dar 103 vienkartines kompensacines išmokas savarankiškai dirbantiems kūrėjams, tai yra ketvirtadalis per antrąjį etapą išmokų prašiusių kūrėjų.
Antrasis etapas priimant savarankiškai dirbančių kūrėjų, nukentėjusių nuo koronaviruso sukeltos krizės, paraiškas vyko gegužės 28 dieną. Paraiškų priėmimas netruko nė dienos, jis sustabdytas sulaukus 422 prašymų.
„Bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija atlikta administracinė patikra, kuria remiantis kompensacijos prašymų pateikimo pirmumo tvarka bus išmokėtos 103 programos sąlygas atitikusiems kūrėjams“, – šią savaitę pranešė Kultūros taryba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.