Išvyskite ir jūs: animacija idealiai paaiškina skiepų svarbą

2018 m. gegužės 18 d. 17:18
Lrytas.lt
Kai žmonės yra skiepijami nuo užkrečiamos ligos, jie sukuria saugią aplinką tiems, kurie nėra vakcinuoti. Toks veiksnys vadinamas „kolektyviniu imunitetu“. 6 sekundžių animacijoje parodyta, kaip keičiasi ligos plitimas palaipsniui mažėjant užkrato nešiotojų skaičiui, rašė iflscience.com.
Daugiau nuotraukų (3)
„Kolektyvinis imunitetas“ – tai teorija, kai tam tikras žmonių skaičius turi atsparumą tam tikrai ligai ir negali būti nešiotojais, o susirgus keliems individams liga negali plisti, nes neturi kur.
Šis veiksnys padeda apsaugoti asmenis, negalinčius gauti vakcinos dėl medicininių priežasčių. Tai reiškia, kad jie vartoja imuninę sistemą slopinančius vaistus arba lanko chemoterapijos seansus.
„Kolektyvinis imunitetas“ netgi gali sukelti ligų išnykimą, todėl labai svarbu, kad ir toliau dauguma žmonių skiepytųsi.
Vienas „Reddit“ vartotojas sukūrė grafinį vaizdą, kuriame matyti, kaip užkrečiama liga paveikia skirtingas gyventojų populiacijas, kuriose skiriasi paskiepytų žmonių skaičius. Duomenys buvo pagrįsti tyrimu, paskelbtame „Epidemiologic Reviews“ 1993 metais.
6 sekundžių animacija aiškiai parodo, kaip greitai liga plinta tarp gyventojų, kur yra mažiau vakcinuotų žmonių.
Na, o daugėjant paskiepytų asmenų, ligos nešiotojų ženkliai mažėja, tad grandinė nutrūksta, nes užkratui nebėra daugiau kur plisti. 
Taigi, „kolektyvinio imuniteto“ poveikis tikrai veiksminigas, o sprendimas atsisakyti skiepų daro įtaką ne vienam individualiam asmeniui, bet visai bendruomenei.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.