Sostinės įmonė epidemiologams sukėlė nerimą: įtariama, kad čia gali būti naujas koronaviruso židinys Marijampolėje užsikrėtė transporto įmonės darbuotojas

2020 m. birželio 19 d. 09:21
Atnaujinta
Lietuvoje per parą užfiksuoti 8 nauji koronaviruso atvejai, iš viso užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 1792. 
Daugiau nuotraukų (23)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė portalui lrytas.lt sakė, kad septyni atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje, vienas – Marijampolės. Vienas atvejis privertė specialistus sunerimti, kad koronavirusas galėjo išplisti vienoje sostinės įmonėje.
Marijampolietis sunerimo, pajutęs simptomus
Marijampolėje užsikrėtė transporto įmonės darbuotojas. Jis, anot G.Megelinskienės, niekur pastaruoju metu nebuvo išvykęs, bet įmonėje yra nemažas darbuotojų srautas iš užsienio. Tad yra įtarimų, kad žmogus galėjo užsikrėsti darbe, bet užsikrėtimo aplinkybės dar tiriamos.
Apie minėtąjį atvejį ketvirtadienį, antroje dienos pusėje, pranešė Marijampolės miesto meras Povilas Isoda. Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje meras P.Isoda rašė: „Ne rizikos grupės asmuo pajuto simptomus ir pats kreipėsi į mobilų punktą, atliktas testas buvo teigiamas. Asmuo saviizoliacijoje, NVSC atlieka epidemiologinį tyrimą, renka ir testuoja kontaktus“.
Užsikrėtė poliklinikos darbuotojas ir turėję kontaktus su dirbančiais Santaros klinikose
Net keturi atvejai siejami su Santaros klinikų darbuotojais. 
„Visi šie keturi atvejai yra buitiniai antriniai kontaktai. Tai reiškia, kad su klinikų darbuotojais bendravo šeimoje ar socialinėje aplinkoje“, – paaiškino G.Megelinskienė.
Susirgo ir Vilniaus Šeškinės poliklinikos darbuotojas, ne sveikatos priežiūros specialistas. Šis užkratas su pačia poliklinikai niekaip nesusijęs, nes asmuo ilgą laiką dirbo nuotoliniu būdu. Apie užkratą sužinojo tik tada, kai išsityrė dėl koronaviruso, nes norėjo grįžti į darbą. Užsikrėtimo aplinkybės tiriamos. Žinoma tik, kad asmuo lankėsi prekybos centruose „Akropolis“ ir „Lidl“.
Dar vienas atvejis susijęs su užsikrėtusio transporto įmonės Vilniuje darbuotojo, apie kurį pranešta pirmadienį, artimuoju. Artimas asmuo užsikrėtė nuo transporto įmonės darbuotojo, o ketvirtadienį užkratas nustatytas ir artimojo bendradarbiui.
Įmonė pasėjo nerimą
COVID-19 atvejis nustatytas ir vienos Vilniaus logistikos įmonės darbuotojui. Specialistams nerimą sukėlė, kad tai – nebe pirmasis atvejis minėtoje įmonėje. Iš viso koronavirusas patvirtintas jau trims šios įmonės darbuotojams. Dar vienas atvejis su ja susijęs. 
Šiuo metu aiškinamasi, koks galėjo būti pirminis užkrato šaltinis. Gali būti, kad ši įmonė yra naujasis židinys.
Ketvirtadienį G.Megelinskienė naujienų portalui BNS  sakė, kad su minėta įmone sudėtinga dirbti, ieškant kontaktinių asmenų.
„Pakankamai sudėtinga bendradarbiauti su šia įmone, nes dalis informacijos slepiama nuo visuomenės sveikatos specialistų“, – sakė G. Megelinskienė.
Ji teigė, kad kiekvienu skambučiu pateikiama informacija išsiskiria.
BNS žiniomis, tai – mažoji bendrija „Remiloga“.
Viešai nurodytais kontaktais BNS bandė susisiekti su įmonės vadovu Albertu Gorbačėvskiu, tačiau atsiliepė moteris, kuri nenorėjo prisistatyti ir neigė, kad įmonė nebendradarbiauja su visuomenės sveikatos specialistais.
