Jis gali būti atliekamas tiek pačiose gydymo įstaigose, tiek ir mobiliuose punktuose, į kuriuos žmonės, gavę siuntimą, turi registruotis patys.
Tai numatyta sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo – priimtame sprendime.
Svarbu tai, kad, jei atsakymas per 48 valandas negaunamas, pacientui reikalingas planinis gydymas turi būti teikiamas nelaukiant. Tai reiškia, kad visą pagalbą, kuri reikalinga žmogui, jis gaus kaip ir planuota.
Tuo metu, jei nustatoma, jog žmogus yra užsikrėtęs, t. y. gaunamas teigiamas atsakymas, dėl planinių paslaugų galimo atidėjimo sprendžia paslaugas teiksiantis gydytojas specialistas.
Jeigu tyrimas atliekamas toje pačioje įstaigoje, kur žmogus bus gydomas, tol, kol negautas atsakymas, ar jis yra užsikrėtęs ar ne, pacientas palatoje turi būti vienas. Numatyta, kad darbuotojai tais atvejais, jei pacientui nėra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai, turėtų naudoti ne žemesnio kaip II lygio asmens apsaugos priemones.
Tais atvejais, kai žmogaus sveikatos būklės negalima nustatyti ar jam yra pasireiškę ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingi ligos simptomai – turi būti naudojama ne žemesnio kaip III saugumo lygio asmens apsaugos priemonės.
Tuo atveju, jeigu pacientas į ligoninę guldomas ilgesniam gydymui ir tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamas mobiliame punkte, pats pacientas, gavęs šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimą, turi užsiregistruoti Karštąja koronos linija 1808, nurodydamas, kad reikalingas tyrimas prieš planinį gydymą ligoninėje.
Pacientams, kuriems teikiamos vadinamosios dienos stacionaro paslaugos, t. y. kai ryte žmogus atvyksta į gydymo įstaigą, kur jam atliekamos procedūros, teikiama planinė pagalba, o vakare grįžta į namus, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekamas tik tuo atveju, jei žmogus jaučia šiai ligai būdingus simptomus.