Lietuvoje populiarėja netradiciniai akiniai: gerokai palengvina gyvenimą

2019 m. gegužės 11 d. 10:00
Lrytas.lt
Šiandieninės technologijos leidžia akinius pritaikyti kiekvienam žmogui individualiai – pagal jo darbo specifiką, laisvalaikio pomėgius ir kasdieninius įpročius. Pavyzdys – visame pasaulyje pripažinti, o Lietuvoje vis labiau populiarėjantys daugiafunkciai akiniai, kitaip vadinami „išmaniaisiais“, leidžiantys patogiai matyti įvairiu atstumu.
Daugiau nuotraukų (7)
Tarptautinio koncerno „Essilor Group“ iniciatyva 2019 metų vasario mėnes Lietuvoje buvo atlikta Lietuvos gyventojų apklausa, kuri parodė, kad 41 proc. apklaustųjų turi vieną porą įprastai nešiojamų akinių, 6 procentai nešioja dvejas poras akinių (vieni skaitymui, kiti – žiūrėjimui į tolį) ir 4 proc. asmenų naudoja išmaniuosius akinius (Vakarų Europos šalyse šis skaičius siekia 30 procentų). Kuo jie yra ypatingi išmanieji akiniai, kokiems žmonėms tinkami ir kodėl juos rekomenduojama rinktis? Apie tai kalbamės su optikų „Fielmann“ optometrijos specialistu Aivaru Daukontu.
– Kuo skiriasi daugiafunkciai akiniai nuo įprastų?
– Su įprastais akiniais galima gerai matyti tik vienu atstumu: su tolio akiniais – tik į tolį, su skaitymo – tik iš arti. Iki tam tikro amžiaus vienų įprastų akinių užtenka, nes žmogus gerai mato įvairiu atstumu.
Tačiau maždaug nuo 45-50 m. daugumai žmonių pasireiškia amžinė toliaregystė, kai tampa sunku matyti iš arti, pavyzdžiui, įskaityti smulkias raides. Šis procesas paliečia visus: ir tuos, kurie iki tol nešiojo akinius, ir tuos, kurie matė gerai. Tuomet ir prisireikia daugiafunkcių akinių, kurie užtikrina gerą matymą įvairiais atstumais: į tolį, vidutiniu atstumu ir iš arti.
– Kokiems žmonėms labiausiai reikalingi daugiafunkciai akiniai?
– Šie akiniai yra itin patogūs tiems žmonėms, kurie naudoja kelis akinius skirtingiems darbams atlikti. Pavyzdžiui, vienus – vairavimui ar darbui su kompiuteriu, kitus – skaitymui ar naršymui telefone. Dalis žmonių naudoja dviejų zonų „bifokalinius“ akinius, kai viena zona yra skirta žiūrėti į tolį, o kita – skaityti. Tačiau, norint dirbti kompiuteriu, akiniams trūksta dar vienos – vidutinio nuotolio zonos, tad daugiafunkciai akiniai gali išspręsti ir šią problemą.
– Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad „progresiniai“ akiniai tinka ne kiekvienam, nes pradėjus juos nešioti, tenka ilgai pratintis, tai sukelia didžiulį diskomfortą ir nusivylimą. Kaip yra iš tiesų?
– Praktikoje pasitaiko žmonių, kurie abejoja daugiafunkcių akinių privalumais ir yra susiformavusi klaidinga nuomonė, kad jais neįmanoma naudotis dėl nemalonių pojūčių, kurie atsiranda vos tik pirmą kartą juos užsidedame. Senos kartos „progresiniai“ akiniai turėjo siauresnį matymo lauką, todėl reikėjo gerokai daugiau pastangų mokantis juos teisingai nešioti.
Šiuolaikiniai daugiafunkciai lęšiai gaminami naudojant inovatyvias skaitmenines technologijas, todėl juos galima maksimaliai pritaikyti kiekvienam akinių nešiotojui individualiai. Visuomet sakome, kad prie šių akinių pratintis nereikia, nes laikantis mūsų profesionalių specialistų rekomendacijų, per pakankamai trumpą laiką visi išmoksta tinkamai jais naudotis, kas garantuoja maksimalų regėjimo komfortą. Juk pirmą kartą bandant važiuoti dviračiu, mes ne pratinamės prie jo, o kantriai dedame visas pastangas, kad išmoktume važiuoti. Taip pat yra ir su šiais akiniais.
– Kokie dar yra šių akinių privalumai?
– Saulėtomis dienomis daug laiko praleidžiant automobilyje ar užsiimant aktyvia veikla lauke, šiuos akinius galima pagaminti su specialia stilingų spalvų fotochromine danga, prisitaikančia prie aplinkos. Esant patalpoje akinių lęšiai būna skaidrūs, o lauke ar vairuojant automobilį, priklausomai nuo ultravioletinių spindulių kiekio, palaipsniui užtamsėja ir tampa korekciniais akiniais nuo saulės.
– Kokie yra svarbiausi patarimai pradedant nešioti šiuos išmaniuosius akinius?
– Svarbiausia nebijoti. Kad daugiafunkcius akinius pradėjęs nešioti žmogus būtų patenkintas savo pasirinkimu ir komfortiškai matytų, labai svarbu išsirinkti patikimą, daug patirties turinčią optiką, dirbančią su geriausiais tokio tipo akinių lęšių gamintojais.
Lietuvaakiniai^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.