Antaviliuose – nerimas
Savaitgalį išryškėjus naujam koronaviruso židiniui, kuris fiksuotas Antavilių pensionate, padėtis čia kelia nerimą. Tačiau kol kas neplanuojama perkelti pensionato gyventojų į kitą gydymo įstaigą.
Pasak G.Megelinskienės, šiuo metu nežinoma, ar yra sergančių, užsikrėtusių pensionato gyventojų, todėl visi variantai bus svarstomi, kai jau paaiškės gyventojų tyrimų rezultatai.
„Padėtis rimta ir kelia nerimą. Globos namų personalo susirgimai jau iš karto neramina, kadangi globos namuose gyvena žmonės, kurie priklauso koronaviruso rizikos grupei. Tačiau taip pat kelia nerimą ir tai, kad tai yra slaugos personalas, šie žmonės turi sąlytį su globos namų gyventojais ir tiesiog gali kilti rizika, ir ji kyla globos namų gyventojams.
Buvo nuspręsta, kad reikia imti mėginius ne tik personalui, kas yra daroma profilaktiškai kas septynias dienas, tačiau ir globos namų gyventojams“, – LRT radijo eteryje kalbėjo G.Megelinskienė.
Ji tikino, kad šiek tie ramina tai, jog „Antavilių pensionate darbuotojai tikrai dėvi tinkamas asmenines apsaugos priemones, jas periodiškai keičia“. O tai gali padėti išvengti viruso plitimo.
Trys pagrindiniai židiniai
„Šiuo metu iš tiesių labiausiai nerimą keliantis yra Antvailių pensionatas, VšĮ „Senevita, kurios pacientai buvo vakar tiriami, ir „Klaipėdos hospisas“. Šiuo metu panašu, kad tai yra pagrindiniai židiniai“, – pagrindinius koronaviruso židinius įvardijo NVSC atstovė.
Ji taip pat paaiškino, kad pirmasis Antavilių pensionato darbuotojas, kuris užsikrėtė koronavirusu, yra siejamas su Kabiškių kaimu, esančiu netoli Nemenčinės.
„Pirmasis atvejis, kuris susirgo, jis gyvena Kabiškių kaime. Ką mes darėme anksčiau, kai buvo nustatyti atvejai „Vilnikoje“, visiems globos namams, esantiems aplinkui, tai yra keturi socialinės globos namai, siuntėme klausimynus ir prašėme identifikuoti darbuotojus, kurie turi sąsajų su UAB „Vilnika“.
Iš Antavilių pensionato buvo šeši darbuotojai ir buvo nuspręsta imtis nestandartinių priemonių ir tuos darbuotojus, kurie turi sąsajų, izoliuoti. Tai ir buvo padaryta. Panašu, kad šiuo atveju tam tikra rizikinga teritorija, tai yra Kabiškių kaimas padarė savo darbą“, – kalbėjo G.Megelinskienė.
Primename, kad koronaviruso židinys prieš keletą savaičių įsiplieskė Nemenčinėje esančioje siuvimo įmonėje UAB „Vilnika“.
Kada laukti karantino švelninimo padarinių
Paklausta, ar plokštėjanti susirgimų koronavirusu kreivė Lietuvoje ir mažėjantis kasdien fiksuojamų naujų atvejų skaičius leidžia atsipalaiduoti ir nusiraminti, specialistė tikino, kad tikrai ne.
„Vis dėlto dar atsipalaiduoti negaliu, nuo karantino švelninimo praėjo dar tikrai mažai laiko. Reikia dar palaukti. Tikimės geriausio, bet esame nusiteikę ir blogesniems scenarijams, ypač švelninant karantiną“, – teigė ji.
14 dienų – toks laikotarpis, anot G.Megelinskienės, yra itin svarbus, galvojant apie tai, kaip švelninamos karantino sąlygos ir didėjantys socialiniai kontaktai gali paveikti koronaviruso plitimą mūsų šalyje.
„Tai yra 14 dienų – tai maksimalus inkubacinis periodas. Matysime, vis dėlto kokia yra situacija. Jeigu būtų per du maksimalius inkubacinius periodus neregistruojama atvejų, tokiu atveju galėtume įvardinti, kad situacija yra išvis suvaldyta.
Bet apie tai kalbėti dar kol kas yra anksti. Dar yra registruojama, nors tie atvejai dažniausiai, kurie dabar nauji registruojami, yra susiję su židiniais, atsipalaiduoti negalima“, – tikino ji.