Tokias grožio procedūras kaip mezoterapiją, biorevitalizaciją, trombocitais papildytos plazmos užpildų injekcijas, mezosiūlus, botulino toksino injekcijas, taip pat veido raukšlių, lūpų tūrio ir kontūro korekcijų procedūras bei kitas estetines ir korekcines procedūras atlikti gali tik gydytojai, o slaugytojai procedūras atlieka tik vykdydami gydytojų paskyrimus. Minėtos paslaugos gali būti teikiamos tik sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją.
Akreditavimo tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, po gražiais specialybių pavadinimais dažnai slepiasi tinkamo išsilavinimo neturintys asmenys, o pasigražinti norintys klientai po tokių procedūrų lieka subjauroti.
„Internete plinta skelbimai, kuriuose grožio terapeutėmis, grožio meistrėmis, veido modeliuotojomis besivadinančios moterys skelbiasi putlinančios lūpas, naikinančios raukšles, randus veide, gydančios plaukų slinkimą, aknę ir kitus spuogus, celiulitą. Tam pasitelkiamos intervencinės procedūros įvairiais prietaisais, lazeriais ar injekcijomis su neaiškios kilmės medžiagomis. Po tokių procedūrų veido audiniai sužalojami, atsiranda negyjančios opos, susiformuoja neestetiški randai, prasideda infekcinio proceso plitimas bei panašios komplikacijos“, – sako N. Ribokienė.
Akreditavimo tarnyba ragina grožio paslaugų klientus aktyviai domėtis šias paslaugas teikiančių specialistų išsilavinimu, kvalifikacija, nepasikliauti vien nepatikimomis rekomendacijomis ar viliojančiomis „prieš“ ir „po“ fotografijomis.
Visos intervencinės grožio procedūros yra rizikingos ir gali sukelti įvairias komplikacijas, kartais net negrįžtamas. Tad svarbu savo sveikatą patikėti profesionalams, kurie geba parinkti tinkamiausius metodus, naudoti saugius produktus bei prietaisus, taip sumažindami tikimybę patirti žalą sveikatai. Tik licencijuoti asmenys gali užtikrinti, kad paslaugas suteiks medicininės paskirties patalpose ir reikiamomis sąlygomis.
Naudinga žinoti, jog kosmetikai gali atlikti tik higieninį, profilaktinį odos valymą, sveikų nagų manikiūrą, sveikų kojų pirštų ir nagų pedikiūrą, įvairiais būdais pašalinti plaukus, naudoti vaistažoles kosmetikoje, vietinės ir užsienio gamybos kosmetikos ir dekoratyvinės kosmetikos priemones, pasigaminti ir naudoti dezinfekcinius tirpalus, pradurti ausis, prižiūrėti įvairią odą įvairiu metų laiku ir kita.
Besirūpindama žmonių saugumu, Akreditavimo tarnyba, gavusi informacijos apie neteisėtai atliekamas procedūras, įspėja grožio salonų vadovus ir šių paslaugų teikėjus nedelsiant nutraukti tokią veiklą, o gavusi pareiškėjų skundų – tikrina visus atvejus. Šiuo metu už neteisėtą vertimąsi asmens sveikatos priežiūros veikla yra taikoma administracinė atsakomybė, skiriant baudas nuo 600 iki 1 140 eurų.
grožio paslaugosValstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba^Instant
Rodyti daugiau žymių