Nuo koronaviruso Ukmergėje mirus moteriai – policija pradėjo ikiteisminį tyrimą

2020 m. kovo 21 d. 10:16
Atnaujinta
Lietuvoje nustačius pirmąjį mirties atvejį nuo koronaviruso, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl koronavirusu užsikrėtusios moters mirties.
Daugiau nuotraukų (15)
Kad mirusiai moteriai iš Ukmergės nustatytas koronavirusas pranešta šeštadienio naktį. Šeštadienį ryte sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis  pristatė naujausią informaciją, susijusią su koronaviruso plitimu Lietuvoje ir apžvelgė mirusios moters atvejį.
Šeštadienį po pietų policija paskelbė apie pradėtą ikiteisminį tyrimą. „Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti“, – BNS šeštadienį sakė Policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.
Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokovskaja BNS teigė, kad, pirminiais duomenimis, pranešimas apie Ukmergėje, greitosios medicinos pagalbos automobilyje, mirusią 1937 metais gimusią moterį gautas ankstų penktadienio rytą – 06.26 val.
Tyrimas atliktas naktį
„Norėtume pareikšti užuojatą giminėms, artimiesiems. Šitas atvejis sukrėtė mus visus. Stengiamės daryti viską, kad tokių atvejų nebūtų. Turime konstatuoti, kad įvyko tai, kas yra blogiausia“, – reiškė užuojautą šeimai, artimiesiems viceministras.
Primename, kad naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvoje buvo patvirtintas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis.
Asmuo penktadienį buvo pristatytas į Ukmergės ligoninės skubios pagalbos skyrių, kur netrukus mirė. Diagnozė patvirtinta po paciento mirties. Mirusysis priklausė rizikos grupei.
Koronavirusas nustatytas ir Ukmergės ligoninėje dirbusiai gydytojai.
Kodėl tyrė tik po mirties?
„Kadangi buvo visi simptomai nustatyti, kad tai gali būti koronavirusas, buvo priimtas sprendimas pasitikrinti. Anksčiau ta moteris nebuvo įtariama, kad ji gali turėti kontaktų (su užsikrėtusiais koronavirusu – aut.past.) – aiškino A.Šešelgis.
Viceministras patikino, kad mirusi moteris „nebuvo atvykusi iš kažkur ir nebuvo jos artimoje aplinkoje tokių asmenų“.
„Kovo 19 d, ji buvo išrašyta iš ligoninės, vėliau buvo grąžinta“, – teigė viceministras.
„Medikai išleido moterį, nes moteris turėjo ženkliai daugiau problemų, dėl kurių gydėsi. Įtarti, kad tos problemos, susiję su koronavirusu, realaus pagrindo nebuvo“, – priežastis, kodėl Ukmergėje mirusi moteris buvo ištirta tik po mirties, išdėstė A.Šešelgis.
Koronaviruso testas mirusiai moteriai buvo atliktas teismo medicinos ekspertų sprendimu.
Paklaustas, kodėl moteriai tyrimas atliktas jau po mirties, A. Šešelgis teigė, kad anksčiau įtarimų dėl koronaviruso nebuvo, bet tyrimą vis dėlto nuspręsta atlikti jau po mirties. „Buvo visi simptomai nustatyti, <...> vis dėlto buvo priimtas sprendimas pasitikrinti ir šitas testas buvo atliktas. Jis buvo atliktas Valstybės teismo medicinos laboratorijoje. Anksčiau ta moteris nebuvo įtariama, kad turėtų kontaktų arba ji būtų užsikrėtusi virusu“, – teigė A. Šešelgis.
Viceministras pripažino, kad moteris greičiausiai užsikrėtė ligoninėje.
„Yra tiriama, ten yra labai didelis ratas gydytojų, kurie turėjo kontaktą su užsikrėtusia moterimi“, – tikino viceministras, paaiškindamas, kad dabar svarbiausia nustatyti asmenį, per kurį prasidėjo koronaviruso plitimas.
Ukmergė – potencialus židinys
Ukmergė, pasak A.Šešelgio, gali tapti koronaviruso židiniu Lietuvoje.
A.Šešelgis patikino, kad Ukmergėje neramina ne tik mirusios pacientės atvejis.
„Gydytojos (dirbusios Ukmergės ligoninėje, kuriai nustatytas koronavirusas – aut.past.) atvejis labai neramina, nes šita gydytoja nebuvo niekur išvykusi. Šiandien yra nustatyta 160 kontaktinių asmenų, iš kurių – 127 medikai“, – sakė viceministras.
