Pranešama apie 3 naujus mirties atvejus nuo koronaviruso Lietuvoje
BNS ir lrytas.lt inf.
2020-06-09 08:41Vyriausybei sulaukus pasiūlymo nebepratęsti karantino lietuviai jau matuojasi laisvesnį rūbą, tačiau visuomenės sveikatos specialistai pabrėžia, kad rimtį išlaikyti reikėtų.
Lietuva atitinka du iš keturių kriterijų, kuriuos Vyriausybė patvirtino kaip lemsiančius karantino režimo atšaukimą, nerimą kelia ir asmeninėse šventėse Kernavėje ir Kalveliuose išplitęs COVID-19.
Sveikatos specialistai ragina gyventojus esant galimybei dar atidėti asmenines šventes ir svarsto leisti iš užsienio parvykstantiems žmonėms dėl koronaviruso tirtis savanoriškai.
Per praėjusią parą Lietuvoje užfiksuoti 7 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė ir apie dar vieną mirtį nuo COVID-19.
Mirčių skaičius Lietuvoje pasiekė 74.
Iš viso Lietuvoje koronavirusu užsikrėtė 1727 žmonės.
Nuo koronaviruso pasveiko 7 žmonės. Iš viso Lietuvoje pasveikę 1338 žmonės.
Per praėjusią parą ištirti 4387 ėminiai. Iš viso Lietuvoje ištirti 340073 ėminiai.
Šiuo metu yra 308 sergantys asmenys. Izoliacijoje – 253 žmonės.
Lietuvoje užsikrėtė koronavirusu, bet mirė dėl kitų priežasčių 10 žmonių.
Mirė trys žmonės
Antradienį nuo koronaviruso mirė trys žmonės – du Antavilių pensionato globotiniai ir vienas Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientas, BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Buvę Antavilių pensionato globotiniai mirė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės COVID-19 padalinyje, o buvęs Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientas mirė Santaros klinikose“, – BNS antradienį sakė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.
Anot jos, visi trys mirusieji buvo garbaus amžiaus, sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.
R. Lingienės teigimu, nuo koronaviruso iš viso mirė septyni Antavilių pensionato globotiniai ir dešimt Vilniaus miesto klinikinės ligoninės pacientų.
Anksčiau antradienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie dar vieną mirtį nuo koronaviruso, tačiau vėliau patikslino, jog nors žmogus ir sirgo koronavirusu, jo mirties priežastis išties yra „sietina su onkologinės ligos progresavimu“.
Iki šiol oficialiai buvo patvirtinta 71 mirtis nuo koronaviruso, dar dešimt susirgusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.
Antradienio SAM duomenimis, Lietuvoje COVID-19 nustatytas 1727 žmonėms.
Užsikrėtė nuo artimo asmens, kuris dirba Kauno klinikinėje ligoninėje
Iš pradžių skelbta, kad nuo koronaviruso mirė taip pat šia liga sirgusio Kauno klinikinės ligoninės darbuotojo artimasis, tai – 72-oji mirtis nuo COVID-19, antradienį BNS informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
„Asmuo priklausė 51–60 metų amžiaus grupei, tačiau dėl onkologinės ligos priklausė ir rizikos grupei. Pirminiais duomenimis, jis užsikrėtė nuo artimo asmens, kuris dirba Kauno klinikinėje ligoninėje ir taip pat sirgo koronavirusu“, – BNS teigė NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.
Vėliau patikslinta, kad šis atvejis išbrauktas iš koronaviruso sukeltų mirčių sąrašo ir priskirtas prie tų asmenų, kurie sirgo COVID-19, tačiau mirė dėl kitų priežasčių. Kad taip gali nutikti, įspėjo ir pati R.Lingienė, kiek anksčiau komentuodama mirtį.
„Mirties priežastis dar tikslinama. Kol kas informacija tokia, kokia yra, tačiau Kaune dėl šios situacijos dar aiškinamasi, nes žmogus turėjo tikrai rimtų onkologinių problemų“, – sakė NVSC atstovė.
Situacija Baltijos šalyse
Baltijos šalyse iki antradienio vidurdienio iš viso patvirtinti 4763 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, rodo BNS iš oficialių institucijų surinkti duomenys.
Lietuva: patvirtinti 1727 atvejai, atlikti 340 tūkst. 73 tyrimai, mirė 72 žmonės.
Latvija: patvirtinti 1089 atvejai, atlikti 120 tūkst. 52 tyrimai, mirė 26 žmonės.
Estija: patvirtinti 1947 atvejai, atlikti 91 tūkst. 733 tyrimai, mirė 69 žmonės.
Reikalavimai virstų rekomendacijomis
Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pasiūlė Ministrų kabinetui atšaukti karantiną nuo birželio 17 dienos, tačiau valstybės lygio ekstremalią situaciją pratęsti.
„Griežti reikalavimai virs rekomendacijomis. Jų laikytis reikėtų. Taip pat bus peržiūrimos priemonės, atlaisvinama ūkinė veikla, viešas paslaugas teikiančių institucijų veikla. Praktiškai grįžtama prie normalaus gyvenimo, bet su tam tikrais įpročiais saugoti save ir kitus“, – apie karantino pabaigos scenarijų kalbėjo R.Tamašunienė.
Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės vadovaujama komisija taip pat siūlo iki liepos 16 dienos pratęsti laikiną ES vidaus sienų kontrolę.
Ispanija ir Malta nuo pirmadienio įtrauktos į sąrašą šalių, iš kurių grįžus neprivaloma 14 dienų saviizoliacija. Užsienio reikalų ministerija atšaukė perspėjimą nevykti į šias valstybes.
Dėmesį patraukė 8 savivaldybės
Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė, kad šią savaitę intensyviau profilaktiškai nuo koronaviruso bus tiriami aštuonių savivaldybių gyventojai. Testavimo apimtys didinamos Vilniaus mieste ir Vilniaus rajone, Lazdijuose, Ignalinoje, Šalčininkuose, Skuode, Elektrėnuose ir Šakiuose.
Nauja statistika rodo, kad paslaugas pacientams atnaujino arba artimiausiu metu tai padaryti ketina 70 proc. poliklinikų, beveik 85 proc. ligoninių ir odontologijos kabinetų. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad kai kurios įstaigos suskubo atverti duris, kai sulaukė perspėjimo, jog gali netekti finansavimo, jei nepagrįstai dels atnaujinti veiklą.
Statistikos departamentas paskelbė, kad paslaugų kainos per mėnesį Lietuvoje padidėjo 0,2 procento, o per metus išaugo 4,8 proc. Ši statistika įžiebė Lietuvos ekonomistų diskusiją apie galimą paslaugų teikėjų strategiją nuostolius dėl sumažėjusios apyvartos kompensuoti keliant kainas.