Tuo tarpu, pasak viceministro, gali būti, kad Ukmergėje miesto izoliacija įsigalios jau nuo šiandienos.
Stebimi 75 tūkst. gyventojų
„Padėtis kol kas yra nepakitusi, yra keturios netektys. Norėčiau pasakyti tik tiek, kad yra labai intensyviai dirbama: yra stebima ir identifikuojama aplinka. Stebima apie 75 tūkst Lietuvos piliečių, kurie patenka į stebėsenos ratą“, – tiesioginiame radijo eteryje tikino A.Šešelgis.
Jis pripažino, kad vakar ministeriją pasiekė labai liūdna žinia – koronavirusas buvo nustatytas vienam darbuotojui iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC). Anot viceministro, NVSC darbuotojai yra asmenys, kuriems teko tiesiogiai dirbti su galimai jau sergančiais asmenimis.
Nors, susirgus vienam darbuotojui, buvo izoliuota daugmaž 100 NVSC specialistų, darbas, A.Šešelgio teigimu, tęsiasi ir jis nesustoja.
„Bus pasitelkta tiek žmonių, kiek reikės“, – sakė jis.
Sprendimai dėl Ukmergės – jau šiandien?
„Manau, kad situacija tikrai, ji dramatiškai kinta ir kinta ne dienomis, o tiesiog valandomis. Manau, jau yra svarstomos priemonės ir, matyt, bus konkrečiai Ukmergės atveju imtasi dar griežtesnių priemonių, tam kad būtų galima sukontroliuoti šitą situaciją.
Greičiausiai jau bus ribojamas ir išvažiavimas, įvažiavimas, vietinis judėjimas. Tos priemonės bus griežtesnė nei yra kitur. <..>
Situacija šiandien bus vertinta ir tos priemonės bus priimtos nedelsiant. Čia jau laike niekas nebelaukia kitos dienos. Jei matys, kas yra būtina, jau iš karto gyventojai Ukmergės ir tie, kurie atvažiuoja į Ukmergę, pajaus priemonių griežtumą“, – galimus sprendimus, susijusius su Ukmergės miestu, aptarė viceministras.
Primename, kad trys mirtys dėl koronaviruso siejamos su Ukmergės ligonine. Šiuo metu ligoninėje veikia tik vienas skyrius, kuriame dirba vos vienas gydytojas ir 12 medicininio personalo darbuotojų. 300 medikų iš šios ligoninės tiriami dėl koronaviruso.
Kaip pasikeitė privalomo karantinavimo taisyklės ir tvarka?
„Galiu pasakyti, kad į Lietuvą grįžtantys žmonės ir turintys tam tikras sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Taip yra tikrai švelninama, kad jie galės grįžti namo. Tie, kurie neturi transporto, juos pasiims atitinkamos savivaldybės, kur jie gyvena“, – tokius privalomojo karantinavimo pakeitimus įvardijo A.Šešelgis.
Jau esantys privesrtinėje izoliacijoje, jei nepažeidė viešosios tvarkos ar izoliacijos taisyklių, taip pat galės vykti į namus.
„Jau esantys izoliacijoje, jie savo pasirinktose vietose galės toliau tęsti, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie privalomai turės pasirašyti, kad sutinka saugiai izoliuotis ir laikytis reikalavimu, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda.
Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebuvo pažeidę izoliacijos reikalavimų ir viešosios tvarkos.
Tam tikrai daliai žmonių, kaip matėme iš įvykių sostinės, kai kuriems tikrai bus taikomos priverstinės izoliacijos priemonės“, – teigė A.Šešeligis, patikindamas, kad visiems grįžtantiems iš užsienio artimiausiu metu turi būti paimti tepinėliai dėl koronaviruso.
Jo teigimu, rytoj turėtų nusileisti lėktuvas su papildoma reagentų siunta, kuri leis testuoti visus sugrįžusius asmenis.
Paklaustas, kaip vertina į Lietuvą sugrįžtančius emigracijoje ne vienerius metus gyvenusius žmones, A.Šešelgis tikino, kad reikia rūpintis visais valstybės piliečiais, jų neskirtant į grupes.
„Kiekviena šalis kokia situacija bebūtų, kokioje padėtyje beatsidurtų jos piliečiai, yra garbės reikalas jais pasirūpinti. <..>
Kodėl jie grįžta, jie turėtų patys atsakyti. Mes neskirstome žmonių, jei tai Lietuvos piliečiai, jie nori sugrįžti į tėvynę, jie turi tokią teisę“, – aiškino jis.