Healthline.com pateikia 10 ankstyvojo nėštumo požymių.
1. Keistos išskyros
Išskyros iš makšties nėra ratas reiškinys. Jį patiria ne tik besilaukiančios moterys. Tačiau besilaukiančių moterų išskyros tampa lipnesnės, gelsvos arba šviesiai baltos. Tai ypač ryšku pirmojo nėštumo trimestro metu.
Gausesnį išskyrų kiekį lemia suaktyvėjusi makšties kraujotaka, nulemta padidėjusio hormonų kiekio. Taip organizmas bando apsisaugoti nuo infekcijos.
2. Kamuoja karščio bangos
Įvykus kiaušinėlio apvaisinimui moters kūno temperatūra šiek tiek pakyla. Jei bazinė kūno temperatūra yra didesnė nei įprasta ilgiau nei dvi savaites, gali būti, jog esate nėščia.
3. Skauda galvą, nuolat lakstote į tualetą
Hormoniniai pokyčiai gali lemti ir galvos skausmą. Kitos patiria spazmus apatinėje pilvo dalyje ir nuolat laksto į tualetą, mat gimda spaudžia šlapimo pūslę.
4. Galvos svaigimas
Nėštumas kartais lemia kraujospūdžio sumažėjimą ir kraujagyslių išsiplėtimą. Dėl to ima svaigti galva.
Tačiau jei galva itin svaigsta, o makšties išskyrose pasirodo kraujo, skauda pilvą, tai gali reikšti negimdinį nėštumą. Tokiu atveju būtina skubėti pas gydytoją, kad būtų išvengta komplikacijų.
5. Vidurių užkietėjimas
Nelemti hormonai būna kalti ir dėl bergždžio lakstymo į tualetą „rimtu reikalu“. Moters virškinimo sistema sulėtėja, kad iš suvalgomas maistas būtų ilgiau apdorojamas, o organizmas turėtų galimybę pasisavinti daugiau maistinių medžiagų, reikalingų mažyliui.
6. Apgaulingos mėnesinės
Apie 25-30 proc. nėščiųjų lengvai kraujuoja ankstyvojo nėštumo metu. Tai įprasta apie dvi savaites po apvaisinimo ir yra apibrėžiama kaip kiaušinėlio implantacijos kraujavimas.
Kraujavimas taip pat gali kilti dėl gimdos kaklelio sudirginimo, negimdinio nėštumo arba persileidimo. Todėl reikėtų apsilankyti pas medikus.
7. Dažni peršalimai
Jei niekaip negalite atsikratyti slogos, peršalimo, kosulio, o mėnesinės vėluoja, tai taip pat gali būti nėštumo pranašas. Kai kurios moterys panašius į peršalimo simptomus patiria pirmas dvi savaites po kiaušinėlio apvaisinimo.
8. Jūsų krūtinė „dega“
Dėl hormoninių pokyčių atsipalaiduoja stemplės vožtuvas, todėl gali padidėti skrandžio rūgštingumas.
Reikia vengti vartoti kepto maisto, gazuotų gėrimų, citrusinių vaisių, sulčių ir aštraus maisto.
9. Pasidarėte jautri
Nėštumas lemia ir emocijų kaitą. Čia – verkiate, čia – juokiatės. Tai visiškai įprasta ankstyvo nėštumo metu.
10. Burnoje – metalo skonis
Nėštumo metu padidėja estrogenų ir progesterono kiekis organizme, o tai lemia skonio pasikeitimus.
Kai kurios moterys tiesiog jaučia metalo skonį burnoje. Jei šis pojūtis jus kamuoja – pakramtykite becukrės kramtomosios gumos, atsigerkite vandens arba valgykite maistą su daugiau prieskonių. Svarbu nepadauginkite aštraus ar saldaus maisto.