Specialistai pastebi, kad alergija sutrikdo normalų gyvenimo ritmą ir sukelia daugybę nepatogumų tiek vaikams, tiek suaugusiems. Prasidėjusi alerginė reakcija sukelia daug rimtų sveikatos sutrikimų ar negalavimų. Neretai kamuoja varvanti nosis, dusulys, čiaudulys, akių ašarojimas, bėrimai.
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad alergijos simptomai neigiamai veikia ligonio gyvenimo kokybę: sutrikdo miegą, aktyvią veiklą, žmogus tampa nedarbingas, sutrinka gebėjimas įsisavinti žinias mokykloje, mokytis. Alergiški pacientai serga ne tik sekinančiomis alerginėmis ligomis, turinčiomis įtakos jų gyvenimo kokybei, karjerai, asmeniniam tobulėjimui, gyvenimo būdui, bet ir yra didžiulė našta šalies sveikatos ekonomikai dėl nedarbo dienų bei darbo našumo kritimo.
Pavasaris ir vasara – tai laikotarpis, kurio metu gali pablogėti alergiškų žiedadulkėms žmonių savijauta dėl gausaus augalų žydėjimo. Žiedadulkių koncentracija ore būna padidėjusi nuo kovo iki spalio mėnesio, todėl šiuo laikotarpiu žmonėms, turintiems padidintą jautrumą tam tikroms žiedadulkėms, prasideda arba atsinaujina alerginės ligos, tokios kaip alerginis rinitas ir bronchų astma.
Sezoninės alerginės reakcijos kontrolei pravartu žinoti kada ir kokie augalai žydi. Alergiją gali sukelti daugiau nei 50 skirtingų augalų rūšių. Labiausiai alergizuoja žolių ir piktžolių žiedadulkės, nes jos smulkiausios, prasiskverbia giliausiai į kvėpavimo takus. Alergizuoja ir medžių žiedadulkės, tačiau jos yra stambesnės, todėl turi mažiau alergenų. Didžiausia žiedadulkių koncentracija ore būna gegužės mėnesį.