VUL SK generalinis direktorius prof. akad. Kęstutis Strupas teigė negalintis prognozuoti gydymo trukmės. „Visi kiti klausimai yra teoriniai. Atsakyti negaliu. Tai yra sunki ūminio pankreatito eiga, todėl prognozuoti, kiek truks, ką reikės daryti, kaip viskas bus, šiuo metu yra sudėtinga“, – sakė K. Strupas.
Hepatologijos ir gastroenterologijos skyriaus vedėja Saulė Brašiškienė teigė, kad veiksnių, galinčių sukelti ūminį pankreatitą, gali būti daug ir įvairių.
„Tad spekuliacijų dėl maisto ir žuvies paneigti visiškai negalima, tačiau negaliu tvirtinti, kad tai yra būtent ligą sukėlusi priežastis“, – sakė specialistė.
Pasak jos, ūminio nekrozinio pankreatito atvejais mirtingumas siekia daugiau kaip 50 proc. Tokią baigtį dažniausiai sukelia akmenys tulžies pūslėje.
Jei asmuo suserga nekroziniu pankreatitu ir yra įtraukiamos kelios organų sistemos, sutrinka kraujotaka. Tokiu atveju pacientas gali patirti šoką.
Gydant nekrozinį pankreatitą pacientai guldomi į intensyvios terapijos skyrių.
„Kartais kasos nepavyksta iki galo išgydyti. Tokiu atveju visą gyvenimą vartojami papildai, hormonai, įvairūs virškinimą skatinantys fermentai.
Nors įmanoma organo (kasos) transplantacija, J.Poželos būklė yra pernelyg sunki ir turėtų pagerėti prieš ją atliekant“, – teigė S.Brašiškienė.
Sveikatos apsaugos ministras Juras Požela sunegalavo pirmadienį. Trečiadienį išplatintas pranešimas, kuriame nurodyta, kad ministras tebegydomas Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje, jo būklė sunki.
J.Požela dėl ūminių virškinimo sistemos sutrikimų bei pilvo skausmų į klinikas buvo paguldytas skubos tvarka. Pasak Santariškių klinikų medikų, atlikus detalius kraujo bei vaizdinius tyrimus jam diagnozuotas ūminis biliarinės (tulžinės) kilmės pankreatitas (kasos uždegimas), kurio priežastis, tikėtina, buvo tulžies nutekėjimo sutrikimas.
Ūminio kasos uždegimo eiga priklauso nuo ligos sunkumo – tinkamai gydant nesunkų pankreatitą, savijauta pagerėja per 1–2 savaites. Sunkaus kasos uždegimo atveju gydymo ir sveikimo trukmė labai užtrunka ir priklauso nuo komplikacijų, tačiau net ir skyrus tinkamą sunkaus kasos uždegimo gydymą gana daug ligonių miršta. Sergamumas ūminiu pankreatitu tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje nemažėja. Daliai pacientų išsivysto sunki ligos forma, todėl mirtingumas siekia iki 43 proc.