Šiuo metu, jo teigimu, atliekamas tyrimas ir bandoma išsiaiškinti, kas galėjo tą virusą paplatinti.
„Iš tos visos aplinkos buvo žmogus, kuris buvo atvykęs iš užkrėstų teritorijų ir nesilaikė saviizoliacijos ir karantino“, – galimą scenarijų apibrėžė A.Šešelgis.
Anot A.Šešelgio, matome, kad „atvejai jau plinta viduje. Svarbu, kiek įmanoma greičiau sukontaktuoti su visais 160 asmenų“.
Dėl kitų gydytojų taip pat yra neaiškumų
Penktadienį pasirodė informacija, kad tarp naujai identifikuotų užsikrėtimų koronavirusu yra Santaros klinikų medikas ir du medikai iš Ignalinos.
Viceministras paaiškino, kad tie žmonės, kuriems Ignalinoje buvo nustatytas koronavirusas, dirbo kito rajono medicinos įstaigose. Tikslius kontaktus aiškinasi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
Komentuodamas Santaros klinikų mediko užsikrėtimo atvejį A.Šešelgis aiškino, kad jis nebuvo tirtas nuo koronaviruso, nes „tuo metu gydytojas nebuvo laikomas esantis rizikoje, jis nebuvo tiriamas, nemanau, kad tai buvo klaida. Bet galbūt turėjo būti plačiau reaguojama į šiuos atvejus“, – pripažino viceministras.
Vis tik viceministars pripažino, kad į testavimą buvo galima žiūrėti lanksčiau.
„Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas būtent žmonėms, grįžusiems iš paveiktų teritorijų. Jei gydytojas tuo metu nebuvo rizikoje, tai jis nebuvo tiriamas tol, kol nepasireiškė kažkokie simptomai. Nemanau, kad tai buvo klaida, bet, deja, šiandien teks pripažinti, kad vis dėlto turėjo būti plačiau reaguojama į tokius atvejus. Kol kas palaukime, neskubėkime ir išvadas mes padarysime vėliau“, – šeštadienį spaudos konferencijos metu sakė A.Šešelgis.
„Prevencinių priemonių buvo imtasi tikrai labai daug“, – tęsė viceministras.
Jo teigimu, tyrimo apimtys buvo pakankamos nuo pradžių. „Testavimo plėtrai buvo daroma viskas, visi mėginiai buvo tiriami operatyviai“, – tikino A. Šešelgis.
Šiuo metu Lietuvoje yra užfiksuoti 69 susirgimo koronavirusu atvejai.
Viceministras: turime reagentų 1,3 tūkst. tyrimams atlikti
Spaudos konferencijos metu A.Šešelgis pasakė, kad Lietuvoje yra reagentų 1,3 tūkst. koronaviruso tyrimams atlikti. Pasak jo, reagentai paskirstyti per visas laboratorijas, ir jų „kol kas yra pakankamai“.
„Vakar (penktadienio – BNS) duomenimis, turėjome apie 1,3 tūkst. reagentų, galime tiek atlikti tyrimų, o tai praktiškai kelių dienų tyrimai dar gali būti atlikti visiems, kuriems bus būtinybė“, – šeštadienį sakė viceministras.
„Kiek man yra žinoma, tų reagentų kurių dabar yra, jų užteks visiems tyrimams, kurie pateks į laboratoriją atlikti“, – sakė A.Šešelgis.
Tiekimo sutrikimai, viceministro teigimu, yra išspręsti, jis tikino, kad nauja reagentų siunta turėtų būti atgabenta į Lietuvą kitą savaitę, vėliausiai trečiadienį.
„Reagentai negabenami traukiniu, tai ypatingos svarbos prekė, kuri turi atitinkamus ir atsekimo elementus. Kai prekė pajuda iš gamintojo, jos kelias fiksuojamas ir matome, kurioje vietoje yra. Tai, kad buvo tam tikri sutrikimai, buvo priimti sprendimai ir buvo pasiruošta patiems parsigabenti reagentus, bet mus patikino, kad visi nesusipratimai yra pašalinti ir reagentai toliau labai sėkmingai keliauja pas mus“, – teigė jis.
„Ir iš Anglijos, ir per Paryžių jie ateina, ir kitą savaitę juos turėtume turėti ir pilnai pakaks aprūpinti reagentais ir reikiamais tepinėliais visus punktus, kurie įsteigti šiandien papildomai šalyje. <...> Pirmadienį, antradienį, vėliausiai trečiadienį tikimės turėti“, – pridūrė jis.
Anot A.Šešelgio, kitą savaitę Lietuvą turėtų pasiekti ir greitieji koronaviruso testai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.