Neaišku, iš kokios kilmės žaliavų gaminama produkcija, nes žurnaluose užregistruojami tik sunaudoti kiekiai.
Perpildytose dėžėse laikoma išpjaustyta mėsa liečiasi su žaliava ir prie sienų. Atšildomi mėsos luitai laikomi ant dėžių, nuo kurių tiesiai ant grindų teka skystis.
Gamybos metu susidariusios atraižos užšaldomos, o vėliau atšildomos ir naudojamos gaminant produktus.
Nėra skirta vietos ar patalpos gamybos metu susidariusioms maisto atliekoms ir šalutiniams gyvūniniams produktams laikyti. Sutarties su pastarųjų produktų perdirbimo įmone UAB „Medonos mėsa“ atstovai negalėjo pateikti.
Be to, gaminamos produkcijos laboratoriniai tyrimai paskutinį kartą atlikti tik 2014 metais, o patalpos – antisanitarinės būklės.
Kazlų Rūdos VMVT viršininko sprendimu „Medonos mėsos“ veikla sustabdyta. Vėl dirbti įmonė galės, kai pašalins visus trūkumus ir VMVT inspektoriai įvertins patalpas, produktų laikymo sąlygas.
Netinkamai apdorota ir nesaugi mėsos žaliava gali sukelti sunkias infekcines ligas, kurių pasekmės bus itin nemalonios. Mėsoje slypinčios ligos vadinamos zoonozėmis.
Remiantis literatūros duomenimis, iš visų žinomų sukėlėjų, kurie gali sukelti infekciją žmogui, net 61 proc. sukelia zoonozes. Zoonozių grupę sudaro virusų, bakterijų, parazitų, grybelių, riketsijų, prionų sukeliamos ligos. Šios ligos yra paplitusios visame pasaulyje.
Jos pasireiškia viduriavimu, vėmimu, pilvo spazmais, pakyla temperatūra. Klinikiniai simptomai gali pasireikšti ir per kelias valandas, ir per kelias paras ar savaites.
Vienos žinomiausių zoonozių – salmoneliozės, trichineliozė, listeriozė.
Jeigu mėsa dvokia neįprastai aitriai, ją išmesdami pasielgsite teisingai. Tačiau netgi jeigu jos kvapas yra įprastas, mėsa gali būti jau nebetinkama vartoti.
Kai kurių rūšių mėsa jūsų nesusargdins net ir kiek pagedusi, jeigu tik bus tinkamai termiškai apdorota. Bet vargu, ar verta ją valgyti, net ir žinant, kad tokia mėsa nepadarys didelės žalos sveikatai.