Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, berniuko mama yra devyniolikmetė mergina. Nei ji, nei kūdikio tėvas policijai nėra žinomi. Portalas lrytas.lt taip pat mėgino susisiekti su Pabradės miestelio seniūnu. Atsiliepusi seniūno pavaduotoja situaciją komentuoti atsisakė.
Gydomas Vilniuje
Naujagimis šiuo metu gydomas Vilniaus universitetinės Vaikų ligoninės Neonatologijos centro Intensyviosios terapijos skyriuje. Ketvirtadienio rytą sušauktame medikų konsiliume buvo sprendžiama, kokių veiksmų reikės imtis siekiant užtikrinti kuo geresnį vaiko tolesnį gyvenimą.
Mažylio būklę prižiūrintis Neonatologijos centro vadovas gydytojas Arūnas Liubšys teigė, kad šiuo metu paciento būklė yra labai sunki.
„Šiuo metu berniukas stebimas, prijungtas prie įvairių aparatų, per monitorius sekami visi rodikliai. Nors būklė iš tiesų labai sunki, operacijos daryti kol kas nenumatome. Ar to neprireiks ateityje, kol kas sunku pasakyti“, – teigė medikas.
Plačiau apie supurtyto kūdikio sindromą
Supurtyto kūdikio sindromas (SPS) pasireiškia, kai dėl smurto į smegenis išsilieja kraujas. Jis gali būti diagnozuojamas vaikams iki 5 m., bet vidutinis tokią traumą patyrusių vaikų amžius yra nuo 3 iki 8 mėn.
Daugiausia šią traumą patiriančių naujagimių yra tarp 6 ir 8 savaičių. Manoma, kad taip yra todėl, kad tokio amžiaus jie verkia daugiausia.
Šie sužalojimai paprastai yra stipraus supurtymo ar vaiko galvos sutrenkimo pasekmė. Deja, dažniausiai tokią traumą sukelia prižiūrintis asmuo ar vienas iš tėvų.
Purtant kūdikio galva nekontroliuojamai kratosi, kadangi silpni kaklo raumenys jos dar nenulaiko. Tai gali lemti kraujo išsiliejimą, nervų nutraukimą ar audinių plyšimą. Po tokios traumos kylantis tinimas tik dar labiau sustiprina pasekmes.
Svarbu pabrėžti, kad vaiko supavimas, švelnus šokdinimas pasisodinus ant kelių, atsargus vaiko išmetimas į orą ir pagavimas ar kitoks normalus bendravimas tikrai nesukels SPS. Nesvarbu, kokios būtų aplinkybės, kūdikio jokiu būdu negalima purtyti.
Požymiai gali pasireikšti vėliau
Supurčius naujagimį dažniausiai negrįžtamai pažeidžiamos smegenys, o vienas iš keturių kūdikių neišgyvena. Pavykus išsaugoti gyvybę, kūdikis gali būti iš dalies arba visiškai aklas, netekti klausos, kęsti pasikartojančius traukulius, vystymosi sutrikimus (gali sutrikti intelektas), patirti sunkumų kalbant ar mokantis, skųstis sutrikusia atmintimi ar koncentracija. Taip pat tai gali sukelti itin stiprią protinę negalią ar cerebrinį paralyžių.
Netgi tie vaikai, kurie iš karto po traumos atrodo sveiki, bėgant laikui gali patirti vieną iš išvardytų pasekmių. Kartais pirmieji požymiai pasireiškia tik vaikui pradėjus lankyti mokyklą. Deja, tokiu atveju yra žymiai sunkiau diagnozuoti simptomų priežastį dėl ilgo po traumos praėjusio laiko.
Tai trečias smurto prieš vaikus atvejis šią savaitę
Tai jau trečias pranešimas apie smurtą prieš vaikus šią savaitę. Trečiadienį Klaipėdoje į ligoninę buvo atvežtas berniukas su abiem sulaužytais raktikauliais. Nors tėvai teigia, kad vaikas susižalojo netyčia, medikams šis paaiškinimas kelia įtarimų. Kito berniuko gyvybė užgeso Santaros klinikose, kur jis buvo gydomas dėl plaučių uždegimo.
Būklei negerėjant buvo atlikti papildomi tyrimai ir nustatyta, kad mažametis buvo patyręs smegenų traumą dėl smūgio į galvą. Gydytojai neatmeta smurto artimoje aplinkoje galimybės.