Nuo tos akimirkos įvykiai keitė įvykius, reikalavimai naujesnius reikalavimus, kurie nedelsiant turėjo būti įgyvendinti. Valandomis keitėsi ir neraminančios naujienos apie naujus atvejus tarp pačių svarbiausių šio karo dalyvių – ligoninės darbuotojų.
Esant tokiai kebliai situacijai, ligoninei buvo būtina pagalba iš šalies, kad galėtume išsaugoti skubios pagalbos teikimo paslaugas pacientams.
Viename iš skyrių pratrūkus koronavirusui ir siekiant, kad infekcija neišplistų toliau, buvo perorganizuotas ligoninės darbas. Į skyrius pacientai buvo neguldomi, ligoninė teikė skubią pagalbą Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje. Tad ne paslaptis, kad skyriuje trūko medikų.
Trys rezidentės Eglė Astašauskaitė, Viktorija Paulauskaitė ir Edyta Pojawis savanoriškai atvyko padėti kolegoms. Jaunoms gydytojoms tai buvo tikras iššūkis: nepažįstami žmonės, nauja vieta ir situacija tikrai nedėkinga – koronaviruso protrūkis.
Tačiau, nepaisant to, jaunos gydytojos puikiai susitvarkė su visomis joms pavestomis užduotimis.
„Nepaprastai džiaugiamės, kad Priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje dirbo šios šaunios rezidentės. Svarbiausia tai, kad gydytojos žaibiškai perprato skyriaus darbo specifiką ir tuoj pat įsijungė į darbą.
Buvo ypatingai atidžios, darbščios, paslaugios ir labai lengvai įsiliejo į skyriaus kolektyvą“ – teigė Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėja Danutė Voverienė.
Skyriaus vyresnioji slaugos administratorė Inga Ragaišienė pasakojo, kad gydytojos buvo labai iniciatyvios, nuolat pačios stengdavosi išspręsti kilusias problemas. Rezidentės savo profesionalumą įrodė ne tik gydydamos, bet ir atskleidė kitas svarbias savybes mediko darbe – komunikabilumą bei organizuotumą, kurios reikalingos sklandžiam ir kokybiškam darbui užtikrinti.
Gydytojos skyriuje dirbo nuo balandžio 11 iki 30 d., pačiame „karščiausiame“ skyriaus taške, kur buvo didžiausia tikimybė susidurti su COVID-19 užsikrėtusiais pacientais. Rezidenčių budėjimai buvo suskirstyti paromis.
„Mes persirengiame, perduodame viena kitai praėjusios paros naujienas ir einame dirbti, kur kiekvienas budėjimas yra skirtingas ir pilnas iššūkių“ – teigė E. Astašauskaitė.
Jau pirmųjų budėjimų metu, gydytojoms teko vieni sunkiausių išbandymų – padėti mirštantiems pacientams. Net ir tokiose psichologiškai gniuždančiose situacijose, gydytojos išliko profesionalios ir dėjo visas pastangas, kad būtų išgelbėtos gyvybės.
Nors ir trumpai, tačiau jos jautėsi personalo dalimi. Negailėjo gražių žodžių Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus darbuotojams.
„Jautėmės puikiai, visi mus mylėjo, gerbė ir saugojo“ – džiaugėsi gydytojos. Paklaustos ar nesigaili savanoriškai atvykusios į Marijampolės ligoninę pačiu sudėtingiausiu metu, rezidentės tvirtai atsakė, kad tai yra neįkainojama patirtis, kuri į atmintį įsirėžė ilgam.
Virusui šiek tiek aprimus, norime pasidžiaugti ir padėkoti trims savanorėms rezidentėms, kurios neišsigando laukiančių iššūkių ir atvyko padėti ligoninės medikams kovoti priešakinėse linijose. Ši pagalba buvo nepaprastai reikalinga.
Džiaugiamės puikiu bendradarbiavimu su LSMU Kauno klinikų vadovais, su kuriais ligoninė glaudžiai bendravo dėl situacijos suvaldymo ir atsiliepė į ligoninės pagalbos prašymą dėl trūkstamų medikų.
Kauno klinikų vadovybė operatyviai suorganizavo gydytojų atvykimą į Marijampolę. Nepaprastai džiugu, kad LSMU studentai yra ne tik aukšto lygio specialistai, kurie puikiai išmano savo profesinę sritį, tačiau turi ir puikias vadybines, bendravimo žinias, kurios reikalingos, kad viskas vyktų kokybiškai ir pacientai liktų patenkinti gydytojų darbu.
Tai – drąsūs, veržlūs, ambicingi specialistai, kuriems ypatingai svarbus dėmesys pacientams. Ypatingai svarbu, kad LSMU ne tik ugdo puikius specialistus, bet ir skatina savanorystę bei bendradarbiavimą. Atsidūrus tokioje situacijoje, kaip COVID-19 viruso pandemija, pagalba tampa gyvybiškai reikalinga. Dėkojame visai LSMU Kauno klinikų komandai už suteiktą pagalbą ir rūpestį Marijampolės ligoninei.
Nuoširdžiai dėkojame Marijampolės savivaldybės merui Povilui Isodai ir visai komandai už jautrų bendradarbiavimą, sprendžiant gydytojų trūkumo klausimus. Didelės komandos dėka, išsaugojome nenutrūkstamą skubios pagalbos teikimą ligoninėje.
Šis kilnus jaunųjų gydytojų pavyzdys įrodė, kad sudėtingu laiku, susitelkusios įvairios institucijos kartu gali įveikti pačius didžiausius iššūkius ir susivienyti bendram tikslui.