„Aš jums tikrai neatsakysiu į jokius klausimus – mums tikrai dar žurnalistų tik trūko (...) Užtenka man tų specialistų, kurie po 20 kartų į dieną skambina ir tie, kurie sako, kad mes su jais nebendraujame, tai kaip tik kitu telefonu šiuo momentu kalbėjau su specialiste“, – sakė prisistatyti nesutikusi moteris.
„Nežinau, kas čia praneša jums apie tas nesąmones, geriau tegu gydo žmones“, – teigė ji.
Pasveiko 13 žmonių
Per parą 13 žmonių pripažinti pasveikusiais, iš viso pasveikusiųjų skaičius pakilo iki 1462. Šiuo metu koronavirusu tebeserga 244 asmenys, 208 žmonės yra izoliacijoje.
Ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 26 žmonės, vienas iš jų yra reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje.
Jos teigimu, su deguonies kaukėmis gydomi septyni žmonės, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam asmeniui.
Nuo koronaviruso mirė 76 asmenys, dar dešimt koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.
Nuo birželio pirmos dienos Lietuvoje užregistruota 18 įvežtinių atvejų.
Laboratorijose ketvirtadienį ištirti 4969 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius siekia 386194.
Karantinas padėjo pažaboti koronavirusą, bet specialistai kalba apie neigiamas pasekmes – ne tik ekonomines
Karantino pabaiga kol kas labai sergamumo koronavirusu situacijos nepablogino – per dieną vis dar registruojama vos po kelis atvejus.
Neypatingai aukštas sergamumas pastaruoju metu fiksuojamas ir kitose Baltijos šalyse: Estijoje ketvirtadienį pranešta vos apie vieną naują koronaviruso atvejį, Latvijoje – apie keturis, kai Lietuvoje jų registruota šeši, kurių vienas – įvežtinis iš Rusijos.
Nerami situacija tebėra kaimyninėje Baltarusijoje. Čia ketvirtadienį pranešta apie 625 atvejus.
Prezidentas įvertino atsakingumą
Gali būti, kad Baltijos šalyse sėkmingai su pandemija tvarkomasi dėl pačių gyventojų drausmingumą karantino metu. Į tai savo metiniame pranešime dėmesį atkreipė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Prezidentas dėkojo Lietuvos žmonėms už atsakingumą ir drausmingumą karantino metu. Jo teigimu, koronaviruso situacija išryškino, kas yra linkę dirbti ir spręsti problemas, o kas „ieško momentinės šlovės ir matuojasi laurų vainiką“.
Prezidento vertinimu, egzaminą virusu išlaikė specialistai, visuomenė, verslas turėjo progą pasitikrinti vertybes ir lankstumą. Lankstumą ir operatyvumą, pasak prezidento, tikrinosi ir politikai bei valstybės institucijos, tačiau ne viskas pavyko taip, kaip norėtųsi.
Padaugėjo smurto artimoje aplinkoje
Tačiau specialistai jau prakalbo apie neigiamas karantino pasekmes – ne tik ekonomines.
Europos lyčių lygybės instituto specialistai pastebėjo, kad tiek Lietuvoje, tiek ir visame senajame žemyne per karantiną padaugėjo smurto artimoje aplinkoje.
Vieną vaistą giria, su kitu stabdo bandymus
Kaip jau minėta anksčiau, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) šią savaitę „gyvybes gelbstinčiu moksliniu proveržiu“ pavadino britų tyrimus, parodžiusius, kad deksametazonas išgelbėjo trečdalį itin sunkiai sirgusių COVID-19 pacientų.
A.Veryga sako, kad Lietuva šio vaisto turi pakankamai, o sprendimas dėl gydymo gali būti priimtas gana greitai.
Tačiau PSO nusprendė sustabdyti hidroksichlorokvino, kaip potencialaus vaisto hospitalizuotiems COVID-19 pacientams, bandymus, nes nustatyta, kad šis vaistas nemažina mirštamumo.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.