Oro uostuose dėl koronaviruso svarstoma tikrinti grįžusiuosius ir iš kitų Europos šalių

2020 m. kovo 9 d. 15:50
Augustas Stankevičius, BNS
Koronavirusui sparčiai plintant pasaulyje, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad Lietuvos oro uostuose svarstoma pasitikti bei tikrinti grįžtančiuosius ir iš kitų Europos šalių, ne tik šiaurės Italijos.
Daugiau nuotraukų (23)
„Jei plitimas bus labai didelis, jei bus paveikta didelė šalies erdvė, kad gyventojai gali turėti kontaktą, (...) tai tik laiko klausimas, kada pradėsim tą daryti su kitomis šalimis“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
„Jei atsitiks taip, kad bus paveikta praktiškai visa Europa, tai irgi supraskit, kad tada nebeliks logikos visus tikrinti. Bet tada įsijungia kitos priemonės – tiesiog tada prašysime visus grįžusius gyventojus užpildyti anketą, jei jie keliavo, iš kur keliavo. Šiandien dienai nėra išplėstos tos ribos“, – pridūrė jis.
Be žmonių, keliavusių šiaurės Italijoje, oro uostuose šiuo metu pasitinkami bei tikrinami ir grįžusieji iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos ar Singapūro.
Anot A. Verygos, taip pat ieškoma būdų, kaip sugriežtinti saviizoliacijos reikalavimą.
„Per savaitgalį teko gauti tokių žinučių, kurios iliustruoja, kad ne visi linkę elgtis atsakingai: (...) žmonės grįžo iš Italijos, pasiėmė biuletenį, dabar gali dar dvi savaites pailsėti ir nueiti į teatrą. (...) Tariamės su teisininkais, kaip sugriežtinti tvarką ir imperatyviai pasakyti, kad jei pasiėmė nedarbingumo lapelį, tai turi likti namuose“, – kalbėjo ministras.
„Jei elgsimės neatsakingai, gali taip atsitikti, kad į teatrą ilgai nevaikščiosim. Sėdėsim taip ilgai kaip italai“, – pridūrė jis.
Pasak ministro, šiuo metu galiojantys teisės aktai tokiems žmonėms leidžia taikyti „tam tikras sankcijas, bet klausimas yra dėl jų įgyvendinimo ir pritaikymo“.
„Šalys net drakoniškų priemonių imasi – Italijoje, girdėjot, iki trejų metų gresia laisvės atėmimas, (...) pas mus tos sankcijos mažesnės: areštas, bauda ir kiti panašūs dalykai. Nėra jie labai gal bauginantys, bet aš apeliuoju į pačių piliečių sąmoningumą“, – sakė A. Veryga.
„Prie kiekvieno namo nepastatysime po policininką. (...) Aiškinamės, kaip tą padaryt. Galbūt policijos pagalbą pasitelkt“, – pridūrė jis.
Daliai aviakompanijų Lietuvoje pranešus, kad skrydžiai į Milaną ir atgal yra stabdomi, A. Veryga sako, kad šiuo metu tariamasi su Užsienio reikalų ministerija (URM), kaip padėti grįžti iš Italijos ten esantiems lietuviams.
„Dabar derinamės su URM, žiūrėsim, kaip elgtis su mūsų gyventojais, jei atsitiktų, kad jie neturi, kaip grįžti, galvosim, kaip juos pargrąžinti saugiai namo, kad nesugalvotų grįžti tokiais būdais, kurie pavojingesni nei skrydis, kur lengva atsekti“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.
Pasaulyje užfiksuota daugiau kaip 111,2 tūkst. COVID-19 atvejų, mirė per 3,8 tūkst. žmonių, 62,3 tūkst. pasveiko. Virusas išplito į daugiau nei 100 šalių.
Iki šiol vienintelis viruso atvejis Lietuvoje patvirtintas vasario pabaigoje Šiauliuose iš Italijos grįžusiai moteriai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.