Tokia džiugia žinia pirmadienį pasidalijo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.
Ir nors situacija buvusiuose židiniuose suvaldyta, Lietuvoje toliau nustatomi nauji COVID-19 atvejai ir vis dar registruojamos mirtys. Antradienį pranešta apie dar vieną – 71-mą mirtį.
Mirė pensionato gyventojas
Nuo koronaviruso mirė dar vienas Antavilių pensionato gyventojas, BNS antradienį informavo NVSC. Tai – 71-oji mirtis nuo COVID-19 Lietuvoje.
„Asmuo susirgo balandžio 29 dieną, priklausė amžiaus grupei virš 91 metų, turėjo eilę lydinčių susirgimų. Pacientas mirė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinyje, kuriame gydomi koronavirusu sergantys žmonės“, – teigė R.Lingienė.
Pasak jos, tai penktasis nuo koronaviruso miręs Antavilių pensionato gyventojas.
Penktadienį šioje įstaigoje patvirtinus tris naujus ligos atvejus, bendras užsikrėtimų skaičius pasiekė 47 – infekcine liga iš viso susirgo 30 globotinių ir 17 darbuotojų.
Kaip teigė NVSC atstovė, koronaviruso plitimas Antavilių pensionate greičiausiai susijęs su netinkamu apsaugos priemonių dėvėjimu.
Dėl koronaviruso ligoninėse gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos skyriuose – du, antradienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
„Ligoninėse šiuo metu gydomi 58 pacientai, iš jų reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose – du. Dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma vienam žmogui, o su deguonies kaukėmis gydoma 14 pacientų“, – BNS sakė R.Lingienė.
Iš viso Lietuvoje, antradienio duomenimis, patvirtinti 1682 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Infekcine liga tebeserga 353 užsikrėtusieji, pasveiko – 1249.
Nuo COVID-19 mirė 71 asmuo, dar devyni susirgusieji mirė dėl kitų priežasčių.
Suvaldė didžiausius protrūkius
Dideli koronaviruso protrūkiai dar visai neseniai registruoti Klaipėdos apskrityje: Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, viešojoje įstaigoje „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, geriau žinomoje kaip „Klaipėdos hospisas“, bei Kartenos pirminės sveikatos priežiūros Katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje bei Kartenos pirminės sveikatos priežiūros Katalikiškoje palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje protrūkis suvaldytas gegužės 8 dieną. „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centre“ paskutinis atvejis registruotas gegužės 18 dieną.
Gegužės 8 dieną užgeso COVID-19 židinys ir Respublikinėje Kauno ligoninėje. Taip pat suvaldytas protrūkis Vilniaus apskrityje, viešojoje įstaigoje „Senevita“.
Kas pirmadienį atnaujins šalių sąrašą
Švelnėjant karantino sąlygoms, daugėja lėktuvų skrydžių į Lietuvą. Neseniai atnaujinti skrydžiai Vilniaus oro uoste, o pirmadienį lėktuvai pradėjo skraidyti ir į Kauno oro uostą.
Vien pirmadienį buvo sutikta apie 400 keleivių iš įvairių valstybių. Nuo birželio 1-osios ne visiems jiems bus privalu laikytis 14 dienų saviizoliacijos. Apie nuo pirmadienio įsigaliojusius pakeitimus keliautojams informavo ir R.Lingienė, ir sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.
„Vienas rodiklis, iš kurių šalių parvykus nebereikia izoliuotis, 25 [COVID-19] atvejai 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias keturiolika dienų. Šis rodiklis reiškia, kad iš tų šalių galima atvykti, iš ten atnaujinami skrydžiai.
Kitas rodiklis – 15 atvejų 100 tūkstančių gyventojų per pastarąsias keturiolika dienų. Asmenims, atvykusiems iš tokių šalių, nebereikės 14 dienų saviizoliacijos arba izoliacijos“, – paaiškino A.Veryga.
Sąrašas šalių, kurios atitinka vieną ar kitą rodiklį, bus skelbiamas kas pirmadienį.
Palengvino sąlygas
R.Lingienė patikslino, kad asmenims, grįžtantiems iš kitų valstybių visais atvejais, visuose pasienio punktuose privaloma užsiregistruoti, užpildant anketą, kurią galima pildyti popieriniu arba elektriniu būdu NVSC svetainėje.
Tiems asmenims, kuriems bus privaloma izoliuotis, reikės pildyti sutikimą saviizoliacijai.
Grįžtant iš užsienio jokiais atvejais laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 nebebus daromi. Į izoliavimosi vietą, jeigu reikės izoliuotis, asmenys galės nuvykti bet kokiu transportu – savivaldybių transportas tam nebebus naudojamas.
„Viena iš izoliavimo sąlygų palengvinta, kad asmenys, kurie, grįžę iš užsienio turi izoliuotis, galės išeiti iš savo izoliavimosi vietos, pasivaikščioti ir nueiti tam tikrą atstumą – ne daugiau, kaip 1 km, bet jiems draudžiama eiti į masinio susibūrimo vietas: prekybos centrus, restoranus, kavines ir panašias vietas“, – kalbėjo R.Lingienė.
Dar viena naujovė yra ir ta, kad asmenys, kuriems reikalinga saviizoliacija, gali išskirtinais atvejais izoliuotis ir su kitais nekeliavusiais šeimos nariais arba artimais asmenimis, tik jiems sutikus priimti asmenis, kurie grįžo iš užsienio.
Daugiau naujienų apie koronavirusą Lietuvoje sekite gyvai portale lrytas.lt: