Į ligonines ėmė plūsti traumas slidžiose gatvėse patyrę pacientai.
Kauno klinikinės ligoninės medikai pirmadienį vos spėjo suktis – per parą jų pagalbos prireikė daugiau kaip 200 žmonių.
„Įprastomis dienomis dėl traumų kreipiasi iki šimto nukentėjusiųjų“, – kalbėjo ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.
Pasak jo, pacientų skaičius pradėjo sparčiai augti nuo 6 valandos ryto, kai kauniečiai išsiruošė į darbą. Nukentėjusių žmonių amžius – labai įvairus.
Net 15 kauniečių prireikė stacionaraus gydymo. Dauguma jų patyrė čiurnos, blauzdos, šlaunikaulio lūžius. Tokiais atvejais dažniausiai nepavyksta išvengti ir operacijos.
„Traumatologiniame skyriuje visi nukentėjusieji netilpo, todėl jie buvo nukreipti į dienos chirurgijos bei neurologijos padalinius“, – pasakojo S.Tvirbutas.
Įtampa ligoninėje atlėgo tik pirmadienį vakare, o antradienį pacientų srautas vėl buvo įprastas.
Daugiau nei įprasta darbo turėjo ir Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) medikai.
Anot RVUL vyriausios specialistės ryšiams su visuomenė Justinos Petravičienės, įprastai per parą Skubios pagalbos skyriuje pagalba suteikiama 70-80 traumuotų pacientų.
„Žiemą pacientų srautas svyruoja ir tai, paprastai, nulemia vyraujantys orai. Jei staiga įvyksta oro permainos – teigiamą temperatūrą keičia neigiama, susidaro plikledis, kurį padengia sniegas – mūsų medikai iškart pajunta žmonių neapdairumo pasekmes“, – komentavo J.Petravičienė.
Iki antradienio ryto RVUL medikai pagalbą suteikė beveik 100 pacientų, patyrusių įvairias traumas.
„Pacientų srautas intensyvus, tačiau, jei palyginsime su lapkričio 24-25 d. fiksuotu srautu, padėties šiomis dienomis nevertėtų dramatizuoti.
Palyginimui,: aną savaitgalį, kurį ne veltui praminėme juoduoju, į vieną didžiausių skubios pagalbos centrų šalyje – Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Skubios pagalbos skyrių – pagalbos kreipėsi 300 įvairias traumas patyrusių pacientų: 170 šeštadienį ir 130 sekmadienį.
Tuomet traumas patyrę pacientai, pasakodami apie aplinkybes, neslėpė, jog dėl susižalojimo kaltas neapdairumas: nepasisaugojau eidamas apšalusiu šaligatviu, paslydau, kryptelėjau koją ar paslydęs bandžiau pasiremti rankomis – rezultatas čiurnos ar riešo traumos – tokius pasakojimus medikams tą savaitgalį teko išgirsti ne iš vieno vilniečio ir atvykusio į sostinę pasisvečiuoti lūpų“, – prisiminė pašnekovė.