PSO nusprendė riboti garų principu veikiančių įrenginių, prie kurių priskiriamos ir elektroninės cigaretės, vartojimą. Sprendimas padarytas, nepaisant Anglijos sveikatos tarnybos pastebėjimų, kad tokie įrenginiai yra 95 proc. saugesni nei įprastos cigaretės.
Kaip teigiama JAV organizacijos „Reason Foundation“ pranešime, siekiant išvengti rūkymo padarinių, gydytojai turėtų rekomenduoti rūkantiesiems mažiau kenksmingus gaminius kaip alternatyvą įprastoms cigaretėms. Šalyse, kur tokie gaminiai legalūs, cigaretes vartojančių asmenų stipriai sumažėja.
„The Times“ rašoma, kad garų principu veikiantys įrenginiai galėtų būti prilyginami statinams – vaistams, skirtiems cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti. Nors statinai turi šalutinių poveikių, medicinoje šie vaistai yra plačiai naudojami, nes sumažina širdies ligų riziką.
Kaip pavyzdys pateikiamas ir kramtomojo tabako legalizavimas Švedijoje. Vyriausybės duomenimis, 2015 m. šioje šalyje reguliariai rūkė tik 5 proc. vyrų, o 25 proc. vartojo kramtomąjį tabaką. Tam esą įtakos turėjo valstybės suteikta galimybė rinktis produktą, kuris sveikatai kenkia mažiau nei cigaretės.
Be kita ko, ekspertams kelia abejonių ir sprendimo dėl mažiau kenksmingų tabako gaminių draudimo priėmimo tvarka.
PSO dažnai kaltinama, kad jų rengiamos konferencijos, susitikimai yra neskaidrūs. Pavyzdžiui, 2012 m. Seule ir 2014 m. Maskvoje vykusios konferencijos dėl Tabako kontrolės pagrindų konvencijos vyko neįleidžiant žiniasklaidos.
Be to, svarstant Tabako kontrolės pagrindų konvencijos nuostatas, dalyvauja tik 20 nevyriausybinių organizacijų, kai Klimato kaitos konvencijos įgyvendinime dalyvauja daugiau kaip 2 tūkst. nevyriausybinių organizacijų.
Sprendžiant tabako gaminių vartojimo ribojimo klausimus, nepageidaujamos ir tiesiogiai susijusios šalys – rūkantieji, tabako augintojai, prekybininkai.
2004 m. PSO parengė Tabako kontrolės pagrindų konvenciją, kurios tikslas yra „apsaugoti dabartinę ir būsimąsias kartas nuo kenksmingo tabako vartojimo ir priverstinio kvėpavimo tabako dūmais poveikio sveikatai ir aplinkai bei socialinių ir ekonominių pasekmių“.
Nepaisant to, įsigaliojus konvencijai rūkančiųjų pasaulyje padaugėjo, ypač Kinijoje, kuri tapo PSO pagrindiniu taikiniu sprendžiant rūkymo problemą.
Ekspertų teigimu, tam įtakos turėjo PSO netinkamai pasirinkta prevencijos strategija „Nerūkyk arba mirsi“, ignoruojanti bet kokius naujųjų technologijų siūlomus sprendimus, kurie padėjo mesti rūkyti milijonams žmonių.