Klaipėdos universitetinėje ligoninėje būsimą tėtį pribloškė mokestis, kurio kitur nėra

2020 m. birželio 9 d. 18:00
Video
Karantino sąlygoms švelnėjant, vis daugiau ligoninių įleidžia į gimdyklas ir būsimus tėvelius. Tiesa, norintiems stebėti savo vaiko atėjimą į pasaulį tėčiams būtina atlikti testą, liudijantį, kad jie neserga koronavirusu.
Daugiau nuotraukų (12)
Daugumoje ligoninių COVID-19 testas tėčiams atliekamas nemokamai. Tad klaipėdietis Darius nustebo, sužinojęs, kad Klaipėdos universitetinėje ligoninėje už šį testą teks mokėti ir, pasirodo, gana nemažai – per pusšimtį eurų.
Jeigu tekstą teks kartoti, reikės mokėti vėl
„Mano žmona gali bet kurią dieną gimdyti. Kad galėčiau dalyvauti gimdyme man reikia pasidaryti COVID-19 testą. Jis galios 48 val. Jeigu per tą laiką žmona nepagimdys, man turės dar kartą padaryti COVID-19 testą.
Bet Klaipėdoje kažkodėl sugalvojo už tai iš manęs paimti 52,50 Eur mokestį, nors Kaune ir Vilniuje daro nemokamai“, – stebėjosi Darius, atsiuntęs tai liudijančio dokumento kopiją.
„Kaina šiam tyrimui – ženkliai mažesnė“
Klaipėdos universitetinės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Eugenijus Zalagėnas atsakė, kad mokestis ėminiui, reikalingam laboratoriniams tyrimams atlikti COVID-19 ligai nustatyti, taikomas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Pagal šią tvarką, ne pacientams ir nesant indikacijoms tyrimai yra mokami.
„Klaipėdos universitetinėje ligoninėje kaina šiam tyrimui nustatyta ženkliai mažesnė nei kitose laboratorijose, atliekančiose šiuos mokamus tyrimus“, – pastebėjo E.Zalagėnas.
Vyriausiojo gydytojo pavaduotojas patikslino, kad tyrimas mokamas yra tik būsimiems tėčiams, ne būsimoms mamoms.
Jeigu iki gimdymo testo rezultatų nespėjama gauti, tam numatytos atskiros gimdymo palatos.
Vilniaus gimdymo namuose mokesčio neima
Vilniaus gimdymo namuose nuo gegužės 18 dienos taip pat leidžiama dalyvauti gimdyme vienam asmeniui.
Tačiau būsimą mamą lydinčiam asmeniui (pvz., būsimam tėčiui) COVID-19 testas, anot Vilniaus gimdymo namų direktorės Kornelijos Mačiulienės, yra atliekamas nemokamai.
„Mes vadovaujamės sveikatos apsaugos ministro įsakymu, kad asmenims, guldomiems į stacionarą, ir juos lydintiems asmenims koronaviruso testas atliekamas nemokamai“, – portalui lrytas.lt paaiškino K.Mačiulienė.
Gydytoja sakė, kad gimdyvėms ir jas lydintiems asmenims, kuriems nespėta atlikti testo iki prasidedant gimdymui, skirtos atskiros gimdymo palatos.
Kauno klinikos mokesčio irgi neima
Nemokamai COVID-19 testas atliekamas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose gimdančių moterų lydintiems asmenims.
„Kauno klinikose šalia moters, gimdančios natūraliais gimdymo takais, viso gimdymo metu gali dalyvauti jos pasirinktas artimasis.
Prasidėjus gimdymui ir moteriai kartu su artimu asmeniu atvykus į Kauno klinikų Nėščiųjų priėmimą iš namų, abiems atliekamas tyrimas dėl COVID-19 infekcijos. Gimdyvė kartu su lydinčiu asmeniu stacionarizuojami į gimdymo palatą, kurioje privalo dėvėti apsaugines kaukes iki tol, kol sužinomi tyrimo rezultatai. Atitinkamas asmens apsaugos priemones dėvi ir skyriaus personalas.
Kauno klinikose visiems stacionarizuojamiems pacientams atliekamas tyrimas dėl COVID-19. Jei gimdymas prasideda moteriai, esančiai stacionare, gimdyvė perkeliama į Gimdymo skyrių, o jos artimajam, norinčiam dalyvauti gimdyme, atvykus į Nėščiųjų priimamąjį atliekamas COVID-19 tyrimas. Pasibaigus gimdymui ir moterį perkėlus į pogimdyminę palatą, kol kas artimasis likti kartu palatoje negali.
Iki šiol Kauno klinikose COVID-19 infekcija nebuvo nustatyta nei vienai nėščiajai, gimdyvei ar gimdyme dalyvaujančiam artimajam“, – pasidžiaugė LSMU Kauno klinikų Kauno klinikų Gimdymo skyriaus vadovas profesorius Mindaugas Kliučinskas.
Ministro patarėja: viskas priklauso nuo požiūrio
Taigi, skirtingos įstaigos nevienodai žiūri į būsimus tėčius, norinčius stebėti savo vaikų atėjimą į pasaulį. Vienos daro COVID-19 tyrimus nemokamai, kitos gi ima mokestį.
Tiek vienos, tiek kitos įstaigos teigia, kad vadovaujasi sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos įsakymais, bet skirtingais. Tad kurios ligoninės yra teisios, paklausėme sveikatos apsaugos ministro patarėjos Linos Bušinskaitės.
„Tai priklauso nuo pačių gydymo įstaigų požiūrio. Absoliuti dauguma gydymo įstaigų būsimus tėčius traktuoja kaip lydinčius pacientus asmenis ir pinigų už testą neima, atlieka šį testą nemokamai.
Labai gaila, kad tokia praktika susiklostė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.
Tikimės, kad gydymo įstaigos išspręs susidariusią situaciją“, – vylėsi L.Bušinskaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.