Šiaulių ligoninės direktorius: net 17 koronavirusu susirgusių žmonių – iš to paties pokylio Užkratą galėjo parvežti iš Meksikos

2020 m. balandžio 6 d. 15:04
Papildyta
Prioritetas – apsaugoti pacientus ir medicinos personalą. Taip kalbėjo Respublikinės Šiaulių ligoninės (RŠL) direktorius Remigijus Mažeika.
Daugiau nuotraukų (16)
RŠL vadovas kalbėjo apie sekmadienio naktį nuo COVID-19 infekcijos sukeltų komplikacijų mirusį pacientą 61 metų Zigmą Daukšą. 
Pasak R.Mažeikos, šis ligonis buvo iš didelės rizikos grupės dėl amžiaus: „Virš 60 metų žmonės priskiriami ypatingos rizikos grupei, todėl tokio amžiaus medikai patraukiami nuo ligonių“.
Šeduvos malūno savininkas į ligoninę pateko kovo 27-ąją. Jo būklė nebuvo labai sunki, bet po to pablogėjo, todėl ligonis buvo perkeltas į reanimaciją. Nepaisant visų medikų pastangų, šiauliečio gyvybė užgeso.
Po pokylio – COVID-19 protrūkis
Ligoninės vadovas patvirtino, kad šis mirtimi pasibaigęs susirgimas susijęs su tuo pačiu židiniu. Šiaulietis verslininkas dalyvavo kovo 14-15 d. Palangos bažnyčioje vykusiose pamaldose ir „Pramogų parke“ surengtame pokylyje.
Karantino išvakarėse surengtose vaišėse užsikrėtė nemaža grupė žmonių. Pasak R.Mažeikos, Šiaulių regione infekcija susargdino 14 žmonių: „Visoje Lietuvoje susirgo septyniolika“.
Kai kuriais duomenimis, šį užkratą galėjo parsivežti Meksikoje lankęsis joniškietis ūkininkas. Iš kelionės prieš paskelbiant karantiną sugrįžęs vyriškis po to surengė pokylį santuokos 40-mečio proga.
„Arčiau kaip du metrai būti vienoje patalpoje 5 minutes su COVID-19 sergančiu žmogumi – labai didelė rizika, – pažymėjo RŠL direktorius. – O pokylio dalyviai bendravo daugiau kaip parą“.
Visi šiauliečiai gydosi namuose
Paprašytas patikslinti, kiek tiesos yra platinamoje informacijoje apie 200 pokylyje dalyvavusių žmonių, ligoninės vadovas sakė, kad negali atsakyti į šį klausimą: „Tokią informaciją rinkti ne mūsų, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro funkcija“.
R.Mažeika sakė, kad dabar RŠL ir kitos regioninės ligoninės dirba pagal vieningą planą – dėl koronaviruso patikrinami visi ligoniai. Tačiau į RŠL karščiavimo kliniką vežami tik tie, kuriems patvirtinamas mirtinas komplikacijas sukelti galintis užkratas.
Šiauliuose dabar oficialiai žinoma apie 12 infektuotų miestiečių. Visi jie gydosi namuose, nes serga nesunkia ligos forma. RŠL karščiavimo klinikoje yra paguldyti 7 ligoniai, dar vienas gydomas reanimacijoje.
Ligoninėje infekcija neišplito
R.Mažeika pasidžiaugė, kad infekcija dar nesusargdino personalo. Praėjusią savaitę į darbą buvo atėjusi viena medikė, kuri kurį laiką buvo namuose, nes nebevyksta planinės operacijos. Šiaulietė buvo pasijutusi prastai, todėl jai buvo paimtas ėminys dėl koronaviruso. Jis patvirtino, kad moteris yra užsikrėtusi.
„Infekuota medikė turėjo kontaktą su dviem kolegėmis, todėl jos dabar dvi savaites praleis saviizoliacijoje“, – kalbėjo RŠL direktorius.
Susirgusios medikės vyras gydytojas taip pat serga. Tiesa, medikas nuo mėnesio pradžios nebedirba RŠL, todėl kontakto su ligoninės darbuotojais neturėjo. Bet gydytojas dirba vienoje Šiaulių miesto poliklinikoje, tad užkratas gali būti ir išplitęs.
Dirbantiems židinyje – 100 proc. priemoka
R.Mažeika patvirtino, kad su COVID-19 kovojantys ligoninės medikai gaus 100 proc. priemoką.
Šiuos priedus įstaiga moka iš savo išteklių – paskyrė uždirbto pelno dalį.
Priedus gaus ir ypač didelį krūvį turintys laboratorijos darbuotojai. RŠL jau nusipirko naują įrangą, leidžiančią per parą ištirti 700-900 ėminių, bet nepakanka žmogiškųjų resursų.
Nepaisant to, jau pradėti tirti ir židinyje dirbantys medikai.
Tiesa, Šiaulių regione poreikis išsitirti dėl koronaviruso sumenko – savaitgalį teko net uždaryti mobilųjį punktą.
Atidarė karščiavimo kliniką
Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasidžiaugė, kad jau atidaryta ir karščiavimo klinika.
Į Centro poliklinikoje įkurdintą kabinetą šeimos gydytojai nukreips karščiuojančius ar koronaviruso infekcijos požymius jaučiančius pacientus. Į ją važiuos ne tik šiauliečiai, bet ir aplinkinių savivaldybių gyventojai, nes savą karščiavimo kliniką atsidarė tik Akmenės rajonas.
Per dieną šioje klinikoje numatyta aptarnauti iki 8 pacientų. Tokio pajėgumo kol kas visiškai pakanka - pirmąją dieną čia nukreiptas vos vienas pacientas.
Į šią kliniką, kaip ir į mobilųjų koronaviruso ėminių punktą, rekomenduojama vykti savo transportu. Jei šiaulietis neturi automobilio ir negali pats susiorganizuoti kelionės, jam reiktų skambinti telefonu 1863 - transportą parūpins Savivaldybė.
Nerimą kelia senjorai
A.Bartulis pripažino, kad papildomu galvosūkiu tapo aktyvus pensininkai. Tai rodo "Busturo" pateikti duomenys apie senjorų keliones.
75 metų sulaukę miestiečiai, spec. poreikių turintys asmenys viešuoju transportu naudojasi nemokamai, o savaitgaliai tokia pati lengvata suteikiama ir 70-mečiams.
Pirmąją karantino savaitę užfiksuota 4381 kelionė, o praėjusią savaitę jų skaičius sumenko iki 2242.
"Tačiau skaičiai milžiniški. Mes kontroliuoame, kai saviizoliacijos taisyklių laikosi pavieniai žmonės, o senjorai negirdi apie pavojų", - piktinosi administracijos direktorius.
Saviizoliacijos taisyklių nepažeidžia
A.Bartulis pasidžiaugė, kad nuo penktadienio atlikta daugiau kaip 200 patikrinimų pas saviizoliaciją pasirinkusius asmenis. Visi laikėsi įsipareigojimų ir režimo nepažeidė. 
Šiaulių merą Artūrą Visocką papiktino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbo metodai. Mat ši įstaiga tik dabar pateikė duomenis apie saviizoliacijoje esančius asmenis, tad Savivaldybei teko vadovautis savo specialistų surinkta duomenų baze. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.