Nebeatrodysite piktas: papasakojo, kokios priemonės išgelbės nuo raukšlių

2017 m. gegužės 1 d. 12:43
Lrytas.lt
Pasak gydytojų, nors raukšlių tipų yra keletas, pavyzdžiui, mimikos kaktoje ar „žąsų kojelių“ raukšlės aplink akis, bene labiausiai pacientams neduoda ramybės rūpesčio ar pykčio raukšlės.
Daugiau nuotraukų (1)
Pasak gydytojų, nors raukšlių tipų yra keletas, pavyzdžiui, mimikos kaktoje ar „žąsų kojelių“ raukšlės aplink akis, bene labiausiai pacientams neduoda ramybės rūpesčio ar pykčio raukšlės.
„Jeigu moteris skundžiasi, kad jai susirūpinus kaktoje atsiranda raukšlė ir norėtų ją panaikinti, aš nuraminu, kad tai yra normalu. Aktualesnė problema būna tuomet, kai pykčio raukšlė matosi nesuraukiant kaktos, kai nerodant jokios mimikos veidas vis tiek atrodo piktas“, – pasakoja Dainius Balčiūnas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.
Kada pradeda formuotis pykčio raukšlės, nustatyti sunku. Tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus genetikos. Vieniems raukšlės ima formuotis tik perkopus 20-metį, kiti ir sulaukę 50-mečio vis dar neturi pykčio raukšlių.
Pykčio raukšlės veide formuojasi dėl mimikos raumenų susitraukimų. Raukšlių atsiradimą lemia įgimtas mimikos raumenų ir kaulų struktūros sudėjimas.
„Atrodo, kad žmogus geras, akys šypsosi, bet jo veido išraiška visada susirūpinusi. Dažniausiai tai įvyksta dėl per didelio mimikos raumenų tonuso – nuolatinio įsitempimo. Pavyzdžiui, reguliariai sportavęs asmuo nutraukia treniruotes, tačiau grįžęs į sporto salę sako, kad vis tiek jaučia tonusą. Lygiai taip pat yra su daug mimikuojančiais žmonėmis, kurie net ramybės būsenoje nesugeba atpalaiduoti veido raumenų. Vienas mimikos raumenų tvirtinasi prie kaulo, o kitas – prie odos. Todėl kai tik susitraukia raumuo, susitraukia ir oda toje vietoje, kurioje ji tvirtinasi prie kaulo. Taip atsiranda raukšlė“, – pasakoja Renaldas Vaičiūnas, „DR Klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.
Literatūroje galima aptikti įvairiausių patarimų, kaip pristabdyti pykčio raukšlių atsiradimą. Pavyzdžiui, reguliariai atlikti veido pratimus. Tačiau jeigu pykčio raukšlės jau išryškėjo, pratimais jas panaikinti vargu ar pavyks.
Didesnį poveikį turės botulino toksino injekcijos, kurios, gydytojų teigimu, pykčio raukšles gali panaikinti maždaug per dvi savaites, o poveikis išliks nuo pusmečio iki 9–12 mėnesių. Jei raukšlės susiformavusios seniai ir pakitusi odos struktūra, tuomet gali tekti naudoti kombinuotas botulino toksino ir hialurono rūgšties užpildų injekcijas. Toks derinys itin veiksmingas ir ilgai išliekančio poveikio – efektas trunka iki 1,5 m. ar net ilgiau.
„Pykčio raukšlių formavimo priežastį geriausiai panaikina botulino toksino injekcijos. Hialurono rūgšties preparatai tik užmaskuoja raukšles, bet nepanaikina jų atsiradimo priežasties, todėl poveikis būna daug trumpesnis. Ši taisyklė galioja visoms mimikos raukšlėms, kurių susidarymui įtakos turi mimikos raumenų hipertonusas", – pastebi R.Vaičiūnas.
Botulino toksinas veikia itin lokaliai, vos apie 1 cm aplink injekcijos vietą. Jis paveikia veido raumenis, po kelių dienų jie nustoja susitraukinėti, išsilygina dėl jų veiklos atsiradusios veido odos raukšlės. Injekcijos metu kiti veido raumenys nėra paveikiami.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.