Apie medicinos mokslo ir praktikos pasiekimus vis dažniau pranešama Lietuvos viešojoje erdvėje, šie laimėjimai taip pat sulaukia tarptautinio pripažinimo bei įvertinimo. Tiesa, nepriklausomybės atkūrimo pradžioje atotrūkis – medicininės įrangos, naujų metodų, informacijos prieinamumo – bei kitose srityse buvo toks didelis, kad tai buvo panašu į tiesą.
Jau penkti metai, kai Londono Karališkajame koledže kasmet vyksta tarptautinė konferencija ir mokymo kursai, organizuojami Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgijos departamento vadovo profesoriaus Narimanto Evaldo Samalavičiaus ir Karališkojo koledžo gydytojo ir mokslininko dr. Joseph Nunoo-Mensah. Šiemet jie vyko gruodžio 7-9 dienomis.
Mintis apie kasmetinius reguliarius mokymus bei konferenciją storosios žarnos chirurgijos srityje Londono širdyje N.Samalavičiui ir Joseph Nunoo-Mensah gimė dar 2011 metais, kai šis svečias lankėsi Vilniuje.
„Esame abu aktyvūs dalyviai Tarptautinėje universiteto kolorektinių chirurgų draugijoje („International Society of University Colon and Rectal Surgeons” ), todėl sumanėme “įdarbinti“ savo asmeninius ryšius su pirmaujančiomis pasaulio klinikomis.
Atsižvelgėme į Karališkojo koledžas galimybes, taip pat nepamiršdami traukos, kurią turi Londonas – Didžiosios Britanijos sostinė”, - pasakojo N.Samalavičius.
Iš pradžių buvo nedrąsu rengti naujus kursus, nes Londone įsikūrusi Šv. Morkaus ligoninė nuo XX amžiaus pradžios garsėja savo pasiekimais, ir taip pat organizuoja savo kasmetinį renginį, kaip taisyklė lapkričio mėnesį.
Bet šiemet lietuvių gydytojo organizuotoje konferencijoje dalyvavo apie ketvirtis tūkstančio dalyvių iš viso pasaulio. Ši auditorija buvo netgi didesnė nei ta, kuri atvyksta į Šv.Morkaus ligoninės renginius.
"Manau, sėkmę lėmė keletas dalykų – pirma, pasirinkome naujas edukacines formas, be įprastų pranešimų, kurios patrauklios šių laikų gydytojui, – tai diskusijos, aptarimai, klinikinių atvejų analizės bei debatai, kur kiekvienas turi teisę pareikšti savo nuomonę.
Kita vertus, tai nedažnas renginys, į kurį lektoriai atvyksta iš įvairių pasaulio kampelių - nuo Australijos iki Lotynų Amerikos. Tai leidžia susipažinti su chirurgijos pasiekimais įvairiose šalyse, įvertinti privalumus ir trūkumus”, - pasakojo N. Samalavičius.
Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgijos departamento vadovas džiaugėsi, kad kasmet į Londoną atvyksta bent 10 chirurgų iš Lietuvos.
„Jau antri metai aktyviai bendradarbiaujame su nacionalinėmis draugijomis – šiemet mūsų partneriai buvo gausi Prancūzijos chirurgų grupė, kuriai vadovavo prof. Phillipe Rouannet“, - pasakojo N.Samalavičius.