„Jų būna parduotuvėse, aš pats visą laiką perku „Rimi“. 79 laipsnių, tik vadinasi degtine“, – antradienį Vyriausybėje sakė G. Surplys.
Vis dėlto G. Surplys pažymėjo, kad gyventojams sunku parduotuvėje rasti ir įsigyti apsaugos priemonių – kaukių, pirštinių, dezinfekcinio skysčio ir pan.
„Vis dėlto poreikis tikrai nėra patenkinamas, daugelis vaistinių daro viską, kad ir supirktų iš Lietuvos gamintojų, ir atsivežtų iš užsienio, bet tam reikia valstybės pagalbos.
Dėl to yra prašymas Užsienio reikalų ir Susisiekimo ministerijoms suvesti kontaktais su vaistininkų asocijacijomis, kad galėtų padėti ten, kur reikia valstybės ar mūsų ambasadų pagalbos“, – pridūrė jis.
Tyrimus dėl koronaviruso iš viso planuojama atlikti dvylikoje laboratorijų
Tyrimus dėl koronaviruso planuojama atlikti iš viso dvylikoje laboratorijų, sako Visuomenės informavimo grupei vadovaujantis premjero patarėjas Giedrius Surplys.
Anot jo, tai leistų padidinti tyrimų skaičių nuo šiuo metu atliekamų mažiau nei 1,5 tūkstančio iki 5 tūkstančių.
„Planas yra toks, kad turėtumėme iš viso turėti dvylika laboratorijų Lietuvoje, kurios tiria mėginius. Turėjome penkias pagrindines ligonines, įsijungia Vėžio institutas, Maisto saugos laboratorija. Likusį skaičių turėtų užpildyti privačios laboratorijos“, – sakė G. Surplys.
Anot jo, šiuo metu minimalus planas yra atlikti bent 1,5 tūkst. tyrimų per parą. Pastarąją parą jų atlikta 1389.
„Taip, dabar šiek tiek mažiau. Bet tai priklauso ir nuo to, iš kiek žmonių paimami mėginiai, žinome, kad srautas atvykstančiųjų iš užsienio mažėja. Planas maksimum yra 5 tūkst. per parą, tikiuosi, kad artimiausiu metu tą planą įvykdysime“, – tikino jis.
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tyrimai atliekami visose septyniose valstybinių įstaigų ir ligoninių laboratorijose.
Pasak G. Surplio, pirmadienį tyrimai pradėti Klaipėdoje esančios „Medicina practica“ laboratorijoje, antradienį – „SK Impeks Medicinos diagnostikos centre“ Vilniuje.
SAM atstovai pabrėžia, kad privačios laboratorijos pačios mėginių neims, jose bus vykdomi tik kitose vietose, pavyzdžiui, mobiliuose patikros punktuose, paimtų mėginių tyrimai.
Lietuvoje iki šiol nustatyti 533 COVID-19 atvejai, septyni koronavirusu užsikrėtę žmonės mirė, septyni pasveiko. Iš viso atlikta per 11 tūkst. tyrimų.