Tyrime, publikuotame žurnale „Mokslo žinios“, svartoma, kad dažnas išmaniųjų ir kitų kitų prietaisų, kurie naudojami laikant juos rankose, naudojimas paaiškina tai, jog daugybė jaunų žmonių turi kaulo ataugą žemiau kaukolės.
Australijos „Sunshine Coast“ universiteto mokslininkai pažymėjo, kad vis daugiau jaunų žmonių turi kaulo ataugą, kaukolės apačioje. Paprastai ji užauga iki 2,6 cm ilgio, tačiau esama atvejų, kai jos pasiekia iki 3,1 cm ilgio.
Buvo spėjama, kad tokios kaulų ataugos daugiausia atsiranda vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau tyrimas atskleidė, kad iš 1200 žmonių, dalyvavusių bandyme nuo 18 iki 86 metų amžiaus, daugiausia tokią ataugą turėjo amenys nuo 18 iki 30 metų amžiaus.
Ankstesni tyrimai taip pat rodo, kad tai palyginti naujas reiškinys, jis nebuvo pastebėtas jaunų žmonių tarpe 1990-aisiais, bent jau ne tokiu pačiu mastu.
„Gydytojas esu 20 metų ir tik pastarąjį dešimtmetį pradėjau pastebėti, kad žymiai daugiau pacientų turi šią ataugą“, – teigė „The Sunshine Coast“ universiteto mokslininkas Davidas Shaharas.
Tyrimas parodė, kad dažnai sėdint nuleidus galvą žemyn žiūrint į telefono ekraną, tai iškreipia stuburą ir prisideda prie ataugos formavimosi kaukolės apačioje.
„Šios ataugos plitimas tarp jaunų žmonių gali būti aiškinamas tuo, kad palyginti su ankstesniais dešimtmečiais, veiklos, susijusios su bloga stuburo padėtimi, padaugėjo“, – apibendrino tyrimo autoriai.
Parengta pagal iflscience.com
Parengta pagal iflscience.com