Iki šiol iš viso atlikta 260 tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Kol kas Lietuvoje patvirtintas vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis.
Kovo 8-osios rytą buvo ištirti 4 mėginiai dėl įtariamo koronaviuso Lietuvoje. Visi jie neigiami.
Šeštadienį dėl įtariamo koronaviruso Lietuvoje ištirti 7 nauji mėginiai.
Tarp tirtųjų ėminių buvo ir šiaulietės, kuriai nustatytas koronavirusas, ėminys.
Naujausi duomenys rodo, kad šiaulietės tyrimai dėl koronaviruso vis dar yra teigiami.
Iki šiol dėl įtariamo koronaviruso atlikti 254 tyrimai.
Patvirtintas tik vienas ligos atvejis
Kol kas Lietuvoje patvirtintas tik vienas ligos atvejis. Koronavirusas nustatytas 39-erių šiaulietei, kuri juo užsikrėtė komandiruotės Italijos mieste Veronoje metu.
Kad šiaulietė yra užsikrėtusi, patvirtinta vasario 28-osios naktį. Nuo to laiko ji karantinuojama Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.
Lietuvos laboratorijos išvadas, kad moteriai – koronavirusas, šią savaitę patikrino ir laboratorija Berlyne, Vokietijoje.
Nors šiuo metu, kaip skelbiama, moteris jaučiasi gerai, jai vis dar taikomas karantinas, nes trijų pakartotinų jos tyrimų dėl koronaviruso rezultatai vis dar buvo teigiami.
Tai reiškia, kad tebėra grėsmė, kad moteris gali užkrėsti kitus.
Kiek ilgai moteriai taikyti karantiną ligoninėje, bus sprendžiama artimiausiu metu.
Šiuo metu Nacionalinis visuomenės sveikatos centras stebi 5175 asmenų, keliavusių į teritorijas, kur COVID-19 plinta visuomenėje, sveikatos būklę.
Inkubacinis laikotarpis – iki 2 savaičių
Inkubacinis koronaviruso laikotarpis gali trukti iki 2 savaičių, o kai kuriais atvejais tęstis net ir iki mėnesio.
Koronavirusas gali būti perduotas ir besimptominiu periodu, tai yra žmogus, nežinodamas, kad užsikrėtė, gali virusą platinti kitiems.
Koronaviruso simptomai yra tokie pat, kaip paprasto gripo, įskaitant sausą kosulį, karščiavimą ir apsunkintą kvėpavimą.
Vaistų nuo koronaviruso nėra
Kaip sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius profesorius Saulius Čaplinskas, efektyvių antivirusinių vaistų prieš koronavirusą kol kas nėra. Vis dar nesukurti ir skiepai.
„Dabar gydytojai padeda ligoniui tik pačiam pasveikti“, – lankydamasis „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Reporteris“ kalbėjo S.Čaplinskas.
Norint apsisaugoti nuo koronaviruso, ypač keliaujant po šalis, kuriose ši liga ypač išplitusi, reikėtų neužmiršti elementarių saugumo taisyklių: pirmiausia vengti lankytis ten, kur gali būti sergantys žmonės.
Taip pat reikėtų vengti būti arti gyvūnų, valgyti tik gerai termiškai apdorotą maistą, paisyti kosulio ir čiaudulio etiketo ir laikytis rankų higienos – stengtis jas kuo dažniau plauti, geriausiai – ūkišku muilu.