V. A.Bumelio žiniomis, reagentus jau pradėjo kurti Vilniuje veikianti dukterinė didžiausios pasaulyje bendrovės, teikiančios produktus ir paslaugas mokslui „Thermo Fisher Scientific“ dukterinė įmonė „Thermo Fisher Scientific Baltics“.
Joje kuriami ir gaminami gyvybės mokslų produktai moksliniams tyrimams bei diagnostikai.
Pasak V.A.Bumelio, tik laiko klausimas, kada Lietuvai nebereikės blaškytis po pasaulį ieškant, kur įsigyti šiuo metu gyvybiškai svarbių reagentų, be kurių neįmanoma atlikti tyrimų koronavirusui diagnozuoti.
Kaip buvo skelbta, šiuo metu Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje yra likę 500 reagentų testams dėl koronaviruso atlikti.
Kitose trijose tokius testus atlikti galinčiose laboratorijose buvo likęs panašus skaičius priemonių tyrimams.
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose yra likę reagentų atlikti apie 350 testų, Santaros klinikose – apie 400, Klaipėdos universitetinės ligoninės laboratorijoje – apie 180.
Planuota, kad reagentai į Lietuvą iš Kinijos ir Pietų Korėjos turėtų būti atgabenti šią savaitę. Tačiau Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis pranešė, kad jų tikimasi tik kitą savaitę.
Todėl neatmestina, kad mobiliuose patikros punktuose gali būti sustabdyti tyrimai dėl koronaviruso.
Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį interviu delfi.lt tvirtino pasiryžęs prašyti pasiskolinti Lietuvai reagentų iš Norvegijos.
„Ties tuo klausimu tenka net įsitraukti dirbant su tomis šalimis, kurios galėtų mums pademonstruoti savo draugiškumą. Kalbėsiuosi galimai su Norvegijos atstovais, galbūt jie mums galėtų laikinai padėti, kol reagentų partija mūsų užstrigo keliaudama.
Grynas paskolinimo faktas, kuris padėtų mums laimėti laiko“, – kalbėjo prezidentas.
Penktadienio 18 val. duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo nustatytas 51 užsikrėtimo COVID-19 atvejis.